PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5933}
7,4 114 005
ocen
7,4 10 1 114005
7,2 19
ocen krytyków
Grease
powrót do forum filmu Grease

szczególnie,że wyglądają po prostu staro i to mnie nie przekonuje
najlepszy w tym filmie jest oczywiście soundtrack

CelineMarie

Jest cały szereg powodów dlaczego tak się robi i nie wynikają one wcale z "głupoty", lol :P.

mosheh

bardzo jestem ciekaw, z czego w takim razie?

Sony_West

1. Amerykańskie prawo pracy. Mnóstwo dodatkowych i uciążliwych obostrzeń dla nieletnich aktorów.
2. Prawa przeciw wykorzystywaniu nieletnich - odwazne sceny odpadają.
3. Większość zawodowych aktorów jest pełnoletnia.
4. Producenci mają więcej zaufania wobec pełnoletnich aktorów.

no... i takie tam :). Ta lista jest dłuższa. Grease jest akurat dość niesławny z tego powodu, gra tam tylko jeden prawdziwy nastolatek, ale no... z tych właśnie przyczyn.

mosheh

Co racja , to racja. W USA można kogoś pozwać za byle co i wygrać nawet najbardziej absurdalny pozew. Producenci się tam po prostu boją. Scena, w której nastolatka bierze do ręki ogórka może z miejsca zostać uznana za molestowanie...

Choć Europa wcale nie jest lepsza. Kimkolwiek nie jesteś i cokolwiek byś tu nie zrobił i tak na koniec ktoś każe przepraszać muzułmanów za rzekomą obrazę islamu lub żydów za Holocaust.

ocenił(a) film na 6
mosheh

Kto powiedział o zatrudnianiu nieletnich ? Aktorzy mieli 30 lat a nawet więcej to chyba ostra przesada ? Mogli zatrudnić takich świeżo po 20stce, bardzo często wyglądają nadal jak nastolatkowie ;) najlepsze przykłady, że ciągle się tak robi ;) Więc wszystkie Twoje argumenty nijak się mają, do założonego tematu.

ocenił(a) film na 8
Vanillia

Mogli zatrudnić, ale często Amerykanie tak robią w tych filmach o mlodzieży, studentach.... Rzucilo mi się to w oczy przy innych filmach.
Travolta w chwili emisji filmu miał 24 lata.... Olivia była starsza rzeczywiście ok 30stki. Ja myślę, że postawili na znanych aktorow- Travolta byl już gwiazdą po Gorączce sobotniej nocy- a jak wiadomo, im więcej gwiazd, które są rozchwytywane, tym więcej osób pójdzie do kina i film zarobi pieniądze.
Chociaż moim zdaniem w ogóle tamte lata z tymi postawionymi fryzurami i tapirami, to były czasy, gdzie nawet młodzież wyglądała staro:-p Jak w koglu Moglu główny aktorka była niby po szkole średniej, a wyglądała co najmniej na 30ści kilka lat- taka moda w tamtych czasach:-p

ocenił(a) film na 5
CelineMarie

to nie jest największy problem tego filmu niestety.

ocenił(a) film na 7
CelineMarie

Gdyby byli jacyś młodzi aktorzy ten film pewnie nie był by już taki fajny i znany, niektórzy pewnie by mówili że jest on tylko dla dzieciaków.

ocenił(a) film na 9
CelineMarie

Co Ci to przeszkadza pfff
Ja wolę taką obsadę niż 'obleśne' nastolatki,których twarze niewiele wyrażają.
Najlepsza obsada jaka mogłaby być została wybrana.

ocenił(a) film na 8
CelineMarie

Mi to kompletnie nie przeszkadzało, nawet nie zwracałam na to uwagi.

ocenił(a) film na 6
Ulisseska

też uważam że obsada rox:) czy jak to się mówi, Travolta i Olivia na nastolatków tamtych lat właśnie wyglądają.

CelineMarie

To powszechna praktyka w tego typu filmach dziwne, że dopiero teraz to zauważyłaś.

ocenił(a) film na 8
CelineMarie

mnie też to raziło ,zwłaszcza ta Betty jakoś staro wyglądała :D

ocenił(a) film na 7
merci_beaucoup

bo betty miała 34 lata. Było jej widac potworne zmarszczki na zbliżeniach

CelineMarie

Travolta miał 24 lata... więc chyba nie tak źle

CelineMarie

Ja problemu nie widzą - młodzi, piękni, zdolni aktorzy mający umiejętności wokalne i aktorskie. Po co szukać małolatów bez doświadczenia i z pryszczami jak można zatrudnić kogoś starszego? Jeśli czepiasz się wieku to czep się też np. tego, że w każdym filmie (w KAŻDYM - podkreślam) dzieci nie są w ogóle podobne do rodziców, rodzeństwo do siebie tak samo itd. a jednak role się im daje. To ten sam poziom wątpliwości, co u Ciebie.

ocenił(a) film na 3
CelineMarie

Dokładnie, to mnie też nie przekonuje , nie wyglądają na naście lat. Film naiwny i infantylny . Już wypowiedziałam się ma twn temat w innym temacie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones