PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720753}

Godzilla II: Król potworów

Godzilla: King of the Monsters
5,6 34 154
oceny
5,6 10 1 34154
4,5 13
ocen krytyków
Godzilla II: Król potworów
powrót do forum filmu Godzilla II: Król potworów

Zmienią wygląd Godzilli w drugiej części

użytkownik usunięty
Axel_Foley17

Skąd taka informacja? Poproszę o źródło. Poza tym w każdym nowym filmie design Godzilli lekko się zmienia. Potwór nabiera wielkości, ale nadal oddaje hołd japońskiemu pierwowzorowi (nie licząc produkcji Emmericha, w której potwór z Godzillą miał niewiele wspólnego). Nie inaczej powinno być w tym przypadku.

ocenił(a) film na 5

Niestety nie znalazłem strony internetowej, ale inny wygląd Godzilli jest potwierdzony (poza tym nie mogę dać zewnętrznego linku, więc wpisz Godzilla To Have A Major Redesign In Godzilla King Of The Monsters w YouTube).

Axel_Foley17

To naturalne, w każdej japońskiej części wygląd się zmieniał. To niemalże element pewnej tradycji :) Ale też oczywiste jest, że będą to tylko minimalne zmiany, nikt Ci z części na część nie przerobi Króla Potworów w Godzillę z 1998 roku ;)

ocenił(a) film na 5
szmyrgiel

W sumie masz rację. Kiedy nastąpiła kontynuacja oryginalnej Godzilli w 1955 roku, wygląd tytułowego potwora nieco się zmienił.

Axel_Foley17

Na oficjalnej stronie filmu z 2014 roku przedstawiony był koncept wg którego Godzilla to pierwotny gatunek, sprzed ery dinozaurów, oraz że istnieje więcej niż jedno stworzenie z tego gatunku. Różnice w wyglądzie będą zapewne wyjaśnione przystosowanem konkretnego G do innego środowiska.

Może się że Godzilla z 2014 zginie na początku filmu podczas wymiany ognia Gidhorą?

ocenił(a) film na 5
Jasir_Karim

Właściwie Godzilla z 2014 roku JEST z okresu Permu (możesz się o tym dowiedzieć z książki/komiksu opowiadającym o wydarzeniach sprzed filmu), a z tą śmiercią Godzilli na początku, to mało prawdopodobne.

Axel_Foley17

Czytałem dokładną analizę komiksów zestawioną z tymi malowidłami na końcu nowego Konga. Wynikało z nich, że Godzilla z pierwszego filmu to inny Godzilla, niż ten, który walczył z Królem Ghidorą na naściennym malunku jaskiniowców, bo ten Godzilla wtedy spał. Prawdopodobnie te dwa gatunki się nie lubią po prostu. Ciekawe jak sensownie wytłumaczą sojusz Godzilli z Rodanem i Mothrą. Chyba, że to będzie bitwa każdy na każdego.

ocenił(a) film na 5
0058yrrab

Właśnie widziałem kiedyś filmik z teorią o tym, że są dwie Godzille.

Axel_Foley17

Według koncepcji uniwersum które zaczęło się w 2014 roku Godzilla to nie jeden potwór tylko cały gatunek z czasów formowania się Ziemi i jest ich więcej niż 2. Jeszcze w 2012 czy 2013 czytałem na oficjalnej stronie filmu że kiedy jeden osobnik żyje pozostałe hibernują, kolejny budzi się kiedy poprzednik zginie. Pomysł jest genialny i aż się prosi żeby połączyli Godzillę z mitami Cthulhu. Dzięki temu mogliby wyjaśnić pozaziemskie pochodzenie Gidhory, wprowadzić Gigana zmierzyć Godzillę z Cthulhu



Jasir_Karim

To durne, bo jak mają się rozmnażać ?

The_MegaLukaszello130

A co Godzilla je bo skoro pobiera energię nuklearną to na dzwonek mu szczęki z zębami, jak i czy w ogóle śpi, gdzie się wypróżnia, czy się drapie, czy można go oswoić itd

Jasir_Karim

1. Szczęki i zęby służą bardziej do obrony i niszczenia elektrowni
2. Gruba skóra Godzilli sprawia, że nie ma powodu do drapania, poza tym jego ramiona nie mogą sięgnąć do ramion.
3. Po co śpi ? - Może Godzilla ma problemy z trawieniem gdy się rusza, więc musi zasnąć.

Jasir_Karim

4. Wypróżnia się szczękami, gdy strzela atomowym promieniem.

The_MegaLukaszello130

Sam chyba wiesz że w oryginale były trzy/ cztery Godzille. Pierwszy z lat 50 późniejszy Mechagodzilla, drugi po zabiciu pierwszego oxygenem, trzeci Junior bo drugiemu nawaliło serce. Czwarty po nadpisaniu czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones