PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31866}

Ghost in the Shell

Kōkaku Kidōtai
7,9 69 612
ocen
7,9 10 1 69612
7,9 20
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Ten film to po prostu arcydzieło światowej kinematografii, i nie chodzi o sam aspekt przedstawienia od lat podobnego problemu przyszłości. Montaż, zdjęcia, muzyka, głosy, postacie.. Tu wszystko jest takie dokładne, genialne i idealnie wkomponowane w całość.

10/10 i reszta jest milczeniem, jedyna moja rada to żeby się wstrzymać z oceną GitSa do któregoś obejrzenia. Film dużo traci po jednym li tylko obejrzeniu - ale to moja opinia. Kolejnym plusem jest to, że nie jest tylko dla fanów anime, ani Sci-Fi. Jest tak ciekawe, że zjada od pierwszej do ostatniej minuty, a genialna muzyka sprawia że oglądam napisy końcowe.
I to wszystko za 32 zł z "Akirą" dorwane na DVD w MediaMarktcie ;)

ocenił(a) film na 10
SiD_12

Polecam także inne filmy Oshiiego... są utrzymane w podobnej stylistyce i budowie rozwoju akcji... no może oprócz jednej OVAki...

ocenił(a) film na 3
SiD_12

ja znam, te słowo to "gniot"

ocenił(a) film na 9
mercx

rdzeń cyberpunku, czyli naprawdę melancholijny, egzystencjalny i niepokojący. słowo "gniot" uważam za chybione, aczkolwiek bardzo zabawne ;-)

mercx

Ale to nie chodziło o określenie ciebie, tylko tego anime.

ocenił(a) film na 4
mercx

wyprzedziles mnie...gratuluje :)

ocenił(a) film na 4
SiD_12

Ty chyba Death Note nie widzales jeszcze...

ocenił(a) film na 9
soglif3

Dwa różne gatunki i anime. Więc nie ma co porównywać DT i GitS.

ocenił(a) film na 8
Tangelq

A ty chyba Monstera nie widziałeś jeszcze.
DN to anime dla nastolatków, jest nawet spoko, ale tylko do śmierci L, potem to szajs.

ocenił(a) film na 10
Surine

Monster jest wyśmienity, polecam ale zeby przetrwac te 74 epizody to trzeba miec jaja z betonu.

ocenił(a) film na 6
SiD_12

"Spoko" dobrze by pasowało.

SiD_12

Anime ogląda od dwudziestu kilu lat w dniu premiery wywarł na mnie większe wrażenie 8,5. Ale teraz 7/10 dobry film szczerze trochę przereklamowany wg mnie porostu się zestarzał

ocenił(a) film na 6
SiD_12

Zdanie.

"Wszelkie informacje są jednocześnie rzeczywistością i złudzeniem."

ocenił(a) film na 10
SiD_12

Sztos.

SiD_12

"wstrzymać z oceną GitSa do któregoś obejrzenia. Film dużo traci po jednym li tylko obejrzeniu - ale to moja opinia."
Moja jest inna.
jako małolat się tym podjarałem. Wydawał się taki złożony, skomplikowany, wielowątkowy.
I tak przez te lata oglądałem go kilka razy.
Tak, że gdy oglądnąłem go tydzień temu — to nagle się okazało, że to ledwie kilka lokacji, wąska zamknięta liczba bohaterów.
A jeśli chodzi o np. "poruszenie problemów: czym jest życie, świadomość" to chyba w filmie sprowadza się do...3 (?) pogadanek, (dwie między Major i Batu i jedna z Władcą Marionetek) które są manifestem autora na ten temat, jakby...odczytem na prelekcji.

ocenił(a) film na 8
rhotax

Osobiście, gdy pierwszy raz oglądam to mając 29 lat, muszę przyznać że jest ciekawie zrobiony. Przede wszystkim chodzi o storytelling i nie mam tutaj na myśli że historia jest znakomita i wgniata w fotel, tylko że jednak masz coś w tej głowie po obejrzeniu czegoś takiego zostaje. Myślisz sobie, że tak naprawdę jesteś wyjątkowym niczym w takim wielkim świecie, że życie jest takie proste i zarazem bardzo skomplikowane. A teraz jak to każdy odbierze i jakie z tego wnioski wyciągnie zależy od niego samego.

ocenił(a) film na 9
SiD_12

Właśnie wróciłem z DKF, gdzie pierwszy raz zobaczyłem ten film na dużym ekranie. Wcześniejsze podejścia miałem parę i paręnaście lat temu. I moje spostrzeżenie jest takie, że to był film w pewnym stopniu dobrze nakreślający obecną problematykę. Nie mniej tkwiąc w nurcie kina rozrywkowego, zbyt amerykański, dla osoby wieku lat 15-25 film jest spoko, cool, kultowy - trochę filozofii i mnóstwo efektownej akcji, świetne wstawki molocha w typie Szanghaju z folk symfonicznym motywem. Po pewnym czasie widać, że zbyt dużo temu filmowi się dopowiada, jest dość niespójny, aktorsko, że tak powiem płytki, dobrze wygląda w teledysku King of the castle. Przepraszam, że wyrażę się prymitywnie, ale "genialne" wstawki i zdjęcia wyciągają ten film na sam szczyt anime, SF i cyberpunk. Bez tego no cóż ... anime z lat 90.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones