PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5913}

Gra

6,7 844
oceny
6,7 10 1 844
6,1 7
ocen krytyków
Gra
powrót do forum filmu Gra

"To nie prawda. Rozumiem Cię bardziej niż Ci się wydaje. I starzeje się razem z Tobą. Tylko nie to co widze w lustrze jest przedmiotem mojego niepokoju. Moje strachy sa przede wszystkim lękiem przed smiesznoscia. Dlatego nie spodziewaj się po mnie zachwytu płomiennego amanta, ani troski o każdy Twoj stan ducha. Niestety. Nie widze juz koloru twoich oczu, ani kształtu nosa, ani smukłości nóg. Po prostu, jesteś i jest to dla mnie tak oczywiste jak to, że żyje. A zajmować wolałbym się, na przykład własną pracą, oczywiście z tym głębokim przeświadczeniem, że pracuję dla nas, a więc i dla Ciebie"

Meritum.

ocenił(a) film na 4
filipmosz

Niestety, powyższy ,,manifest" wygłasza bohater będący raz poddanym ,,czarno-białego stereotypu", innym razem zaś sfrustrowanym życiowo inteligentem- bo jak inaczej definiować faceta domagającego się informacji o mężczyznach zaistniałych w życiu żony? Czyżby liczył, że nie opowie mu o wszystkich?
I to osłabia w istotny sposób wymowę cytowanych, przez autora wątku, słów. A to nie koniec ryzykownej oprawy tegoż monologu, bo są jeszcze warstwy mające sugerować, iż z ,,Nową falą" widz ma do czynienia ale jak się przyjrzeć to jest to zaledwie nieporządnie opowiedziana historia. Za ,,Nową falą" nie przepadam, jeszcze mniej za nieporządnie opowiadanymi filmami, nawet jeśli podpisuje go
p. J. Kawalerowicz postrzegany, również przeze mnie, jako człowiek podchodzący do swej pracy niezwykle precyzyjnie.
Nie mając kwalifikacji jakichkolwiek do oceniania osób piszących na tym forum, ośmielę się wszak podziękować autorowi wątku za wyosobnienie słów głównego bohatera filmu bo dzięki temu dostrzegłem jedną z niewielu intrygujących kwestii dialogowych w filmie, który wg. mnie jedynie występem L. Winnickiej i obrazem przedgierkowskiej W-wy stoją. Good night and good luck,esforty.
4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones