PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789995}

Gnomy rozrabiają

Gnome Alone
5,6 2 865
ocen
5,6 10 1 2865
5,3 3
oceny krytyków
Gnomy rozrabiają
powrót do forum filmu Gnomy rozrabiają

Zabrałem siostrzenice wczoraj na tą bajkę i powiem szczerze, jak dla mnie bardzo słaba. I to nie jest tylko moja opinia (jako starego chłopa), ale było mnóstwo dzieci i nie słyszałem żeby się śmiały podczas seansu, a na tym chyba polega głównie bajka. Raz się roześmiały, jak jeden z gnomów beknął i to tyle. Jak wychodziłem z seansu to słyszałem tylko pytania rodziców "podobała ci się", bo dzieci jakoś nie były nią zbytnio zachwycone. Przypuszczam, że śmiałyby się bardziej i lepiej bawiły, oglądając 20 raz Shreka.

konrad207

Chyba Ci się gatunki pomyliły. To komedia polega głównie na tym, żeby dzieci się śmiały podczas seansu, a nie bajka.

ocenił(a) film na 5
_eFFcia_

Aha, czyli jaką według Ciebie reakcję u dziecka powinna wywoływać bajka ? Jak nie śmiech to co ? Płacz, strach, zadumanie .... ?

konrad207

Moim zdaniem bajka powinna wprawiać w zachwyt, ale też uczyć. Można to zrobić na bazie komedii, a można na przygodzie. Moim zdaniem film jest schematyczny i nie jest niczym nowym. Jest przewidywalny. Ale to dla mnie, a niekoniecznie dla dzieci. Za to plusem jest to, że porusza współczesne problemy jakie dzieciaki, a nie tylko nastolatki mają z uzależnieniem od internetu i mediów społecznościowych.

konrad207

Wydaje mi się, że główny target to coś tak od lat co najmniej 10 i raczej nie dla maluszków z przedszkoli, czy początkowych klas podstawówki.
Ja (stara baba) dałam 7 bo to był całkiem przyjemny seansik a te malutkie nawiązana do "Władcy Pierścieni" oraz "Koralina i tajemnicze drzwi" mnie ucieszyły, dopatrzyłam się tam również niespodziewanie nuty klasyków takich jak: "Dom" z 1986 i "Critters" również z 1986 choć to już może nieco moja nad interpretacja jest ale wrażenia pozytywne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones