PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 695
ocen
7,2 10 1 281695
5,1 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Postanowiłem się wziąć za obejrzenie Gwiezdnych Wojen (kiedyś trzeba) i mam 3 pierwsze części z data '99 i nowszymi gdzie widze że od 4-tej części w góre są no sporo dawniej wydane - okolice lat '70-'80. Są to remake'i czy są gdzieś pierwsze trzy części 'z tamtych czasów'?

ocenił(a) film na 4
student229d

Seria z 99 i dalej to prequele do Starej Trylogi czyli filmów od Star Wars (Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja) z '77 do Return of the Jedi (GW: Powrót Jedi).

Chronologicznie wygląda to tak:
-Mroczne Widmo
-Atak Klonów
-Zemsta Sithów
-Nowa Nadzieja
-Imperium Kontratakuje (najlepszy z wszystkich)
-Powrót Jedi

Jednak radziłbym Ci zacząć od pierwszego filmu z '77 (czyli Star Wars czyli Nowa Nadzieja) i potem obejrzeć IK i PJ ponieważ prequele (od Mrocznego Widma do Zemsty Sith) są nieoglądalne (według większości fanów Starej Trylogii, a jak jesteś neutralny to zależy od gustu).

Jednakże jak obejrzysz najpierw prequele to stracisz potężny twist w fabule Starej Trylogii. Więc kolejność oglądania (subiektywnie) to:
-Nowa Nadzieja
-Imperium Kontratakuje
-Powrót Jedi
oraz ewentualnie:
-Mroczne Widmo
-Atak Klonów
-Zemsta Sith

Mam nadzieje że pomogłem :)

ocenił(a) film na 6
TymekBR

Dzięki za wyjaśnienie, rozjaśniło mi to sytuacje. To teraz obejrze chyba jednak tak jak mówisz. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones