PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1108}

Gorzkie gody

Bitter Moon
7,6 40 087
ocen
7,6 10 1 40087
7,1 18
ocen krytyków
Gorzkie gody
powrót do forum filmu Gorzkie gody

Mieć w obsadzie taką aktorkę jak Kristin Scott Thomas i nie bardzo wykorzystać jej talent, to marnotrawstwo. Zbyt rozwlekłe reminiscencje i szkoda, że postać Scott Thomas nie zostaje mocniej wciągnięta w wir erotycznej gry. Bo aż się o to prosiło i liczyłem na takie podejście do tematu. Niestety, Fiona miga nam tylko w tle.

Dopiero pod koniec genialna scena tańca Fiony i Mimi, która nie dość, że bardzo wiele mówi o bohaterach, ukazując ich aktualny stan emocjonalny, to dodatkowo sporo można się z niej nauczyć. Tak, dokładnie: nie czekaj, tylko działaj. Fiona w tej scenie postawiła na działanie i natychmiast wygrała. Zszokowany i opuszczony Nigel (dobra rola Granta) rozpacza - przegrał wszystko to o co walczył, gdyż nie miał odwagi po to sięgnąć. Za długo zwlekał i zasłużenie poniósł sromotną klęskę, doznając upokorzenia ze strony mądrej żony.

Polański trochę uprawia tu kabaret. Nie wszystko działa, niektóre pomysły nieco oklepane i wyjęte rodem z tanich erotyków. Nie da się tego oglądać bez uśmiechu na twarzy. Seigner przekomiczna w scenach tańca, zbyt nienaturalna, ociężała, a nawet sprawiająca wrażenie nie potrafiącej tańczyć. Kształty obfite, a zatem powinna być zmysłowa - niestety nie jest. Daleko jej do zmysłowości Kim Basinger w scenie striptizu w "9 1/2 tygodnia". Niegrzeczne zabawy w prosiaczka, no proszę, jakież to zabawne i kiczowate. Prawdziwe, ale niestety nieestetyczne. Zabrakło wyczucia i wyrafinowanego stylu.

Mimo wszystko Polański w "wydaniu zboczonym" zawsze intrygujący. Nie jest to jednak aż tak świetny film, jak niektórzy twierdzą. Nie jest to również druzgocąca porażka Polańskiego jak widzą to krytycy. Średni film ze wskazaniem na warto zobaczyć. Główny motyw od Vangelisa doprawdy znakomity. Scena tańca Fiony i Mimi oraz mina Granta na zaistniałą sytuację - klasyka kina.

PS Czy Peter Coyote za rolę Oscara powinien otrzymać minimum nominację do Oscara? Jasne, że tak! Był świetny.

La_Pier

nudny film o wypaleniu zwiazku opierajacego sie wylacznie na seksie. zenujace wrecz niesmaczne proby zabicia rutyny ktora i tak w koncu zwycieza.

masz racje seigner jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek kobiecosci. nie wiem czy grales w ktoras z czesci gta ale jej taniec przypomina mi wlasnie komputerowe striptizerki z gry.
http://www.youtube.com/watch?v=e4CcwpSuVlA&feature=player_detailpage - od 0:45

dolaczam sie do opinii krytykow. jeden z najslabszych filmow polanskiego jaki widzialem.

film ten bardzo kojarzy mi sie z nieznosna lekkoscia bytu ktora jest jednak o niebo lepsza od obrazu polanskiego - pod kazdym wzgledem.

revirdixat

O rany, pierwszy raz słyszę, żeby ktoś nazywał Seigner mało kobiecą i mało zmysłową ! Jestem kobietą hetero, ale dla mnie to jedna z najseksowniejszych Francuzek ever.

La_Pier

niestety obsadzenie Seigner było totalną pomyłką. Aktorsko nie jest u niej najlepiej. Niestety to popsuło trochę film, który pomimo tego jest uoczą, tak w sumie tak ;), czarną komedią, satyrą na związki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones