PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234467}

Gdzie jesteś, Amando

Gone Baby Gone
7,1 42 974
oceny
7,1 10 1 42974
7,1 16
ocen krytyków
Gdzie jesteś, Amando
powrót do forum filmu Gdzie jesteś, Amando

Pamietam, ze po skonczeniu czytania książki chodziłem dwa dni struty i nie mogłem przestać myśleć o zakończeniu tej
historii... Niewiele książek to potrafi.

colagio

Książka jest pod tym samym tytułem, co film?

ocenił(a) film na 7
melanie22226

Dokładnie. Dennis Lehane.

colagio

Właśnie skończyłem czytać tę książkę... Masz rację ^^, wbija się w mózg tematyką, rozmachem, zakończeniem... Jest mocna i działa na wyobraźnię...
Jeśli ktoś woli czytać książki, to polecam lekturę przed filmem :), a jeśli ktoś ma więcej czasu to polecam całą serię przygód naszych detektywów, bo wtedy tą część naprawdę potrafi uderzyć człowieka...

ocenił(a) film na 7
axiorro

Zgadzam się, cała seria wciąga jak cholera :)

ocenił(a) film na 8
colagio

Książka pewnie jest sto razy lepsza, bo sam film daje dużo do myślenia, ale kładzie go gra aktorska tego C.Afflecka

użytkownik usunięty
colagio

jeny gdybym wiedział, że Lehane i książka o m g :'(

ocenił(a) film na 5
colagio

Książka jest super! Na filmie niestety się strasznie zawiodłam, zdecydowanie reżyserem powinien być ktoś inny niż Ben ja bym go bardziej widziała w roli Patricka (co tu dużo ukrywać jego brat się nie nadaje do tej postaci). Angie tez totalna beznadzieja w książce to osoba bardzo ,,dynamiczna" i charakterystyczna, w filmie jest jakby na czwartym planie. Dużo rzeczy zostało pominiętych albo pozmienianych. Często to co w książce jest obszernie opisane w filmie trwa 5 sekund. Gdybym za ten scenariusz zabrał się np. Fincher film zapewne byłby zajebisty a tak pozostaje nędzne wymuszone 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones