PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34639}

Garsoniera

The Apartment
7,8 13 365
ocen
7,8 10 1 13365
8,5 22
oceny krytyków
Garsoniera
powrót do forum filmu Garsoniera

Smutne to trochę... A wracając do samego filmu - arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
Hilton

Uwielbiam J. Lemmona, w ogóle filmy B. Wildera; dostrzegam (na miarę możliwości) grę aktorską, dialogi, fabułę i "pomysł na film". Cenię humor, zwroty akcji/zwolnienia akcji i wielowątkowość. Kocham stare kino.
Niby to wszystko było... ale nie nazwałbym tego arcydziełem. Nie czuję się zawiedziony, ale też nie jestem w żaden sposób "zbudowany" po tym filmie. Film, wg mnie, jedynie "dobry".

ocenił(a) film na 10
makier01

Widzisz. Kwestia gustu. :) Dla mnie to jeden z najlepszych filmów, jakie mi dane było obejrzeć, a widziałem bardzo dużo filmów. Dlaczego tak wysoka ocena? Znakomita gra aktorska praktycznie wszystkich osób zatrudnionych na planie, przesłanie, klimat, humor... Można tak wymieniać bez końca atuty tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Hilton

Z pewnością klimatu nie można odmówić ;) Poza tym, porównując ten film z pozostałymi w tym gatunku, z pewnością można podnieść ogólną jego ocenę. Jednak koniec końców, liczyłem może na nieco więcej.

ocenił(a) film na 10
makier01

Rozumiem i szanuję Twoje zdanie. Gdyby każdemu podobałoby się to samo w równym stopniu byłoby bardzo nudno,a tak jest różnorodność. Poza tym Ci się film podoba, bo są i tacy, którzy mówią, że to straszny gniot, a to już mi jest trudno zrozumieć.

ocenił(a) film na 8
Hilton

Miło :) Również szanuję Twoje zdanie. Stare filmy mają naprawdę pochłaniający klimat... W wielu z nich jest też jakiś "zarażający" optymizm (ale to temat na inną okazję).
Dlatego, gdy ktoś o dobrym filmie pisze takie rzeczy ("gniot" itp), nawet nie komentuję. Chyba, że w miarę sensownie uzasadni swoją ocenę.

ocenił(a) film na 7
makier01

Zabawne ale także czułem niedosyt po tym filmie :) Niby niezła historia ale jednak czegoś brakowało :)

ocenił(a) film na 10
Hilton

świetny film ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones