PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5959}
6,6 6 033
oceny
6,6 10 1 6033
6,8 5
ocen krytyków
Gry uliczne
powrót do forum filmu Gry uliczne

Film ciekawy, dobrze się ogląda i jest mocno wciągający. Poza tym ciekawa muzyka, bardzo dobra gra aktorska Redbada Klynstry i piękna Grażyna Wolszczak - Sikora.
"Gry Uliczne" i "Psy" to obrazy które świetnie pokazują czasy transformacji w Polsce a raczej jej braku.
Polska po 1989 i braku rzeczywistej "grubej kreski" ( ta Mazowieckiego to była jakaś kpina) to kraj w którym ludzie tamtej władzy doskonale potrafili się zaadoptować zarówno w biznesie jak i w ważnych organach państwa a także uwłaszczyć na państwowych spółkach.
Niestety brak zdecydowanych działań w tamtym okresie pokutuje do dzisiaj, czego najlepszy przykładem jest to, że wolna Polska do dzisiaj nie potrafiła osądzić ludzi odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego.
Warto obejrzeć, żeby zrozumieć...




BartezGambler

Starzy agenci to jedno, ale pojawili się też nowi, cicho sza.

ocenił(a) film na 10
BartezGambler

Gry Uliczne i Psy to jedne z moich ulubionych filmów - oba odważne artystycznie i tematycznie. 100% lata 90te:)

ocenił(a) film na 8
BartezGambler

Film bardzo dobry, choć wprowadził mnie w dość ponury nastrój. Film z 96-ego, lata dziewięćdziesiąte, oglądając "Gry uliczne" miałem poczucie że to to jakby inny świat, gdy tymczasem mało co się zmieniło - i to właśnie było dla mnie przytłaczające.
Jeszcze dodałbym do dwóch filmów wymienionych powyzej "Wielką Wsypę". Pomimo tego że jest to komedia to też zajmuje się tą naszą "transformacją", z troche innego ujęcia.

BartezGambler

Nie wątpię, że przecudnej urody agent Tomek zachowałby się bardziej patriotycznie, narodowo i sprawiedliwie.

ocenił(a) film na 8
voleon

ale co ma do tego filmu jakis Agent Tomek?
Typowy leming z PeŁo nie wie o co chodzi, ale zawsze będzie ujadał.
żenada

BartezGambler

Za trudne?
To hał hał...(eng. chow chow)

ocenił(a) film na 8
voleon

towarzyszu, pięknie wykonujesz rozkazy SBecji.

ocenił(a) film na 8
BartezGambler

dawno nie widziałem "Gier Ulicznych" w telewizji. Z chęcią bym zobaczył ponownie

ocenił(a) film na 5
BartezGambler

Ilość aparatczyków w partii rządzącej pokazuje, że nie da się tak łatwo usunąć ludzi poprzedniego systemu. Są wszędzie. Co więcej, ludzie ich chcą. Głosują na nich. Na tym niby polega demokracja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones