PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30820}

Ginger i Fred

Ginger e Fred
7,3 2 254
oceny
7,3 10 1 2254
6,8 9
ocen krytyków
Ginger i Fred
powrót do forum filmu Ginger i Fred

Nie lubię "8 i 1/2" nie mam też przekonania do "słodkiego życia" ani "La Strady" a "miasto
kobiet" to dla mnie totalne nieporozumienie. Ten film to Fellini zupełnie inny. Fellini
żegnający się ze swoją twórczością i robiący to w dobry nostalgiczny sposób. Film w
naprawdę dobrym tonie i przede wszystkim świetnie się go ogląda. Jak dla mnie jest to
najlepsza rola Massiny i Mastroianiego. Polecam

ocenił(a) film na 9
lumunus

Ten film faktycznie jest świetny, ale nie wiem dlaczego w takim razie nie lubisz 8.5 i słodkiego życia. A tym bardziej La Strady!:D

ocenił(a) film na 7
lumunus

Ja traktuję film "Ginger i Fred" jako ostatnią część opowieści o przeciętnym Włochu :) Dla mnie bowiem Marcello ze "Słodkiego życia", Guido z "Osiem i pół", Snaporaz z "Miasta kobiet" czy wreszcie Pippo to jeden i ten sam facet, tyle, że znajdujący się w różnych sytuacjach życiowych i na różnych etapach życia. Pierwszy musi ustalić swoje priorytety; drugi uporać się z kryzysem twórczym; trzeci - z kryzysem wieku średniego (przecież "Miasto kobiet" pachnie Jungiem z kilometra!), ostatni zaś - dokonać podsumowania, zrobić swoisty życiowy bilans. Gdyby Felliniemu udało się zrealizować "Podróż G. Mastorny" (po "Osiem i pół"), obraz ów Włocha zapewne byłby... wycyzelowany do granic możliwości.

lumunus

Moje pierwsze spotkanie z Fellinim to było "8 i pół", po seansie którego długo nie mogłam wyjść z zachwytu i dojść do siebie :-) Obejrzałam to arcydzieło kilka razy. Natomiast "La strada" mnie znużył, a "Ginger i Fred" rozczarował. W tych dwóch obrazach nie znalazłam już magii, która urzekła mnie w Ósemce. Jestem więc wielką fanką nie tyle reżysera, co jednego jego filmu i jest nim 8 i pół.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones