PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95938}
6,7 108 832
oceny
6,7 10 1 108832
4,6 8
ocen krytyków
Gothika
powrót do forum filmu Gothika

Horror?

ocenił(a) film na 6

Niee, ja bym tego horrorem nie nazwał. Bardziej... thriller.
Film ogólnie ciekawy, chociaż zakończenie nie podobało mi się w ogóle.

ocenił(a) film na 7
Viollipop

Szczerze mówiąc jest to thriller z odrobinką horroru gdyż pojawia się tam duch.
Film faktycznie ciekawy choć usnęłam na sam koniec :D

ocenił(a) film na 7
kalka321

Z poprawnej definicji horroru wynika że jest to film grozy w którym występują elementy fantastyczne lub nierealne tzn. duchy, upiory, demony i co tam sobie scenarzysta i reżyser wymyśli, zaś fabuła thrilleru powinna opierać się na wydarzeniach, które teoretycznie mogłyby się wydarzyć, czyli są w jakiś sposób realne. Ale zgadzam się film horrorem w potocznym rozumieniu tego słowa nie jest. Wątpię żeby ktoś miał po jego obejrzeniu potrzebę świecenia nocnej lampki :P

Laurra212

Popieram :) Film całkiem niezły ale gdyby właśnie zamiast ducha dziewczyny występował morderca to już byłoby to thriller. Film raczej trzymał w napięciu a nie przerażał. Przez większość czasu główna bohaterka uciekała i strasznie mnie to znudziło. Nic specjalnego się nie działo. Duch się pojawiał i znikał, dopadał ją raz w jednym, raz w innymi pomieszczeniu i tak przez większość czasu. Dopiero ostatnie 25 minut było wreszcie ciekawe. Daję 6/10.

ocenił(a) film na 6
Laurra212

Co rozumiesz poprzez 'poprawną definicję horroru'? Pierwszy raz słyszę o takiej.

ocenił(a) film na 7
Dudeck

chodzi o definicję słownikową, którą możesz przeczytać np. przygotowując się do prezentacji na temat tego gatunku - definicja zatwierdzona i powszechnie kojarzona z danym pojęciem, używana zarówno w języku fachowym jak i ogólnym możliwa do przytoczenia np. jako argument w dyskusji

ocenił(a) film na 6
Laurra212

W moim pytaniu nie było złośliwości, dlatego nie wiem, dlaczego odpowiadasz w taki właśnie sposób. Jeśli masz gdzieś pod ręką taką definicję, to śmiało zacytuj, zamiast się przemądrzać, a pytam bo mam podobne zdanie jak Brunetka91 poniżej.

ocenił(a) film na 7
Dudeck

za to ja nie rozumiem dlaczego zbudowanie konstruktywnej wypowiedzi uznawane jest przez cb jako złośliwość i przemądrzanie się, bo moja wypowiedź jest normalną odpowiedzią na twoje pytanie

użytkownik usunięty
Laurra212

Straszną głupotę napisałaś/łeś, ponieważ horror wcale nie musi zawierać nadprzyrodzonych elementów, czytasz jakieś sztywne "poprawne" definicje horroru, a nie wiesz takiej prostej rzeczy że horrory mają swoje podgatunki jak np. slasher, gore itd. Przykładowo historia pokazana w "Halloween", czyli jednym z najbardziej znanych horrorów mogłaby się wydarzyć naprawdę, tak samo "Teksańska masakra...", "Piła" itd. a wg. Twojej definicji to nie są horrory :)

Taa... szczególnie historia z "Piły" mogłaby się wydarzyć naprawdę. Mileno za dużo masturbacji ;)

ocenił(a) film na 7
Laurra212

Zgadzam się z Twoją definicją horroru i thrillera. Ale zauważ, że "Krzyk" (wszystkie części) jest jednak nazywany horrorem...

ocenił(a) film na 4
kalka321

To rzeczywiście Cię zaciekawił skoro zasnęłaś heh. Bardzo lubię thrillery i horrory, a na tym bardzo się zawiodłem. Typowy średniak plus kiepskie zakończenie które obniża notę minus jeden i dlatego daję 4/10 tej pozycji.

ocenił(a) film na 7
MartiniKS

Początek mnie zaciekawił, ale nie dość by wygrać z moim zmęczeniem :/

ocenił(a) film na 6
Viollipop

W niektórych filmach przypisywanie gatunków jest bardzo słabe. To po prostu kwestia zasad weryfikacji w obecnym dodaniu go do bazy.

RAC_79

dokładnie.

ocenił(a) film na 6
Viollipop

Czysty thriller też to nie jest. Jak już to miks bo elementy horroru jednak są

ocenił(a) film na 8
Viollipop

Potwierdzam, nie wyszła coś ta końcówka, jakby pośpiesznie dograna. Ale cóż, upajajmy się pozostałymi 90% filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones