PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 154
oceny
6,4 10 1 79154
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że cała fabuła została drastycznie zmieniona względem książki tylko po to, by Harrison Ford mógł zagrać nieco większą rolę, grając bohatera, który w książce pojawia się w trzech czy czterech scenach. Główny bohater został za to potraktowany na odwal się. No skoro już musi być główny bohater w tym filmie i nie gra go pan Ford, to niech będzie, ale nie może stanąć przed kamerą w większej ilości scen niż Ford. Tak się ma właśnie film do książki.

ocenił(a) film na 6
Kaisuj

Graff pojawia się w trochę większej ilości scen, jednak głównie jako 2-3 planowa postać, poza kilkoma wyjątkami.

Oglądając film miałem wrażenie, że oglądania bardzo kiepskiego streszczenia, jakby zekranizowali film po pobieżnym przeczytaniu książki, olaniu głównych wątków, Miałeś wrażenie, że sceny skaczą po prostu? Jakby oglądać przydługawy trailer który pokazuje kluczowe sceny, a do obejrzenia całości zostaje nam rozwinięcie wątków. Zawiodłem się, zwłaszcza, że długo czekałem na obejrzenie tego filmu, do tego ten tragiczny dubbling... Brakuje wyczerpujących opisów fizyki, rozterek wewnętrznych Endera - w książce ciągle opisywane były jego mysli, strach, ból po utracie siostry - kontaktu z nią. Wszystkie ciekawe wątki które tworzą tę opowieść zostały potraktowane po macoszemu.

Plusem jest na pewno dobranie aktorów, choć samego Endera wyobrażałem sobie nieco niższego. Do tego efekty super.

ocenił(a) film na 3
segativ

Z niektórych książek nie da się zrobić filmów i basta. Ci którzy czytali i widzieli chyba się ze mną zgodzą.

ocenił(a) film na 8
segativ

nie czytałem książki ale z tego co piszesz film powinien być podzielony na 2 lub 3 części jeżeli jest tyle wątków nie do końca rozwiniętych, tylko wtedy by ludzie narzekali że tyle części zrobili i trzeba tyle razy chodzić do kina może dlatego ci co kupili prawa do ekranizacja bali się tego może słusznie może nie. Nie przekonamy się już o tym bo nikt nie nakręci całej ekranizacji od 0 a szkoda może wtedy było by dużo lepsza.

ocenił(a) film na 7
frems

To jest problem.
Książka jest króciótka (koło 300 stron), ale materiału w niej więcej niż w wielu 2x dłuższych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones