PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 149
ocen
6,4 10 1 79149
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

WIELKA PORAŻKA...

ocenił(a) film na 3

fatalny... fabuła żadna, akcja - usnąć można... efekty - nic ciekawego do tego ten polski dubbing - wielka porażka...

ocenił(a) film na 1
e_nygma

prawdziwym horrorem jest oglądanie tego filmu

ocenił(a) film na 7
e_nygma

Czytałam książki Carda przed premierą filmu i od razu wiedziałam, że to nie bedzie arcydzieło. Tak dobrej książki nie da się sfilmować. ALE mogło być lepiej. W całym filmie tylko Viola Davis, Kingsley, Ford i Butterfield trzymają poziom, reszta stoi z marsem na czole albo z zapłakanymi oczami (choć nie płacze). Ciągłe łzawe spojrzenia Petry są nie do wytrzymania (obwiniam reżysera, aktorka ponoć jest dobra). W książce Petra była twarda, jedyny moment, kiedy naprawdę płakała był
!!!SPOILER!!! kiedy po roku wróciła do domu do dzieci i wysłuchała listu Groszka do siebie. Wtedy też zobaczyła, co Peter do niej czuje i ona do niego ;) !!!KONIEC SPOILERU!!!
Efekty specjalne są wspaniałe (to jest miejsce na CGI, nie "Hobbit", panie Jackson), ale psują to dziwne zachowania dzieci (wyglądających jak dorośli), co jeszcze potęguje nasz paskudny polski DUBBING, gdzie dubbingują je chyba 30-latkowie.
Najlepsza scena? Myślę, że ta najbardziej oczekiwana, czyli ta gra Endera, a już najbardziej to, co było tuż po niej- emocjonalna rozmowa Endera z Graffem. Trochę inaczej niż w książce, ale przecież film nie mógł trwać wiecznie.
SPOILER Zakończenie? W filmie Enderek wybiera się na wycieczkę, bo chce. W książce- bardziej skomplikowane: nie miał wyboru. Jak chcą zrobić sequel? Nie mam pojęcia, w końcu nie ma słowa tu o kolonizacji i związanym z nią bałaganem. Ender będzie miał każdą planetę na własny użytek, zostawi królową, a później pewnie wróci na Ziemię, ot tak. Nie chcieli komplikować fabuły, pewnie wytwórnia poprzestanie na tym filmie, jak to było z Eragonem. KONIEC SPOILERU

e_nygma

Boże.. kto ogląda filmy z dubbingiem?

e_nygma

Moim zdaniem książka sie zestarzała. Gdyby ten film powstał w 1988-90 roku, byłby oczekiwany prze miłosników hitowej książki. Dzisiaj od filmu s-f oczekuje się czegoś innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones