PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681825}

Gwiazd naszych wina

The Fault in Our Stars
7,4 226 398
ocen
7,4 10 1 226398
4,4 18
ocen krytyków
Gwiazd naszych wina
powrót do forum filmu Gwiazd naszych wina

Cytaty

ocenił(a) film na 8

Jakie są wasze ulubione cytaty z książki?

EverybodyLoveBooks

Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.

Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń.

Czasami trafiasz na książkę, która przepełnia cię dziwną ewangeliczną gorliwością oraz niezachwianą pewnością, że roztrzaskany na kawałki świat nigdy już nie będzie stanowił całości, dopóki wszyscy żyjący ludzie jej nie przeczytają. Ale są też dzieła takie jak to, o których możesz opowiadać innym, książki tak rzadkie i wyjątkowe, i twoje, że dzielenie się nimi wydaje się niemalże zdradą.

Tak cię pochłania bycie sobą, że nie masz nawet pojęcia, jaka jesteś nadzwyczajna

That's the thing about pain. It demands to be felt.

Ślady, które ludzie pozostawiają po sobie, zbyt często są bliznami.

Maybe okay will be our always.

It would be a privilege to have my heart broken by you

Niektóre nieskończoności są większe niż inne.

Bez smutku nie zaznaibyśmy smaku radości.

Radość z powodu twojego istnienia jest o wiele większa niż smutek z powodu twojej choroby

Angielskie cytaty są lepsze niż tłumaczenie polskie - dlatego tych kilka pozostawiłem.

ocenił(a) film na 9
RogerF

a propo książki w wersji angielskiej, czy można gdzieś znaleźć całość w pdfie?

ocenił(a) film na 8
EverybodyLoveBooks

Niektóre nieskończoności są większe od innych nieskończoności( trochę przekształciłam ten tekst).
Ostatnim razem wyobrażałem sobie siebie jako dziecko, tym razem jako szkielet.
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.
Okay? Okay.
i jedna z moich ulubionych rozmów Hazel i Gusa:
- Słusznie chodzi o jego urodę.
- Która bywa wręc oślepiająca.
- Naszego przyjaciea Isaaca zupełnie oślepiła.
(Kilka zdań później.)
- Nie wspominając o ciele.
- Widok mojego nagiego ciała zaparł Hazel grace dech w piersi.

- Kup mi fałszywy dowód osobisty, żebym mogła chodzić do klubów, pić wódkę i brać haszysz.
- Zacznijmy od tego, że haszyszu się nie bierze.
- Widzisz, wiedziałabym takie rzeczy, gdybyś załatwiła mi fałszywy dowód.

Znalazłabym tego jeszcze więcej :-D

Luthien2707

W zasadzie, to można otworzyć książkę na losowej stronie i przepisać 3/4 jako dobry cytat :D

ocenił(a) film na 8
RogerF

Całkowicie się z tobą zgadzam :-)

ocenił(a) film na 8
RogerF

Masz racje. :-D

RogerF

Prawda :)

ocenił(a) film na 9
Luthien2707

Jej, tak długo czekałam i zostało juz tak nieiwiele <4 A mój ulubiony cytat to: "Świat nie jest instytucja zajmującą się spełnianiem życzeń"

ocenił(a) film na 8
EverybodyLoveBooks

Po polsku brzmią jakoś mniej magicznie... Ja czytalam po angielsku i zdecydowanie tak cytuje ;)
"Moje idee" np -przekaz taki sam ale jakos mniej naturalnie to brzmi niz "My toughts"... I duzo takich :P

Karlaaajn

Jak się nauczę angielskiego na tyle, żeby przeczytać książkę, to zastosuję się do rady i sięgnę po oryginał xD

ocenił(a) film na 8
RogerF

Ja tak samo. ;) Ale przynajmniej w filmie usłyszę te cytaty, bo z tego co widzę to na razie dużo scen jest w słowo w słowo jak w książce. :)

EverybodyLoveBooks

No i dobrze! Dawno nie było tak dokładnej ekranizacji książki.

ocenił(a) film na 8
RogerF

Czytajcie, książka jest napisana raczej prostym językiem, na pewno dacie radę ;)

ocenił(a) film na 9
Karlaaajn

Zgadzam się z Tobą, po angielsku lepiej brzmią te cytaty. Też zabieram się za czytanie w wersji angielskiej.

EverybodyLoveBooks

"As he read, I fell in love the way you fall asleep: slowly, and then all at once." :)

NataliaTom

O tak! :) Właśnie się pojawił w zwiastunie, do którego link jest w równoległym wątku :)

ocenił(a) film na 8
EverybodyLoveBooks

ja przeczytałam książkę w wersji oryginalnej, po angielsku, polecam! Jedna dziwna głupia sprawa, to czemu przetłumaczyli "Okay" na "Tak" ??????

ocenił(a) film na 8
emememka

Przecież w książce Okay to było Okay, a nie tak i w filmie pewnie też tak będzie.

ocenił(a) film na 8
EverybodyLoveBooks

zauwazylam, ze w zwiastunie przetlumaczyli na "tak" :/

ocenił(a) film na 8
emememka

A to tylko w tym pierwszym, później już było dobrze i osoby które były na przed premierze mówią, że dobrze było przetłumaczone. :)

ocenił(a) film na 9
EverybodyLoveBooks

"Nie masz wpływu na to, że ktoś cię zrani na tym świecie, ale masz coś do powiedzenia na temat tego, kim ta osoba będzie. Podoba mi się mój wybór. Mam nadzieję, że ona jest zadowolona ze swojego." widzę, że jeszcze nie pojawił się ten cytat więc dodałam :)

ocenił(a) film na 9
EverybodyLoveBooks

Chyba jeszcze nie bylo tego :
"Bol rzada by go czuc"
Swietny film.. Ksiazki niestety nie czytalam....

Viola_1989

Książka jest równe rewelacyjna. Polecam :)

ocenił(a) film na 9
EverybodyLoveBooks

"Zakochałem się w tobie i nie zamierzam sobie odmawiać prostej przyjemności wyznania prawdy. Kocham cię i wiem, że miłość jest tylko wołaniem w próżni, a zapomnienia nie da się uniknąć, że wszyscy jesteśmy skazani i nadejdzie dzień, kiedy cały nasz wysiłek obróci się w pył, wiem, że słońce pochłonie jedyną ziemię, jaką mamy, a ja cię kocham"

EverybodyLoveBooks

Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones