PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=471945}
5,2 5 650
ocen
5,2 10 1 5650
Generał zamach na Gibraltarze
powrót do forum filmu Generał - zamach na Gibraltarze

Propaganda

ocenił(a) film na 5

Film propagandowy. Reżyser za wszelką cenę próbuje udowodnić, że to był zamach, przy braku
twardych dowodów na to wskazujących. Dowodem na to, że córka generała została
uprowadzona przez Rosjan miałoby być to, że nie znaleziono jej ciała. Nie znaleziono ciała w
katastrofie lotniczej, gdzie samolot spadł do morza. Niewiarygodne. Poza tym polecam
przeczytanie tego artykułu dla równowagi: http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/70-lat-pokatastrofie-
tragedia-lecz-nie-zamach,2,5555413,kiosk-wiadomosc.html

Z niego wynika, że alianci już się dogadali ze Stalinem i żadne działania Sikorskiego nie mogły
już nic zmienić, więc Anglicy nie mieli powodu do organizowania zamachu. Poza tym jako
pierwsi tezę o zamachu rozpropagowali... Niemcy. Tak więc brawo dla tych, którzy bezkrytycznie
poszli za nazistowską propagandą w wykonaniu Goebbelsa. Naprawdę, czapki z głów.
Wyświadczyli olbrzymią przysługę tym, którzy odpowiadają za śmierć przynajmniej 4 milionów
Polaków (trudno o dokładne dane, bo nie wiadomo, ile dokładnie mieli na koncie sowieci).
Dla Niemców każdy rozłam w tej koalicji był mile widziany.

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

Ten artykuł na onecie, to też są domniemania. Czy miało znaczenie czy nie i czy był powód. ? Jakby Brytyjczycy nie mieli nic na sumieniu to by całkowicie odtajnili dowody po tylu latach. Nie zrobili tego dlatego nie jest wiadome.
Osobiście bym wolał żeby zamachu nie było, szczególnie myśląc, że Polacy dalej sami przeciwko sobie. Głupota.

kinomanpl

to dlaczego brytyjczycy nie odtajnia dokumentów?skoro to wypadek

ocenił(a) film na 5
evian77

A skąd mam wiedzieć? Może w tych dokumentach jest coś jeszcze na temat jakichś innych osób czy przeprowadzonych operacji i nie chcą tego ujawnić?

kinomanpl

ja nie wiem ty nie wiesz i pewnie sie nie dowiemy kazdy wierzy w to co chce

kinomanpl

Ale słuchaj - artykuł co najwyżej udowadnia, że powodem zamachu na Sikorskiego nie była chęć dogadania się z Brytyjczyków z Sowietami. Wiec co...??????
Bo moim zdaniem zamach był. Ewidentnie o tym dowodzi przypadek Eduarada Prchala. Wątpliwości jest 7 i to poważnych:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eduard_Prchal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones