PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 348
ocen
7,9 10 1 328348
7,8 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Dobre gwiezdne wojny wyreżyserowane przez Lucasa.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
bialo_czerwony

Popieram w 100 %

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Wiesz, że Lucas reżyserował beznadziejne prequele, które tak lubisz, prawda?

ocenił(a) film na 10
loukas321

Negatywna ocena prequeli nie ma znaczenia

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Ty rozumiesz to co piszesz?

ocenił(a) film na 10
loukas321

Tak . Negatywna ocena prequeli nie ma znaczenia . Przeciwnicy lucasa niech zajmą sie wyreżyserowaniem sw według własnego upodobania ,zamiast wychwalać taką kastastrofe jakie jest TFA .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
loukas321

Prequele były przynajmniej innowacyjne, gdzie świat został przedstawiony w sposób rozbudowany, bardzo dobrze oddający realia schyłku republiki. Ścieżka dźwiękowa do Zemsty Sithów jest wg mnie najlepsza ze wszystkich części dotąd zrobionych (z R1 włącznie). Naprawdę w sposób fantastyczny i przemyślany pokazały ogrom świata i kultur ras w uniwersum. Kulą u nogi prequeli jest natomiast fakt, że Lucas przesadził z CGI. A dialogi? Stara trylogia momentami też miała swoje "perełki", o których mówił Mark Hamill czy Alec Guiness. Przebudzenie Mocy, mimo wartkiej akcji i świetnych postaci, nie popchnęło świata niemal w ogóle do przodu - to było po prostu jechanie na nostalgii - zabrakło w tym oryginalności. Mam nadzieję, że Ostatni Jedi będzie filmem świeżym i prawdziwie wnoszącym coś oryginalnego, bo nie można odgrzewać tego samego kotleta w nieskończoność. I naprawdę, kocenpcja bazy Starkiller mi nie przeszkadza, ale fakt, że zwariowana, huczna ferajna rebeliancka urządza sobie lot, po któym dochodzi do zniszczenia bazy, za szybko i za łatwo to poszło. Bardzo podoba mi się postać Kylo Rena. Chyba najbardziej ze wszystkich.

ocenił(a) film na 10
Micman1995

odnośnie prequeli mądrze gadasz

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Właśnie ten świat bardzo mnie raził. Nie chodzi o okropne, sztuczne CGI, ale raczej o to, że wszystko wygląda zbyt czysto i sterylnie. Dzieje się to sporo przed wydarzeniami z klasycznej trylogii, a technologia wydaje się sporo bardziej zaawansowana. Zresztą w fabule prequeli głupota głupotą głupotę pogania...

loukas321

Zbyt czysto... jakby na to spojrzeć z tej perspektywy to coś w tym jest, masz rację. Może to również wina tych efektów, dlatego tak to wygląda. Zabrakło w tym warstwy brudu i realizmu. Aczkolwiek sama koncepcja planet (Coruscant, Naboo, Mustafar, Kamino) jest w sumie spoko. Technologia wydaje się bardziej zaawansowana, owszem. Ale Gwiezdne Wojny to baśń w kosmosie, gdzie naukę zastępuje paranauka, przecież już w Nowej Nadziei myśliwce w kosmosie lecą tak, jakby były pod wpływem grawitacji no i słyszymy dźwięk, co jest nielogiczne. Wygląd budynków i stacji w starej trylogii wyglądał jak wyglądał, bo nie dało się zrobić lepszej scenografii. Poza tym w historii mocarstw/państw mamy sytuacje, w których cywilizacja rozwija się, potem upada i staje się bardziej prymitywna np. bogata kultura minojska i mykeńska i następujące po niej migracje ludów wywołane najazdami, nowym porządkiem geopolitycznym i Wieki Ciemne (analogicznie rozwój i upadek republiki z całym jej ładem i estetyką). Poza tym w starej trylogii nie widzimy chociażby stolicy administracyjnej, planety Coruscant. Można więc założyć, że w starej trylogii pokazano mniej zaawansowane technologicznie rzeczy, a w nowej bardziej zaawansowane technologicznie. Można też ogólnie założyć, że po nastaniu imperium imperator nie przykładał aż takiej wagi do "wystroju" statków i stacji (sam specjalnie nie dbał o swój wygląd). Oczywiście cały czas w mniejszym lub większym stopniu teoretyzuję, ale myślę że można to tak tłumaczyć. Prawda, że w prequelach głupot jest sporo, co dobitnie pokazał Mr Plinkett, ale gdyby równie krytycznie podszedł do nietykalnych sequeli, na pewno trochę dziur w historii/zachowaniu by się znalazło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
loukas321

Pogódź sie z prawdą . Przeciwnicy lucasa niech zajmą sie tworzeniem sw ,według własnego upodobania zamiast po nim jeździć . Łotr 1 znacznie przewyższa twoje ulubione TFA

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
loukas321

Ani jedno ani drugie . Łotr 1 znacznie przewyższa twoje ulubione TFA . I już dla mnie łotr 1 zalicza sie do klasyki gwiezdnej sagi, TFA na to szans nigdy, nie bedzie u mnie miała miejsca .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
loukas321

Po co go wyzywasz?

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Określam jego stan umysłowy.

ocenił(a) film na 10
loukas321

Czyli można w taki sam sposób określić ciebie?

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Jeśli uznasz to uzasadnione, jak najbardziej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Gokussb

Jest nadpobudliwy chyba.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Tak ale jest jak denis . Obrażał mase ludzi na forum inne i nie poniósł konsekwencji za to

ocenił(a) film na 10
Gokussb

No to teraz mi pokaż, gdzie obrażałem "masę ludzi" :D

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Uwielbiam was.

ocenił(a) film na 10
loukas321

To fajnie.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

nie wiem jak uznasz ale ; Nowa Nadzieja to klasyk nie to co,mierne TFA .

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Zgodzę się.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Co sądzisz o moim nowym awatarze ?? . Jak nie ogarniesz co oznacza zielona aura wokół goku to ci wtajemniczę ; Jest to green ssj god

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Może być, fanem DB nie jestem.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Wiem to że do fanów DB sie nie zaliczasz .

Mnie poprostu cieszy że Disney nie położył na tym swych brudnych rąk ,jak na sw .

ocenił(a) film na 10
Ryloth

to jesteśmy zgodni piona

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Ty od jakich części sw zacząłeś przygodę ??

Bo ja zacząłem od starszych części pózniej prequele .

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Ja 1-6 po kolei.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

ok

ocenił(a) film na 10
Gokussb

zle napisałem ten komentarz . Prawidłowy cytat miał być ; Mylisz sie totalnie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones