PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30829}

Giulietta i duchy

Giulietta degli spiriti
7,4 3 535
ocen
7,4 10 1 3535
6,6 12
ocen krytyków
Giulietta i duchy
powrót do forum filmu Giulietta i duchy
ocenił(a) film na 10
mateuszmateusz41

Nie, bo Giulietta jest absolutnie niepowtarzalna! :D

turmeric

PRAWDA! <3

mateuszmateusz41

"Rękopis znaleziony w Saragossie"!

Też główny bohater jest jedyną normalną osobą w całym filmie i też nie bardzo wiadomo, co tu się dzieje i o co właściwie chodzi ;)

Slamazzar

Haha, cóż za opis.

ocenił(a) film na 9
Slamazzar

No i w obu filmach główną rolę gra Zbyszek Cybulski.

ocenił(a) film na 9
mateuszmateusz41

"Osiem i pół" oraz inne dzieła Maestra.

ocenił(a) film na 8
mateuszmateusz41

Ekranowy hołd kobietom i ich namiętnościom oraz dramatom, w równie barwnej, intensywnej i niemal komediowej, a także, cóż, wręcz kiczowatej oprawie, oddaje współcześnie Pedro Almodóvar. Szczególnie jego wcześniejsze filmy, najnowsze to już jednak nie to.

MademoiselleDrama

Widziałem 5 jego filmów, ale wszystkie z lat dwutysięcznych.
Powiadasz, że jeszcze wcześniejsze?

ocenił(a) film na 8
mateuszmateusz41

Sama widziałam więcej Almo z lat dwutysięcznych, z wcześniejszych zaledwie dwa tytuły, które serdecznie polecam, tj. Wszystko o mojej matce i Kobiety na skraju załamania nerwowego. Sennych wizji i granicy obłędu chyba tam nie znajdziesz (choć tak dobrze filmów tych już nie pamiętam), ale wszystko to, o czym pisałam powyżej, owszem. Myślę, że cała reszta pomiędzy tymi dwoma tytułami (a może i wcześniejsze twory) jest również warta zapoznania, o ile lubi się to swoiste szaleństwo estetyczno-fabularne charakterystyczne dla Pedra.

Gdy oglądałam Giuliettę, nie mogłam pozbyć się myśli, że jeśli ktoś jest dzisiaj spadkobiercą *takiego* kina, to właśnie Almo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones