PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478689}
5,5 826
ocen
5,5 10 1 826
Gwiazda Kopernika
powrót do forum filmu Gwiazda Kopernika
maglownik

Zgadzam się. Animacja strasznie nieprzyjemna i od lat niemal identyczna... Jeśli chodzi o animację moglibyśmy brać wzór z amerykańskiej.

odonata

dokładnie... nazwijmy rzecz po imieniu, polska NIE UMIE TWORZYĆ BAJEK ANIMOWANYCH...
disney już baardzo dawno robił o wiele lepszą animację, niż my teraz...

spojrzcie tylko na polskie bajki..
o wladcach much nie wspominam....

ocenił(a) film na 4
Paulinchen_

Zgadzam się. Nijaka kreska - czy naprawdę oprócz Bagińskiego nikt w naszym kraju nie potrafi stworzyć ładnej animacji? Toż to wygląda jak screeny z komputerowej gry przygodowej dla dzieci.

Panoptikon

No właśnie :/ To jest gra komputerowa czy film animowany? Bo przypomina bardziej to pierwsze...
Naprawdę animacja fatalna, a niby to ma być 'hit'.
Ja raczej nie powiedziałbym, że Polacy nie potrafią tworzyć animacji, co raczej nie chcą takiej stworzyć . Po prostu wychodzą z założenia, że animacje lubią wyłącznie małe dzieci, więc nie warto się zbytnio przykładać.

Panoptikon

mamy bardzo wielu swietnych animatorow (zapraszam do obejrzenia 2 plytowego wydania najnowych animacji polskich pt. "akcja animacja") ale niestety nie mamy na tyle rozbudowanego przemyslu i przede wszystkim pieniedzy na to zeby robic pelnometrazowe ambitne (a co za tym idzie ryzykowne) animacje.

Paulinchen_

Nie umiemy?!?!... Oglądałeś(aś) kiedyś animację lalkową ze studia Se-ma-for? Np. "Uszatka", "Pik-Poka" i "Parauszka." Może ostatnio robimy nie wiele tej animacji, ale kiedyś byliśmy w tym mocni.

mat_queen

No rzeczywiście, Pik Pok, Uszatek i Parauszek to wyżyny światowej animacji...

DisneyPixarForever

Akurat tak. "Miś Uszatek" został wyeksportowany do wielu krajów na całym świecie np. do Japonii.

mat_queen

A czy to że coś jest eksportowane oznacza że od razu staje się czymś wspaniałym?

DisneyPixarForever

Jeśli zagraniczne stacje telewizyjne tego chcą to zdaje się, że tak. Poza tym Polskie seriale animacji lalkowej były dobre i doceniane. SE-MA-FOR był w tym potentatem. Dostał nawet Oskara za "Piotruś i Wilk."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%9B_Uszatek

maglownik

Super mi się podoba. Coś innego, nowatorskiego. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni. Mam już po dziurki w nosie animacji w 3D. Przydaje się od czasu do czasu obejrzeć coś innego i dlatego cieszę się z tej animacji. Disney też zmądrzał wracając do sprawdzonej, starej animacji, która ma to coś, czego inne nie mają. Powinniśmy się cieszyć, że potrafimy coś zrobić nie naśladując kropka w kropkę amerykańskich produkcji w bajkach tak jak to się robi w filmach.

Laos

Grafika pozostawia WIELE do życzenia... Widziałem zapowiedź okropne!

Laos

A gdzie w tej animacji masz coś innego i nowatorskiego? Chyba że dla ciebie robienie animacji na odwal to coś oryginalnego. Taka animacja jest dobra w grach przygodowych ale nie na wielkim ekranie.

maglownik

Doceniam, że ktoś chciał u nas stworzyć klasyczną animację o Koperniku, ale efekt niestety jest taki se. Ale, jak to powiedział Dudek 2, nie mamy dosyć rozbudowanego przemysłu. Cóż, jeśli obejrzę, to dla muzyki Abla Korzeniowskiego, bo ta jak zwykle brzmi doskonale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones