PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564230}

Grawitacja

Gravity
6,6 221 323
oceny
6,6 10 1 221323
7,5 39
ocen krytyków
Grawitacja
powrót do forum filmu Grawitacja

Nie oglądając jeszcze tego filmu widzę po komentarzach, że jedni uważają go za arcydzieło
widowiskowe a inni za marną fabułę. Ja chciałbym się tylko odnieść do samej kwestii oceny poprzez
gwiazdki. Uważam, że na całokształt oceny wpływ mają wszystkie elementy takie jak efekty
wizualne, muzyka, gra aktorska no i oczywiście sama fabuła. Z tego właśnie składa się ocena filmu.
Zgodzę się z tym, że jeśli któryś z tych elementów nie jest na wysokim poziomie to film nie jest
pełnoprawnym arcydziełem kinematografii lecz trudno się nie zgodzić rownież z tym, że niektóre
sceny filmowe tak "wciskają w fotel", że cała reszta jest gdzieś na drugim miejscu. Nie zmienia to
jednak faktu, że gdyby film był zamontowany we wszystkich tych aspektach na wysokim poziomie to
zasługiwałby na jeszcze wyższą ocenę. Podsuwowując, żeby wykorzystać w pełni nasze "gwiazdki"
trzeba przyjąć założenie, że 10 gwiazdek otrzymują w naszym pojęciu tylko arcydzieła a reszta
odpowiednio mniej. Inaczej jak ocenić film który zawiera takie same walory wizualne i akustyczne ale
o niebo lepszą fabułę? Pozdrawiam wszystkich recenzentów!

ocenił(a) film na 9
BlackJackWro

Film na pewno jest arcydziełem technicznym, a jeśli chodzi o resztę to każdy różnie ocenia. Ja nie byłem na tym filmie w kinie (a bardzo tego żałuję), obejrzałem go na zwykłej plazmówce, nie znając też fabuły. Powiem tyle, że to jedyny film, w którym właśnie dla mnie fabuła nie była ważna. Tu chodziło twórcom przede wszystkim o realizmie i to właśnie twórcom się bardzo udało (pomijając dwie trochę naciągane sceny, ale przyznając szczerze, każdy film je ma). Przez cały film siedziałem jak na szpilkach, po raz pierwszy też chciałem, żeby wszystko dobrze się skończyło. Niektórzy piszą, że film w ogóle ich nie trzymał w napięciu. To zależy też od tego, jak ktoś uważnie go ogląda, gdzie i czy wierzy w przedstawiony w filmie realizm. A aktorsko prezentuje się bardzo dobrze, choć przy tylko dwóch aktorach ciężko tu mówić o oscarowych rolach. Dla mnie jedynym minusem filmu jest jego długość, a raczej "krótkość".

ocenił(a) film na 10
BlackJackWro

Zgadzam się całkowicie.Przy tym filmie najbardziej bawi to że nagle wszyscy się znają na tym co się dzieje w kosmosie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones