PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1248}
7,2 13 273
oceny
7,2 10 1 13273
7,6 7
ocen krytyków
Glengarry Glen Ross
powrót do forum filmu Glengarry Glen Ross

Jack Lemmon po protu zmiażdżył w tym filmie. Co za utalentowany genialny aktor, czapki z głów. Uwielbiam tego pana, to co robi na ekranie zawsze jest w 100% dopracowane do perfekcji. W Glengarry Glen Ross pokazał prawdziwe aktorskie rzemiosło. Reszta aktorów choćby wielki Pacino został mocno w tyle. GGR to Jack Lemmon bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 8
Burnwash

Dokładnie, Pacino był jak zwykle b. dobry, ale Lemmon pozamiatał. Świetny film.

adamcpdst

Lemon w każdej scenie dawał z siebie 1000%. Wystarczy popatrzyć, na sceny z rozmowy z klientami, rozmowy, kłótnie i targowanie z Williamsonem:) Coś pięknego.

Levene - Don't.
Williamson - I'm sorry.
Levene - Why?
Williamson - Because I don't like you.
Levene - My daughter...
Williamson - Fu** You.

To jak tą ostatnią scenę odegrał, po prostu czapki z głów. Emocje na twarzy wypisane.

ocenił(a) film na 8
Burnwash

On genialnie potrafił przejść w jednej sekundzie od krzyczącego sukinsyna do żałośnie błagającego o litość człowieczka.

adamcpdst

Dokładnie. W tym filmie Baldwin i reszta też byli rewelacyjni, bo każdy wniósł bardzo dużo, ale Lemon to kwintesencja GGR. On był tak naprawdę motorem napędowym tego filmu. Super scena jak przychodzi i krzyczy "Dawać kredę!, wpisz mnie na tą je** tablicę!", chwila tryumfu, potem jechanie po Williamsonie na całego a na koniec wielka wpadka, chwila nadziei próbą przekupstwa Willamsona a na koniec wielka porażka i koniec. Film świetny, tych dialogów można słuchać całymi dniami. Szkoda, że już się takich filmów nie robi.

ocenił(a) film na 8
Burnwash

Na początku zastanawiałem się o co chodzi w tym filmie, ale coś mnie tknęło, że to może być adaptacja sztuki teatralnej. Mioł żem recht, jak mawiają górnicy.

Genialna była ta scena, ale trzeba też oddać Pacino, że zagrał na swoim wysokim poziomie. Trudno wskazać kogokolwiek kto by skrewił. Może więcej spodziewałem się po Spaceyu, ale miał najmniej brawurową rolę.

ocenił(a) film na 8
Burnwash

Zgadzam sie, Lemmon byl swietny, zagral tak dobrze, ze az czulem do niego obrzydzenie. Taki oslizgly typ, nie wpuscilbym go do domu :)

ocenił(a) film na 8
Burnwash

Zgoda całkowita
Wszyscy aktorzy zagrali jak zwykle rewelacyjnie, Pacino, Ed Harris, Pryce, Spacey, nawet przemowa Baldwina super, ale Lemmon zmiażdżył wszystkich

ocenił(a) film na 7
Burnwash

Zgadzam się. Dla mnie film jednego aktora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones