PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31258}
7,0 18 950
ocen
7,0 10 1 18950
7,9 15
ocen krytyków
Gosford Park
powrót do forum filmu Gosford Park

Toż to „Downton Abbey" prawie w 100%. Twórcy serialu musieli się wzorować na tym filmie.

ocenił(a) film na 7
sylwia_pawliszyn

Chyba tylko bardziej realnie pokazuje jak wyglądały relacje państwo- służba :) w Downton wszystko takie cukierkowe, ale i tak uwielbiam ten serial :)

ocenił(a) film na 7
littillea

No pewnie ja też :) jeśli ktoś wzoruje się na takim dziele jak Gosford Park ma moje błogosławieństwo :D

ocenił(a) film na 10
sylwia_pawliszyn

"Maggie Smith, Richard E. Grant, and Jeremy Swift have all appeared in Downton Abbey (2010), which was also written by Julian Fellowes and inspired by this film. (It was originally intended to be a spin off set in the same universe, but this was dropped.) "

ocenił(a) film na 8
Marac

Właśnie ukazała się w PL książka twórcy Downton Abbey i Gosford Park - Belgrawia, akcja rowniez toczy się w kręgach arystokacji, burzuazji i w mniejszym stopniu służby.

ocenił(a) film na 10
lila_2603

O! Ktoś już szykuje się do filmu/serialu może? :) Mam nadzieję, że tak.

lila_2603

Belgrawia była jeszcze gorsza niż ten film. Miałam obejrzeć Downton Abbey, ale jeśli Gosford Park jest uważane za arcydzieło w porównaniu do serialu, to DA chyba sobie odpuszczę.

ocenił(a) film na 8
sylwia_pawliszyn

Nie, to raczej sir Julian Fellowes po napisaniu scenariusza do Gosford Park nabrał chęci na coś większego i machnął serial:)

ocenił(a) film na 7
sylwia_pawliszyn

Chyba odwrotnie xD Patrzycie w ogóle na jakiekolwiek informacje, typu rok powstania scenariusza, rok wydania, itd?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones