PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32380}

Godziny

The Hours
7,3 108 145
ocen
7,3 10 1 108145
7,3 26
ocen krytyków
Godziny
powrót do forum filmu Godziny

Wątek Sally

użytkownik usunięty

Zauważyliście tę postać? Dla mnie- chyba jedna z tragiczniejszych postaci w filmie. Jej tragedia jest mniej oczywista niż ta w losach Virginii czy Laury, ale może, paradoksalnie przez to bardziej widoczna. Żyła przez 10 lat obok kobiety trawiącej przeszłość i niedoceniającej szczęścia jakie ma tu i teraz (gdy Clarissa opowiadała swojej córce o szczęściu i usłyszy "A ja? A Sally?" pamiętacie jej reakcje? ta mina "no niby taaak, ale" wyrażała wszystko). Nawet ostatnia scena, gdy Clarissa zdejmuje w końcu te wszystkie odwracające uwagę brzękotki i zdaje się, że w końcu doceniła swoją partnerkę wygląda trochę gorzko i trochę jak pogodzenie się ze smutnym losem bez Richarda.

ocenił(a) film na 10

Ale Sally poniekad wydawala sie pogodzona z losem Clarissy- jest chyba najsilniejsza bohaterka w calym filmie, zreszta ona, maz Virginni i maz Laury sa w mniej wiecej tej samej sytuacji, sa tylko tlem dla zycia emocjonalnego glownych bohaterek i caly czas pokornie to znosza i walcza o uczucie podczas gdy bohaterki wydaja sie byc skoncentrowane ciagle na czyms innym albo na sobie albo jak Clarissa na Richardzie. Dla mnie postacie w filmie sa analogiczne , richard, laura i virginia to osoby skoncentrowane tylko na sobie, mezowie virginni i laury oraz Sally to dusze altruistyczne, silne a zycie z partnerem daje im ostro w kosc, tylko clarissa laczy obu, bo w swym altruizmie do richarda egoistycznie odsuwa od siebie Sally i corke, jest tak samo niedostepna jak virginia a rownoczesnie na sile chce dac radosc Richardowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones