PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587279}

Gra życia

Touchback
7,0 4 321
ocen
7,0 10 1 4321
Gra życia
powrót do forum filmu Gra życia

Ma się rozumieć że mu się to tylko śniło i nic nie zmienił ?

Jordan66

Jak to nie zmienił, zmienił całe swoje życie nie kończąc go. Zobaczył, że kocha go nie tylko rodzina, ale i całe miasto za to, że się w przeszłości dla niego poświęcił. Brakowało jedynie na końcu łopoczącej na wietrze flagi amerykańskiej... W sumie niezły film, poleciłem go mamie. Ona pewno będzie zachwycona:)

cxap

Znaczy się zmienił niewiele.

Jordan66

Jeśli w jednej chwili człowiek chce się zabić, a w drugiej żyć pełnią życia poczuwszy wsparcie rodziny i całego miasta, to znaczy, że bardzo się zmienił. No ale to tylko moja skromna opinia.

cxap

Może to były tylko halucynacje od spalin.

Jordan66

A może to była incepcja? Jakoś nie mam ochoty pisać maila do scenarzysty z pytaniem co autor miał na myśli :)

Jordan66

zasadniczo wszystko co jest istotne i co zmieniło postrzeganie świata przekazał mu jego trener. Obejrzyj jeszcze raz i słuchaj co ma do powiedzenie Kurt Russell to jego postać jest kwintesencją filmu i za jego obserwuj jako głównodowodzącego życiem bohatera.
Może wtedy zrozumiesz.

markin

Ja zrozumiałem ale jakby bohater to zrozumiał to by był np. trenerem a nie jakimś pastuchem.
Zmieniło się tylko to że ludzie mu pomogli - niby dużo ale jak na możliwość zmiany swojego życia to chyba mało !

Jordan66

on był rolnikiem więc skoro wybrał ją a nie karierę to dalej był rolnikiem

markin

Jedno drugiego nie wykluczało - zakochała się w nim w szpitalu, po wyjściu z niego mogli mieć potąd, o ! potąd mogli mieć !

Jordan66

czego mogli mieć bo nie rozumiem

markin

Potąd kasy - tak ciężko załapać ?

Jordan66

a sąd tę kasę miał dostać w boisku był skarb Wikingów ?

markin

Mógł zostać trenerem jak jego mentor.

Jordan66

ta chwila była tylko 2 drogowa poza tym trenerem żeby został to trener musi odejść

markin

Innej drużyny !

Jordan66

a może mógł zostać Papierzem ? To był gówniarz z podstawówki i do trenera to miał lata świetlne, a między innymi właśnie do szkoły wyższej i na studia powinien skończyć. Myślisz, że trenerem zostaje każdy kto trenuje jakiś sport.
Co ty masz 5 lat, że takie rzeczy piszesz.

markin

Nerwy ci puszczają to idź do psychiatry.

Jordan66

no co ty. Spójrz na siebie w tej kwestii.

markin

Ja się jedynie leciutko denerwuję na brak sensu w końcówce filmu.

Jordan66

nie rozumiem przecież sens właśnie jest bardzo jasny.
Nie łamie nogi zmienia swoje życie i nie ma tej żony i życia.
Łamie nogę wraca do swojego życia które miał bez zmian.

Tak czy siak zrozumiał, że nie jest sam i ma wsparcie społeczności.

markin

Złamał nogę ale wygrał mecz !

ocenił(a) film na 10
markin

racja tyle że wsparcie dostał po wszystkim co było bardzo poruszające.
Generalnie dostał szansę odmiany swojego życia. Nigdy nie zapomnę jak Kurt Russell mówi mu pod koniec "to jest twój wybór". Wszystko co go spotkało pomogło mu podjąć decyzję. Na początku widać jak bardzo chce być zawodowcem i jak ważny jest dla niego futbol, by na końcu podjąć decyzję o zostaniu przy kochającej żonie i nie uciekanie od bardzo poważnych problemów. Mega film

liver87

Bardzo dobry dramat sportowy ze świetną rolą Kurta Russella. Ścieżka dźwiękowa też wzniosła.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Bzdury piszesz. Po pierwsze - nastolatek, nawet bardzo dobry, nie zostaje trenerem. Po drugie jako dorosły człowiek na końcu filmu... Właśnie nim został. Dzięki przemyśleniu kilu spraw w "drugim życiu" i zobaczeniu sensu tego życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones