PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5944}

Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp

Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes
6,2 10 540
ocen
6,2 10 1 10540
6,0 4
oceny krytyków
Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp
powrót do forum filmu Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp

Najlepszy film o Tarzanie

ocenił(a) film na 10

Oglądałam go już bardzo, bardzo dawno temu, gdy jeszcze chodziłam do szkoły. Poszłam do kina z koleżanką jak tylko zaczęli go wyświetlać , obejrzałyśmy i wyszłyśmy z kina zauroczone, zachwycone i zakochane w Tarzanie :) Film zrobił wtedy na nas ogromne wrażenie, nasz zachwyt był tak wielki że byłyśmy potem na nim jeszcze trzy razy. Do tej pory jest to mój ulubiony film o Tarzanie. Oglądałam już różne (w tym także bajki), ale żaden jak do tej pory nie pobił ,,Greystoke". Daje mu 10/10 pkt.

aam38

Hej a ile miałaś wtedy lat?

ocenił(a) film na 10
mar_cinek2

A jakie to ma znaczenie ?

ocenił(a) film na 8
aam38

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
Ja też to w kinie oglądałem jako małolat.
Robił wrażenie.
Film nawiasem pisząc pokazuje, iż barbarzyńskie oddawanie dzieci dwóm zboczeńcom, tzw. "małżonkom jednopłciowym", czy "związkom partnerskim" będzie skutkowało okaleczeniem psychicznym dziecka na całe życie. Tarzan w dorosłym życiu nie był ani małpą, ani człowiekiem.

ocenił(a) film na 7
Jack_Holborn15

Na serio takie wyciągnąłeś wnioski z tego filmu? :) :) To straszne co z ludźmi robi fobia. Wszędzie widzą to czego nie tolerują albo czego się boją. Idąc chodnikiem i widząc leżące obok siebie dwa kamienie też zastanawiasz się czy przypadkiem nie są jednopłciowe? :)

ocenił(a) film na 8
MDW2

Wtedy nie wyciągałem takich wniosków, bo byłem za mały, a drugie ani w PRL, ani nawet na nowoczesnym Zachodzie nikomu by do głowy nie przyszło takie barbarzyństwo jak żądać oddawania bezbronnych dzieci dwóm zboczeńcom. Teraz przyszła mi do głowy taka refleksja, gdy takie rzeczy mają miejsce.
To nie żadna fobia, tylko oburzenie i odraza. Sama fobia (lęk) nie musi być niczym złym. Lęk przed zaglądaniem do studni jest uczuciem naturalnym i pożytecznym.

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn15

Dawno to napisałeś ale zaintrygował mnie twój post więc mam pytanie: gdzie ty tam masz dwóch zboczeńców i małżeństwo jednopłciowe?? Że niby rodzice Tarzana tacy byli? A może chodzi ci o małpy,(bo to przecie małpy wychowały Tarzana) ? Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz.

aam38

a ile miałaś wtedy lat ???????

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn15

Jak go oglądałem pierwszy raz miałem może z 10 lat teraz go oglądałem mając 32 lata bawię się tak samo dobrze jak wtedy co miałem 10 lat a jakie wnioski wyciągam Tarzan Król Małp. Mistrzowska rozrywka 10/10

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn15

Cały czas mam w sobie tego dzieciaka

Jack_Holborn15

Co za głupia opinia.

ocenił(a) film na 8
Lothan

"Lęk przed zaglądaniem do studni jest uczuciem naturalnym i pożytecznym"
To ma być ta głupia opinia?

ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn15

Nie toleruję homo małżeństw, adopcji itd. ale to kretyńska wręcz opinia. Skąd takie rzeczy w ogóle przychodzą do głowy po oglądnięciu Tarzana? Oby inne dzieci czy dorośli nie mieli takich chorych wymysłów. Wszędzie dopatrywać się zwichrowań seksualnych? Daj że spokój.

ocenił(a) film na 8
drozynskixyz

Przecież już pisałem, że nie przyszło mi to do głowy po oglądnięciu "Tarzana", tylko teraz.

ocenił(a) film na 9
aam38

Dokładnie, zrobił na mnie identyczne wrażenie...Również oglądałem go w kinie jako małolat. To jeden z moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 10
aam38

Fajnie, to opisałaś. Tak naturalnie i szczerze.
Spodobało mi się.

ocenił(a) film na 10
hansegon

Dziękuję za miłe słowa :)

ocenił(a) film na 7
aam38

To zdecydowanie najlepsza ekranizacja Tarzana. Scenografowie odwalili kawał dobrej roboty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones