PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 923
oceny
7,2 10 1 281923
5,2 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

1. W 5-ej części Yoda mówi "nie mogę go szkolić". On ma za mało cierpliwości". Tymczasem duch Obi-Wana mu odpowiada: "Czy ja byłem inny kiedy mnie szkoliłeś?". Przecież z 1-ej części wiadomo, że Obi-Wana szkolił nie Yoda tylko Qui-Gon Jinn .
2. W 6-ej części Leia mówi do Luke'a: "Pamiętam matkę z dzieciństwa. Była bardzo ciepłą osobą". Pdme w 3-ej część zmarła podczas porodu więc Leia nie mogła jej pamiętać.

ocenił(a) film na 7
user_200

Anakina nie chcieli szkolić bo miał 9 lat, a Luke miał 20 i go szkolili...................

ocenił(a) film na 10
szymon0018

no właśnie mnie to też zastanawiało...po za tym a rycerzy Jedi szkolili latami a Yoda go wyszkolił w kilka dni

ocenił(a) film na 3
user_200

ojej to wcale nie tak. Yoda nadzorował naukę wszystkich. Każdy który zostawał przyjęty do młodziaków był przez niego szkolony(byli w akademii - te dzieciaki) później kiedy stawali się padawanami i przydzielany był im mistrz. w wypadku Obi-Wana był to Qui-Gon Jinn. Yoda uczył niemal każdego po części. Na szkolenie przyjmowano najmłodszych dlatego nie chciano nawet Anakina(9lat to było wiele wg Yody) ale Luke był ostatnią nadzieją na powrót Jedi! nie było nikogo innego komu można byłoby zaufać i to była jedyna opcja. Yoda schował się za górami za lasami i nie mógł od tak i w takim stanie zwołać chętnych - oj dobra, otwieramy akademie Jedi i rozwalimy Imperium xD. Nie chciał ale zgodził się bo uwierzył że Luke może przywrócić dawny porządek i się nie mylił. a co do Lei - ona podobnie jak Luke posiadała Moc, bardzo wiele mocy (później Luke stworzył nawet dla niej miecz świetlny i ją szkolił, ale niestety nie została do końca Jedi i nie korzystała z miecza za często). Nie wiadomo ile trwało szkolenie Luka ale Yoda chciał go wyzwolić, jego potencjał i Moc, która sama z siebie sprawiała że był potężny.(np. Palpatine był staruszkiem - wyzwalając w sobie ogromne pokłady złej mocy pokonał 4 Jedi!! w tym przynajmniej jednego z najpotężniejszych mistrzów!). Pamiętacie jak Luke zawołał w V części swoją siostrę a ona go usłyszała ? być może pamiętała w ten sposób pewne uczucia, albo ich część - odnośnie tego że matka była ciepła czy jakoś tak. ale nie przypomianm sobie - może mówiła o swoich przybranych rodzicach albo nie wiem :P
pozdrawiam

decym

Co wszyscy mówią że palarnie pokonał jednego z najpotężniejszych czyli(windu) przecież
To windu go pokonał a życie palpatinowi uratował Anakin(Vader) to prawda to on go tak poraził
Że wypadł z przez okno(pewnie już martwy)ale gdyby
Anakin mu nie odcioł tej ręki to palpatine byłby martwy.

ocenił(a) film na 8
user_200

1. To pokazuje I tom serii książkowej Uczeń Jedi.
Yoda szkolił większość młodych Jedi, aż do 13. roku życia. Tych Jedi Mistrzowie wybierali na padawanów.

2. To jest akurat nie wyjaśnione. Lei mogło się wydawać, że ta smutna osoba, którą pamięta to Padme. Albo w dzieciństwie miała jakiś sen, w którym widziała swą matkę i zapamiętała go jakby to była prawda.

ocenił(a) film na 8
user_200

odpowiedz prosta.

jakbys byl fanem SW to bys wiedzial ze Yoda szkolil kazdego ucznia w akademi.
w "Ataku Klonów" gdy Obi-Wan szuka ukladu Kamino jest scena gdzie Yoda prowdzi zajecia z mlodzikami.
zapewne o tych czasach wspomina Obi jak duch.

sprawa Lei to akurat ja tlumacze to po swojemu.
Leia chyba wspominala Matke Przybrana czyli zone Senatora Organy.
Leia mowi tylko jedno bardzo malo precyzyjne zdanie na temat matki wiec mozna to tak tlumaczyc jak ja to zrobilem. nie mam innego wyjasnienia.

ocenił(a) film na 7
wookie89

Można jeszcze przyjąć wersję, że Senator Organa powiedział Lei, o tym że jest jego adoptowaną córką i wspomniał wtedy o jej prawdziwej matce Padme Amidali.

ocenił(a) film na 8
user_200

Może te błędy da się wytłumaczy, ale w 3 części było powiedziane, że Anakin nie widział się z Padmą 3 lata, a później ,że jest z nim w ciąży.

Drut

W III części nigdzie nie ma powiedziane, że nie widzieli się 3 lat.

dgone

1.Yoda uczył Obiego nawet 2 razy! Pierwszy - młodziki. Drugi - nauczył go kontaktu z Qui-Gonem, co zapowiadał pod koniec epizodu
2. Czytałem, że Lucas potwierdza, że chodzi o Padme. Więc są dwie drogi. Pierwsza - jest to błąd wywołany kręceniem epizodów na przestrzeni lat. Druga - Yoda mówił do Luke'a: "dzięki mocy rzeczy różne zobaczysz, przyszłość, przeszłość...", więc Leia mając moc mogła kiedyś widzieć przeszłość i zapamiętać to.

darthbergi

A ja gdzieś czytałam, że kiedy kręcono starą trylogie to założono, że Padme miała przeżyć i opiekować się Leią do 3 roku życia a potem umrzeć, ale potem podczas 3 części Lucas stwierdził, że doda wątek dramatyczny i zabił Padme po porodzie, aby pokazać smutek i wściekłość Anakina.

użytkownik usunięty
bloodbrothers13

Może w 9 epizodzie to wyjaśnią ;)

user_200

Wystarczyło obejrzeć film ze zrozumieniem to byś o to nie pytał :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
user_200

Leia do pewnego czasu nie wiedziała, że nie jest córką Organy! :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones