Original Sin

plakat - Grzeszna miłość (2001)

opisy filmu

(6)
  • Luis Vargas (Antonio Banderas) zamożny kubański biznesmen chce się ożenić. W małżeństwie nie liczy na miłość, gdyż uważa ją za niepotrzebną komplikację. Żona Amerykanka wydaje się dla niego idealnym rozwiązaniem. Julię (Angelina Jolie) poznaje korespondencyjnie. Jednak gdy przybywa do niego na Kubę, oczekiwania Luisa ulegają zmianie. Zakochuje się w niej bez pamięci, odnosząc wrażenie, że Julia jest inną kobietą od tej, którą poznał w listach. Ukochaną prześladują senne koszmary, na plecach ukrywa tajemnicze blizny a historie, które opowiada, są zmyślone. Chcąc wyjaśnić zagadkowe zachowanie żony, do Luisa zgłasza się prywatny detektyw wynajęty przez siostrę Julii - Walter Downs (Thomas Jane). Odkrywa, że jest ona prawdopodobnie morderczynią i złodziejką. Gdy Julia nieoczekiwanie znika z jego fortuną, Luis postanawia odnaleźć żonę za wszelką cenę.

  • Julia Russell (Angelina Jolie) Amerykanka pełna tajemnic potrafiąca wprowadzić mężczyznę w świat namiętności, Luis Vargas (Antonio Banderas)bogaty, przystojny, kubański plantator kawy. Do pełni szczęścia brakuje mu żony. Poznali się korespondencyjnie. Julia jedzie na Kubę i pokazuje mu co to prawdziwa miłość, namiętność. Przy okazji pierwszego spotkania biorą ślub. Jednak Luis nie widzi w kobiecie tej samej z listów, skromnej. Dziwne zachowanie, blizny na plecach- wszystko to skłania mężczyznę do podejrzeń. Lusi odkrywa , że jego żona nie jest osobą za którą się wcześniej podawała. Na jego plantację przyjeżdża Walter Downs (Thomas Jane) który uświadamia mu , że kobieta którą poślubił tylko podszywa się pod tą którą pokochał, że prawdopodobnie ją zamordowała i ukradła tożsamość.. 

  • Luis Vargas (Antonio Banderas), zamożny kubański biznesmen chce się ożenić. W małżeństwie nie liczy na miłość, gdyż uważa ją za niepotrzebną komplikację. Żona Amerykanka wydaje się dla niego idealnym rozwiązaniem. Julię (Angelina Jolie) poznaje korespondencyjnie. Jednak gdy kobieta przybywa do niego na Kubę, oczekiwania Luisa ulegają zmianie. Zakochuje się w niej bez pamięci. Odnosi wrażenie, że Julia jest inną kobietą od tej, którą poznał w listach. Ukochaną prześladują senne koszmary, na plecach ukrywa tajemnicze blizny, a historie, które opowiada, są zmyślone.

  • Wszystko rozgrywa sie w Meksyku w XIX wieku. Luis Vargas (Antonio Banderas) jest zamożnym przedsiębiorcą, który planuje małżeństwo z rozsądku. Z rozsadku poprez korespondencje. Jego wybranką zostaje tajemnicza Amerykanka, Julia (Angelina Jolie). Kiedy narzeczona przybywa do Meksyku, okazuje się, że Luis, mimo wcześniejszego dystansu, daje się ponieść namiętnej miłości. Oczarowała i rozkochała go w sobie. Ale jednocześnie narastają w nim wątpliwości, różne mysli sie pojawiaja i pytanie: czy żona jest osobą, za którą się podaje?Ma watpliwości, tymbardziej, ze Julie dręczą nocne koszmary i zmyśla historie. Opowiada to wszystko mężowi. I wtedy on postanawia wynająć prywatnego detektywa.

  • Ameryka Łacińska, koniec XIX wieku. Julia Russell (Angelina Jolie) jest nie tylko zniewalająco piękna: potrafi też wprowadzić mężczyznę w świat doznań, o których dotąd nawet nie marzył. Gdy więc Luis Vargas (Antonio Banderas), przystojny kubański biznesmen, który ma niemal wszystko, czego mógłby pragnąć, bierze Julię za żonę, uznaje, że przekroczył wrota raju. Jednakże z raju do piekła można zostać strąconym bardzo łatwo. Wplątany w bieg niespodziewanych i dramatycznych wydarzeń, Luis przekona się wkrótce, że rzeczywistość jest zupełnie inna, niż mu się dotąd wydawało a jego ukochana nie jest tą osobą, za którą się podawała. Luis jest zmuszony wejrzeć w jej przeszłość, tonącą w złowrogim mroku. W parnej atmosferze kubańskiej prowincji, pośród masek karnawału XIX-wiecznej Hawany szuka jej prawdziwej tożsamości i szuka jej samej. Kiedy się wreszcie spotkają, nie są już tymi samymi ludźmi.

  • Zamożny właściciel plantacji kawy ma wszystko czego zapragnie. Poszukuje tylko żony. Nawiązuje znajomość z obcą kobietą poprzez list. Julia ma przypłynąć z ameryki, a następnie wsiąść z nim ślub. Jednak, kiedy Luis przyjeżdża na przystań nie znajduje kobiety podobnej do zdjęcia, które dostał w liście. Spotyka jednak bez porównania piękniejszą damę, która twierdzi, że jest Julią. Razem wracają do domu, gdzie biorą ślub. Powstaje między nimi więź, która z czasem przeradza się w miłość. Jednak kobieta jest bardzo tajemnicza, a do tego jej małżonek odkrywa na jej ciele dziwne blizny. O nic jednak nie pyta. Ich szczęście kończy się wraz z pojawieniem się detektywa, który ma sprawdzić jak jej się żyje. Luis szybko przekonuje się, że ten człowiek coś ukrywa. Coś go wiąże z jego żoną. Umacnia go w tym przekonaniu fakt, że nagle Julia wraz z tajemniczym panem znikają zostawiając na jego koncie zaledwie parę dolarów. Właściciel plantacji jest jednak zbyt zakochany by przyjąć do wiadomości że jego ukochana go zdradziła i okradła. Poszukuje jej na własną rękę, by znów dać się perfidnie wykorzystać.