PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470442}
7,4 33 560
ocen
7,4 10 1 33560
6,2 11
ocen krytyków
Generał Nil
powrót do forum filmu Generał Nil

Nil

ocenił(a) film na 7

Człowiek, który walczył za Polskę. Niemalże legenda. Takich ludzi potrzeba Polsce.
A teraz jako Polacy po latach niewoli i poniewierania jesteśmy skazani między innymi na Tuska, który jest jednym z największym zdrajców w dziejach Polski obok Szczęsnego Potockiego, Bogusława Radziwiłła czy Lecha Wałęsy (TW Bolek).

ocenił(a) film na 9
Lisowczyk

Choć filmu nie widziałem
Popieram twoją wypowiedź
Janusz Korwin Mikke na prezydęta !!!!!

Ramsey_Fighter

"Janusz Korwin Mikke na prezydęta !!!!!"

boże uchowaj!

ocenił(a) film na 9
the_men_from_okinawa

wolisz palikota,tuska czy może jarka (chociaż lepszy on niż tamci) ???

ocenił(a) film na 10
Ramsey_Fighter

czyli wolisz aby biedny człowiek płacił taki sam podatek jak bogaty? a jeżeli nie ma pieniędzy to (jak powiedział JKM) "niech użebrze"? gratulacje.

lolexX123

Przede wszystkim biedni ludzie płacą podatki, bogaci mogą sobie pozwolić na raje podatkowe i inne rozwiązania.

Lisowczyk

wow. Wow. WOW. toż tacy debile jeszcze w tym kraju kwitną ;p

ocenił(a) film na 7
fox6

Do mnie pijesz?

fox6

Prowokacja i to marna.

ocenił(a) film na 7
sjz3

Jak prawda w oczy kole to nie patrz.

Lisowczyk

chyba źle odebrałeś mój komentarz.

ocenił(a) film na 7
sjz3

Prawda prowokacją nie jest.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

ty tak serio bredzisz, czy prowokujesz?

ocenił(a) film na 7
awksom

Jeżeli ktoś rozumny zarzuca pisanie bredni to przynajmniej raczy podać argument udowadniający to a Ty się o nic takiego nie pokusiłeś.
Podane przeze mnie osoby dopuściły się zdrady Ojczyzny i Narodu czy tego chcesz czy nie.
Lech Wałęsa. TW zarejestrowany przez SB. Donosił na swoich kolegów. Przy Okrągłym Stole i w Magdalence zgodził się na odgrywanie przez komunistyczny establishment w III RP decydującej roli ekonomicznej (oddanie majątku narodowego w łapy czerwonych) a w III RP obalił demokratycznie obrany rząd Jana Olszewskiego, który żądał oczyszczenia polskiego życia społecznego i politycznego z komunistycznych zdrajców.
Bogusław Radziwiłł - podczas potopu szwedzkiego chciał oderwania Litwy od Polski ergo wypowiedział wierność Koronie.
Szczęsny Potocki - zdradził swoją ojczyznę prowokując do interwencji rosyjskiej w RP i rozbiorów.
Donald Tusk. Podam teraz Tobie fragment artykułu. Rozmowa z Krzysztofem Wyszkowskim. Wielkim patriotą.

"Po przejęciu rządów przez ekipę Tuska niewątpliwie doszło do reesbekizacji służb specjalnych i innych ważnych struktur państwowych. Nastąpił powrót dawnych współpracowników i funkcjonariuszy na wysokie stanowiska - choćby w MSZ.
Okres rządów PO-PSL kontynuuje proces budowy III RP, którego zasadą było zachowanie filarów PRL wraz z ich zakorzenieniem w służbach specjalnych – podporządkowanych do dziś służbom sowieckim. Jednym z tego objawów jest twarda postawa tej ekipy wobec USA. Wystarczy poczytać ujawnione przez portal WikiLeaks amerykańskie dokumenty dyplomatyczne (ok. 250 tys.), wśród których znalazło się ok. 970 depesz z Polski. Wynika z nich na przykład, że Tusk demonstracyjnie unikał spotkań z czołowymi politykami amerykańskimi. Z woli Tuska storpedowano program „Tarczy antyrakietowej” – przygotowana przez PiS ustawa nie została ratyfikowana. Odwrotowi od USA służy „reset” wobec Moskwy. To tu narodziły się przyczyny katastrofy smoleńskiej.
Czym tłumaczyć skandaliczną uległość wobec Rosji w sprawie smoleńskiej ? bezbrzeżną naiwnością i bezgraniczną głupotą Tuska i całego aparatu władzy? Taką wiarę ci ludzie przyjęliby z pocałowaniem ręki. Wszyscy Polacy to wiedzą, ale nawet główny doradca dyplomatyczny prezydenta Sarkozy`ego, wedle jednego z dokumentów WikiLeaks, też wie, że „Dla Rosji dobrzy sąsiedzi, to całkowicie ulegli podkomendni”. Jeden biedny Tusk nie zdaje sobie z tego sprawy? Nie powiedziałbym tego, co mówią niektórzy komentatorzy, że Tusk cieszy się z chodzenia na pasku Kremla. Myślę, że tak, jak podobny do niego premier Babiuch, wolałby mieć nieco większe pole manewru. Ale jest przede wszystkim cyniczny i niezdolny do walki o Polskę, a tylko o własny interes."

"Po występie generał Anodiny, mając nadzieję, że Putin pozwoli mu przynajmniej na pusty gest na użytek propagandy krajowej, Tusk skrytykował raport MAK. Ale Rosjanie odpowiedzieli mu po swojemu, czyli kopnięciem w twarz artykułem, w którym dziadkowi Tuska przypisano służbę w SS, przy okazji obarczając Polaków masową współpracą z nazistami i zaprzeczając winie NKWD za Katyń. Wobec takiego pokazu obłędnej wrogości i pogardy, tak samo jak wówczas, gdy rosyjscy generałowie grozili eksterminacją narodu polskiego – Tusk nie zrobił rabanu w Unii i NATO, a zachował się tak samo jak kacyki z PZPR ” gdy z Kremla lecą joby, to powinnością Polaków jest milczeć i ruki pa szwam”."

"Ale gdy rzecznik Tuska popełnił nieznaczący błąd w nazwie jakiejś rosyjskiej służby, musiał natychmiast pokajać się publicznie i w polskiej telewizji przepraszać w języku rosyjskim. Tusk przestraszył się, że jeżeli mruknie choćby słowem, to Rosjanie rzucą następne rewelacje. Dlatego potem wszystko przebiegało już według relacji cara i raba.

Rosjanie kłamali, zatajali fakty, bezczelnie upokarzali stronę polską, a Tusk wszystko pokornie łykał. Potrafił być chamsko agresywny wobec braci Kaczyńskich, bo miał w tym poparcie Rosji i Niemiec. Ale poparcie Kaczyńskiego w ewentualnym sporze z Putinem nie ma żadnej wartości, bo dla człowieka, który wyparł się obrony ofiar Katynia, interes Polski, jeżeli nie jest tożsamy z jego interesem, nic nie znaczy.

Dlatego woli ganiać za piłką niż podejmować najważniejsze dla Polski wyzwania. Premier RP w swoim gabinecie ma odwagę kopać piłką po ścianach, ale boi się stanąć do walki w obronie własnego państwa i narodu."

Oto link do artykułu: http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=28215

Życzę dobrego samopoczucia w Leminglandzie :)


Lisowczyk

pozdrów ode mnie Macierewicza i nie odpisuj

ocenił(a) film na 7
awksom

Macierewiczowi to mógłbyś co najwyżej buty czyścić i gówna z działki po psie wynosić co byłoby i tak za wielkim zaszczytem dla Ciebie.

Lisowczyk

przepraszamy, ale abonent nie odpowiada na wulgarne zaczepki psycholi. Sygnału nie będzie, nie zostawiaj wiadomości, bo i tak ma Cię w nosie

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

widac ze jesli ktos napisał prawdę to od razu obrzucają błotem, wszystkie smierdziele co z PO trzymają, na szubienice takich w imie Narodu Polskiego! Niech żyje wolna Polska, precz z tuskolandią!!

ocenił(a) film na 7
radomir_niewiadomski

Polać Tobie polać :D

Lisowczyk

he he he, głupek.

ocenił(a) film na 9
the_men_from_okinawa

Ludzie, opamiętajcie się! Dajcie prawo drugiemu człowiekowi do własnego zdania. A, jak film pokazuje, ludzie są bardzo różni i nic tego nie zmieni. Jednak boli, gdy Polak tak rozmawia z drugim Polakiem. Nigdy w Polsce nie będzie dobrze, jak będą takie podziały, które wychodzą nawet filmwebowym forum.

Alina23

ale czy ja mu odbieram prawo do własnego zdania? może mieć swoje zdanie nawet jeśli jest głupie.

ocenił(a) film na 7
the_men_from_okinawa

Może pokaż gdzie napisałem głupstwo zamiast bezsensownymi komentarzami zaśmiecać forum?
Udowodnij jakim jestem głupkiem.

Lisowczyk

nic z tego oszołomku. nie zamierzam spełniać twoich pragnień i wdawać się z tobą w pozbawiona sensu (z mojego punktu widzenia) pyskówkę na temat twoich urojeń.

ocenił(a) film na 7
the_men_from_okinawa

Pewnie. Bo najlepiej jest być szympansem rzucającym kupą a potem sp....rdalać na drzewo jak ktoś weźmie kija.

ocenił(a) film na 8
the_men_from_okinawa

Pewnie mówisz to sobie codziennie widząc się w lustrze :).

tc1987

tak. oczywiście.

Lisowczyk

D'oh!

ocenił(a) film na 7
Mr_Krytyk

Ha ha :D

Lisowczyk

a ja z innej beczki,bo nie chcę zakladać nowego tematu-czy dobrze zrozumiałam,że Okulickiego przedstawiono jako agenta NKWD?

ocenił(a) film na 7
maIinowa

Wiesz co? Ja już nie pamiętam. Dawno oglądałem ten film :)

Lisowczyk

po prostu chodziło mi o to,że w pewnym momencie Nil pokazuje żonie dokument,który rzekomo świadczy o tym,że Okulicki na niego donosił...Według mnie to krzywdzące,bo nie ma nigdzie jednoznacznych dowodów,że był agentem.Są tylko domysły jakiś heretyków.:)

ocenił(a) film na 7
maIinowa

Z tego co pamiętam to z dokumentów ujawnionych przez Jelcyna wynikało że Okulicki złożył zeznania obciążające AK i całe podziemie niepodległościowe. W Filmie wspomniano tylko że się złamał co jest prawdą. Nie mówiono że był agentem NKWD i że celowo wywołał PW (a takie teorie też słyszałem). Osobiście choć Okulickiego za bohatera nie uważam bo wg mnie ma na sumieniu życie ok 200 tys. ludzi to myślę takie postawienie sprawy to przesada. Wiadomo zbyt mało żeby uznać go za zdrajcę. Ewentualnie za głupca...

cezary_n

Nie ma ani jednego życia na sumieniu.Zanim napiszesz stek bzdur oparty na dodatku do gazety wyborczej sięgnij po fachowe źródła.pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
maIinowa

Według mnie ma. Ulice powinny być nazywane nie imieniem jego ale bohaterów Powstania, tych którzy w nim zginęli. A wyborczej nie czytam. Pozdrawiam

Lisowczyk

Twierdzisz, że Bolesław Bierut, Wanda Wasilewska, Aleksander Zawadzki, Edward Ochab byli mniejszymi zdrajcami w dziejach Polski niż Lech Wałęsa i Donald Tusk? Ciekawe...

Lech Wałęsa to laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jedyny z żyjących polskich noblistów i jedyny żyjący Polak rozpoznawalny na świecie. To, że jest zadufanym w sobie ćwokiem i krętaczem plączącym się w zeznaniach, nie zmienia faktu, że jest zasłużony i znany i że jest byłym prezydentem RP.

ocenił(a) film na 8
Lisowczyk

Lecha Wałęsy do tego nie mieszaj, PiS-owcu. Nie, nie jestem lewakiem, tylko prawicowcem.

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

współczuję intelektu Lisowczyk, może jednak ta reforma szkolnictwa coś da... haha

ocenił(a) film na 7
Lisowczyk

Jeszcze jedno Lisowczyk polecam tą czystkę zacząć odpowiednio w kolejności od: Macierewicza, Kota Kaczyńskiego tak na wszelki wypadek, itd.
Proszę nie odpisywać bo głupota podobno jest zaraźliwa a nie chcę się od Pana niczym takim zarazić.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Lisowczyk

Pierwsze 3 zdania pełna zgoda,ale czym dalej w las...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones