PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107568}

Guzikowcy

Knoflíkáři
7,7 14 061
ocen
7,7 10 1 14061
7,2 6
ocen krytyków
Guzikowcy
powrót do forum filmu Guzikowcy

Hmm, szczerze? Oczekiwałem lepsze opinie tego filmu. Może go nie oceniam jako genialny, lecz przynajmniej bardzo dobry. Myślę, żeby oglądać tego typu produkcje, to trzeba trochę kumać czeski, jakże specyficzny humor. A to czasami trudne dla Polaków. Ja też, jako Czech mieszkający w PL mam czasami trudności z otoczeniem, które mnie nie rozumie, ale jak już zajarzą i są w stanie wyłowić ten humor z treści, to jest fajnie i śmiesznie. Uwielbiam europejskie kino, szczególnie francuskie, czeskie i skandynawskie. Pozdrawiam wszystkich Ahoj! :o)

Velvetik

akurat wychodzi na to, że zgadzam się z twoją opinią, uważam go za bardzo dobry, podobał mi się - to własnie lubię - niby komedia ale nie do końca, z materiałem do przemyślenia. Nie wiem czy naprawdę trzeba wysiłku zeby rozumieć ten film. Btw uwielbiam czeskie kino :) i humor. Pozdrawiam.

Velvetik

Ja się za wiele na tym filmie nie uśmiałem, właściwie to prawie wcale. Czy to w ogóle jest komedia? Może w jakimś stopniu, ale jak dla mnie nie bardzo. Raczej taki dziwny dramat. Za to sposób jego realizacji jest niezwykły. Przeplatające się ze sobą wątki bardzo ciekawe i jak dla mnie całkiem oryginalne: tytułowi guzikowcy, facet co pluje po mistrzowsku i w ogóle. Jak dla mnie Zelenka to reżyser niezwykły. Nie wiem czy ja się daje na coś nabierać czy co ale jego filmy wciągają mnie jak wir morski, gdy do współczesnego kina podchodzę raczej sceptycznie. Geniusz naszych czasów? Zobaczymy co jeszcze pokaże, ja w każdym razie życzę mu jak najlepiej. Wracając do "Guzikowców" to oglądałem z zapartym tchem od początku do końca, aż żal było gdy się skończył. 9/10

ocenił(a) film na 9
Velvetik

Pierwszy jego film, i jak na razie ostatni jako oglądałem. Świetny, bardzo dziwny. Nie wiem jak go skomentować, ale wywarł na mnie silne wrażenie i dałem 9.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones