PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 695
ocen
7,2 10 1 281695
5,1 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Myślę ze jeśli ktoś dopiero zaczyna poznawać Star Wars powinien zacząć oglądać od epizodu właśnie I Dobre kino fantastyki wręcz kultowe widowisko, polecam bardzo serdecznie:)

ocenił(a) film na 9
lukaszov20

No cóż.... ja akurat zaczęłam chronologicznie. Różnie można, byle nie zaczynać od 'Ataku klonów', jeśli masz więcej, niż 16 lat. Szczeniackie zagrywki Anakina wnerwiają mnie niemiłosiernie.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

[chronologicznie=kolejność kręcenia]

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

CO TY GOŚCIU PISZESZ JAKA KOLEJNOŚĆ KRĘCENIA !!!!!!!!!!!!! Jedyne i słuszne jest oglądanie wedle kolejności epizodów czyli 1,2,3,4,5,6,7. Jak można oglądać filmy od końca????!!!!!!! Władce pierścieni tez oglądasz od "Powrotu króla???

ocenił(a) film na 9
lukaszov20

Władcę Pierścieni czytałam w obu wersjach językowych po 5 razy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymieszać sobie części filmowe dowolnie.
Osobiście uważam, że kolejność kręcenia pozwala zobaczyć zmiany w podejściu do sci-fi jako gatunku filmowego na przestrzeni lat.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

No to jesteś dla mnie odwrotowcem może jeszcze czytasz książki od końca, a jeśli już tak czytasz i oglądasz od tyłu to nie wmawiaj innym ze tak powinno się to oglądać czy czytać, myślę ze nie po to są oznaczone epizody cyframi 1 2 3 4 5 6 7 by zaczynać np. od 4. Jeśli ktoś nigdy nie oglądał STAR WARS należy zacząć od EPIZODU 1 a skończyć na EPIZODZIE 7. Oczywiście jeśli ktoś zna te klasykę to może wybierać miedzy częściami i traktować każdy epizod jak osobna opowieść chociaż to i tak nie do końca bo wszystko się łączy.

ocenił(a) film na 9
lukaszov20

Wiesz, od kiedy nauczyłam się czytać w wieku smarkackim, większość naprawdę lubianych książek czytałam od środka. De facto był to zawsze sprawdzian tego, czy dana książka mi podchodzi. Jak coś nie szło, czytało się grzecznie od początku do końca i nie wracało więcej. A mimo wszystko w liceum z historii literatury miałam celujący. Jakoś tak. Uczciwie, nie na zasadzie zadzierania nosa.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Co do filmu - mentalnie jest mi łatwiej zrobić skok w tył w fabule, niż wprowadzić młodego Harrisona Forda jako dalszą część wydarzeń. Jednak najczęściej widuję go w filmach z kilkoma zmarszczkami na gębie, jeśli łapiesz, o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 3
lukaszov20

Właściwie wiele osób woli zaznajamiać się z długimi seriami w kolejności powstawania kolejnych dzieł, niż chronologią przedstawianych wydarzeń. Tak jest ze "Star Wars", cyklem o Ani z Zielonego Wzgórza, opowiadaniami o Sherlocku Holmesie czy Conanie Cymeryjczyku (jak i każdego innego cyklu, oczywiście). Pozwala to prześledzić ewolucję twórczości danego autora.

ocenił(a) film na 10
lukaszov20

Popieram cie tu całkowicie , mroczne widmo to ,dobry początek ze star wars .

ocenił(a) film na 8
lukaszov20

Nie ma się co tak podniecać, szczególnie że nie masz racji. Przecież epizody nr IV, V i VI, czyli tzw. stara trylogia, powstały wiele lat przed epizodami nr I, II i III, czyli nową trylogią. Idąc Twoim tokiem rozumowania, starej trylogii nie powinno się przez te kilkanaście lat w ogóle oglądać. :-) Dla kogoś, kto SW nie zna (jest jeszcze w ogóle ktoś taki?), równie dobra będzie i kolejność od epizodu I do VII, i kolejność kręcenia poszczególnych części, czyli stara trylogia - nowa trylogia - epizod VII, a nawet powiedziałabym, że ta druga kolejność jest lepsza - bo widza nie ominie kilka "bomb" fabularnych, które po obejrzeniu najpierw nowej trylogii miałby podane na tacy. Przecież rzesze ludzi na całym świecie poznawały SW w takiej właśnie kolejności i jakoś żyje nam się dobrze. ;-)

ocenił(a) film na 6
zieloo

co ty tu człowieku piszesz aby nie stracić sensu całej serii nie można oglądać SW od końca czy od środka. W VII części ginie Kapitan Solo a we wcześniejszych częściach jest młody wiec jak to ogóle oglądać z sensem tak samo z Lordem Veiderem podobna historia. Dziwie się ze ktoś ma takie myslenie i oglada filmy od końca, Poterra Władce Pierścieni Hobbita i może jeszcze wszystkie seriale zacznij oglądać od końca na pewno wiele zrozumiesz. Naprawdę dziwi mnie ze ktoś ma takie myślenie, ta dyskusja nie powinna mieć miejsca w zasadzie bo po to są nr odcinków czy epizodów w SW by oglądać je w kolejnosci

ocenił(a) film na 8
lukaszov20

Hej, skąd te nerwy, te emocje, czy my rozmawiamy o wojnie jądrowej, czy jak? :D

Po pierwsze, gdzie ja napisałam, żeby oglądać od końca? Napisałam, że SW można oglądać W KOLEJNOŚCI POWSTAWANIA filmów, przecież to logiczne, że w czasach kiedy pojawiły się epizody nr IV, V i VI, to nie można było obejrzeć najpierw epizodów nr I, II i III, bo one jeszcze NIE ISTNIAŁY. I ja, i wielu innych widzów, oglądaliśmy właśnie w takiej kolejności - kolejności powstawania - i może ciężko Ci to pojąć, ale wszystko zrozumieliśmy. :-)

A Ty myślisz, że Lucas po Nowej nadziei oświadczył: "Sorry, nie oglądajcie tego, bo i tak nic nie zrozumiecie, musicie poczekać jakieś 20 lat, żebym nakręcił początek"? :-D

ocenił(a) film na 10
zieloo

Jeżeli wolisz oglądać od końca sw to twoja sprawa ,ale nie nakazuj nikomu by robić tak samo .

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

[Bo właściwie można rozumieć na 2 sposoby :)) to 'po kolei']

ocenił(a) film na 4
TangoAndWaltz

Oczywiście, że po dacie produkcji trzeba oglądać :) ta trójka z lat 70-80 jest świetna, teraz zacząłem oglądać część pierwszą i po prostu mnie nudzi po 20-30 minutach robię przerwę na kilka godzin bo nie ma w tym filmie nic ciekawego. Liczę, że dwójka i trójka będą choć ciut podobne do "starej" trylogii.

ocenił(a) film na 6
Mazoch

Trójka bardzo dobra

ocenił(a) film na 4
TheMateuszNH

Jeszcze nie obejrzałem tej "nowej trylogii" ciężko mi się zmusić, faktycznie ludzie mieli rację żeby nie zaczynać od nowej bo się odechce oglądać mimo efektów specjalnych to nie umywa do starych części.

ocenił(a) film na 6
Mazoch

To zależy, pierwsza część jest zrobiona pod młodszą widownie (co już było tłumaczone wyżej), na pewno jest najgorsza ale przecież 4 część też wybitna nie była (znaczy była jak na tak niski budżet, ale w tym samym czasie powstawało wiele lepszych filmów) ale imperium kontratakuje i zemsta sithów to już perełki.

ocenił(a) film na 6
TheMateuszNH

VII epizod jest kalką Nowej nadziei, bo uznali że to pewniak niż zaryzykować.
Skoro VII epizod jest dużo lepszy od jakiejkolwiek części nowej trylogii, a jest tylko kalką IV epizodu to jak Nowa nadzieja mogłaby być słabsza od jakiegokolwiek epizodu przeciętnej nowej trylogii.

IV i V epizod to zdecydowanie najlepsze epizody, a ty piszesz, że Nowa nadzieja nie była wybitna jak do dziś efekty, klimat, przedstawienie postaci (Lujke, Leia, Han, Vader) i humor w tej części wgniatają w fotel i tylko Imperium kontratakuje dorównało jej poziomem. Już sama scena otwarcia wywołuje gęsią skórkę, a druga połowa filmu jest kapitalna. Powrót Jedi jest mniej ceniony przez Ewoki.
Nowa nadzieja imdb 8,7 (6 oskarów)
Imperium kontratakuje imdb 8,8 (2 oskary) - Jeden z nielicznych przypadków, gdy druga część dorównuje pierwszej , gdy pierwsza jest bardzo dobra.
Inne (Ojciec chrzestny 2, Obcy 2, Terminator 2, Indiana Jones i ostatnia krucjata, Władca piescieni -Dwie wieże i powrót Króla)
Powrót Jedi imdb 8,4

Mroczne widmo imdb 6,5 (0 oskarów
Atak klonów imdb 6,7 (0 oskarów)
Zemsta Sithów imdb 7,7 (0 oskarów)

Nowa trylogia nawet nie zdołała zdobyć statuetki za efekty specjalne, gdy w starej trylogii to byłą formalność i efekty w tych filmach są kapitalne, bo robione tradycyjnymi metodami, a nie głownie przez komputer jak w nowej trylogii i sztuczne CGI razi po oczach , które bardzo szybko się zestarzały. Efekty z Mrocznego widma czy Atak klonów dziś wyglądają groteskowo, bo CGI szybko się starzeje.
Dlatego w VII epizodzie postawili na kompromis i w dużej mierze postawili na metody tradycyjne.

ocenił(a) film na 6
returner

A czy ja powiedziałem że VII epizod jest lepszy od całej nowej trylogii? To że krytycy coś oceniają nie znaczy że jest dobre, o serwisach takich jak filmweb czy imdb nie wspominając(tym bardziej zaraz po premierze). Moim zdaniem zemsta sithów jest dużo lepsza od VII, i tego chujowego kyto rena. Imperium kontratakuje nie dorównało nowej nadziei poziomem tylko przewyższyło pod każdym stopniem, bitwa o hoth to coś co się zapamiętuje na zawsze. Czwarta część nie oferuje nic co oferują kolejne poza samymi ciekawymi zwrotami akcji(ale to był wtedy film jak każdy inny, przypadł do gustu po prostu), jest dobrym wstępem i tyle.
Na pewno VII epizod dzięki użyciu tradycyjnych metod wypadł bardzo dobrze jeśli chodzi o efekty, ba genialnie wręcz, ale ma zbyt wiele wad. Samo rozpoczęcie jest z dupy i do dupy, te walki to tragedia (tak samo jak ten gówniany miecz), no sorry...

"Jeden z nielicznych przypadków, gdy druga część dorównuje pierwszej , gdy pierwsza jest bardzo dobra." Mam lepszy, Baldur's Gate, a nie to to samo bo tak samo jak druga część miażdży pierwszą tak samo imperium niszczy nową nadzieje.

ocenił(a) film na 6
TheMateuszNH

Nie powiedziałbym, że miażdży.
Zdania są podzielone czy lepsza jest Nowa nadzieja czy
Imperium kontraatakuje. Nowa nadzieja ma wiele kultowych momentów tak jak i V epizod. Poza tym była pierwsza.
Zawsze pierwsza część jest czymś najbardziej oryginalnym.
Znam wiele osób dla którym 4 epizod jest lepszy od 5.
Ale znam też takich co zachwycają się bardziej V epizodem.
Krytycy wyżej oceniają Nową nadzieję i wcale się nie dziwię.
Powrót Jedi to trochę słabszy poziom od IV i V epizodu.
Ale też są tacy, którzy tą część najbardziej lubią.
VII epizod jest świetny i nie zestarzeje się tak szybko jak filmy nowej trylogii z plastykowymi efektami CGI, sztucznym tłem i drewnianymi bohaterami.
Wg mnie 4 = 5 > 6 > 7 > 3 > 1=2

ocenił(a) film na 6
returner

To jest indywidualna rzecz, a tak się składa że technologicznie imperium kontratakuje to był kamień milowy serii, nowa nadzieja stała na poziomie tamtych filmów i teraz jest zwyczajnie przestarzała a imperium wciąż daje rade. I tak wycisnęli co mogli z tych 13 milionów, no ale jednak nowej nadziei brakuje bardzo dużo do następcy, na pewno budżet miał na to duży wpływ, a także to że to było coś zupełnie nowego (i przy kolejnych częściach było już bardzo duże pole do popisu, tak samo pierwsza część była najlepiej oceniana bo to była nowość, hit, tak jak mówiłeś to pierwsza część jest najbardziej oryginalna więc nic dziwnego że dużo osób ją bardziej lubi, ale jednak jest to mniejszość co tylko świadczy o przewadze następczyni). Byłem pewien że przewaga imperium kontratakuje to fakt ale najwyraźniej są jakieś szczątkowe ilości osób które uważają inaczej.
"Znam wiele osób dla którym 4 epizod jest lepszy od 5."
a ja znam wiele osób które wolą nawet pierwszą część od czwartej, i co z tego ;P?
Na pewno dużą zaletą zemsty sithów byłoby to że fabuła jest niezwykle zaskakująca i dobrze dopracowana (gdyby nie fakt że wszyscy wiedzieli jak skończy się nowa trylogia, w każdym razie gratuluję dobrego sklecenia), i walki zgadzające się z formami walki jedi (podczas gdy w starej machają z szybkością godną średniowiecznych rycerzy walczących bastardami, a nie bronią z klingą bez żadnej wagi, podkreślam to nie dlatego że czepiam się starej trylogii tylko aby podkreślić zalety zemsty, gdzie rzeczywiście można zobaczyć formy atari,soresu,djem so)
ale trzeba przyznać że zemsta sithów jest o niebo lepsza od dwóch poprzednich części, ma ocenę wyżej mimo ogromnej grupy fanów nie uznającej nowej trylogii w ogóle i dającej wszystkim tym filmom po jedynkach.
W siódemce nie podoba mi się zerżnięcie z czwórki, wiem że to było sprytne i gratuluje, ale dla czegoś takiego disney usunął kanon tworzony przez 40 lat ? No sorry. Walka podobnie, znowu jest to bezsensowne machanie mieczem, i to kretyńsko zrobionym (tak o mieczy kylo rena mówię), który nie ma ani żadnego sensu ani nie można z tego wyłapać żadnej techniki, poza tym sam kylo jest chyba najsłabszym sithem w historii, dostać mocno 2187(finn?) który przegrywał wcześniej mocno z innym szturmowcem z wibroostrzem, i przegrana z osobą która pierwszy raz w ogóle dotknęła miecza świetlnego? Z lukiem to można zrozumieć, on był szkolony ciągle, a z vaderem nie mógł się mierzyć przez prawie całą trylogię. Ale masz racje, efekty specjalne bardzo dobre, lepsze od CGI z nowej trylogii, dlatego niech będzie wyżej niż mroczne gó.. znaczy widmo, najbardziej boli skreślony cały kanon, mimo że 80% treści było do dupy to te 20% stały na poziomie równym albo przewyższającym dzieła lucasa.
Szóstka już była zrobiona z rozmachem ale masz racje, brakuje do czwórki i piątki, ale tylko fabularnie.
Moje zestawienie, 5>3>4=6(oba bardzo blisko trójki żeby nie było)>7>2>1

ocenił(a) film na 6
TheMateuszNH

Przestarzała Nowa nadzieja ?
Oglądałem latem w Blue Ray całe 6 części i wbijała w fotel najbardziej Nowa nadzieja i Imperium.
Raziło mnie za to sztuczne CGI w Mroczny widmie i Atak klonów (zwłaszcza arena) Strasznie się starzeją efekty komputerowe, dlatego wielu filmowców chce się wysilić i znów zacząć więcej korzystać z droższych i lepszych sposobów tradycyjnych kręcąc w realu, bo tego nie zastąpi komputer. Ale robienie przez kompa wiadomo bardziej sztuczne, ale szybsze i tańsze.
Technologicznie to najbardziej świat zaszokowała Nowa nadzieja i też Imperium. To było coś na miarę efektów specjalnych nagradzanych oskarem, które do dziś budzą respekt i wielkie uznanie np:
Odyseja kosmiczna 2001 1968
Obcy 1979
Poszukiwacze zaginionej arki 1981
Powrót do przyszłości 1985
Obcy 2 1986
Otchłań 1989
Terminator 2 1991
Jurajski park 1993
Matrix 1999
Władca pierścieni 2001-2003
Nowa nadzieja zdobyła oskary we
wszystkich technicznych aspektach.
6 oskarów. Najwyżej ceniona część obok V epizodu na większości portalów filmowych.
Imperium zdobyło już tyko 1 oskara, ale bez wątpienia jest jednym z najlepszych sequeli w historii kina.
Wiem, że zdobyła też nagrodę specjalną za efekty specjalne, ale to nie był oskar. Powrót Jedi bez statuetki. Skończyło się na 4 nominacjach i też nagrodzie specjalnej za efekty specjalne. Też nie oskar.
Mroczne widmo i Atak klonów miało nominacje za efekty specjalne, ale oczywiście nie mieli żadnych szans wygrać z Matrixem 1999 i Władca pierścieni, która zawsze miała lepsze. Zemsta Sithów nawet nie doczekała sie nominacji.,

ocenił(a) film na 6
returner

Wstyd znać osoby, które wolą I epizod od IV.
To jest przepaść.
Nowa nadzieja imdb 8.7 822 tys. głosów (6osk)
Imperium kont imdb 8.8 750 tyś. głosów (1osk)
Powrót Jedi imdb 8.4 601 tys. głosów (0 osk)
Mroczne widmo imdb 6.5 48s tys. głosów (0 osk)


Jakoś nie widzę, by większość ludzi czy krytyków lubiła bardziej I czy VI epizod od IV.
Sam sobie wymyślasz po jednostkach, a nie po całości.

ocenił(a) film na 6
returner

Miało być Mroczne widmo z 482 tys gł

ocenił(a) film na 6
returner

I nic nie wymyślam po jednostkach, to ty tu wychodzisz z jakimiś "a bo większość osób które ja znam"

ocenił(a) film na 10
returner

Moi znajomi nie uważają, że wstyd mnie znać, a wolę nową trylogię od starej ;) Są to po prostu bardzo różne serie (nowa trylogia i stara) i różnią się wieloma rzeczami. Do mnie bardzo dobrze przemawia nowa trylogia, jednak kolegować się ze mną to chyba nie wstyd :)

ocenił(a) film na 6
Rhydian_XCX

Różnica jest spora na niekorzyść nowej trylogii.

ocenił(a) film na 10
returner

Według mnie na korzyść nowej trylogii, ale to moja opinia i nie musimy się zgadzać, a obydwoje możemy być fanami Star Wars'ów :)

ocenił(a) film na 6
Rhydian_XCX

Pewnie masz mniej niż 30 lat i podoba się Tobie gówniane komputerowe CGI, które się już zestarzało, a przecież nowe Star wars nie miało nic dobrego prócz efektów. Klimat gorszy, humor gorszy, postacie bardziej drewniane, mało kultowych momentów, zero nagród, zawód ludzi którzy kochali star wars.
Efekty sztuczne, które nawet nie dostały oskara w w żadnej części. Obecnie efekty Z Nowej nadziei 1977 czy Imperium kontraatakuje 1080 robią większe wrażenie niż przestarzałe CGI z nowych star wars.

ocenił(a) film na 10
returner

Tak mam mniej niż 30 lat. Ja osobiście wolę "gówniane" CGI niż głupią animację poklatkową i słabe kostiumy. Klimat nowej trylogii jest oszałamiający. Zakony pełne rycerzy Jedi, politycy zmieniajacy powoli republikę w imperium, rozterki moralne Anakina, oszałamiajace walki na miecze świetlne, mnóstwo bohaterów, którym można kibicować, kultowe walki w każdej części. Nagrody i Oscary nie są dla mnie żadną skalą , która ma pokazać, czy film jest dobry czy nie. Zamiast patrzeć na ilość nagród wolę spojrzeć w swój mózg, który lepiej mi powie czy bardziej podoba mi sie nowa czy stara trylogia. Widzę, że niektórzy mają spory problem ze zrozumieniem, że komuś innemu może podobać się co innego -,-

ocenił(a) film na 6
Rhydian_XCX

A co kogo obchodzą ludzie z słabym gustem zachwycającym się gównianym CGI dla pokolenia debili bez gustu.

ocenił(a) film na 6
returner

Drewniani bohaterzy. Brak klimatu. Brak zapadających w pamięć momentów. Nie ma humoru jak w Nowej nadziei i Imperium. Przestarzałe efekty, które nawet w swoim czasie nie dominowały.
W starej trylogii zdobywały oskary podobnie jak Indiana Jones, Obcy 1,2, Terminator, Jurassic park, Matrix, Władca pierścieni.
CGI - Terminator Genesis po 24 latach gorsze efekty w T2.
King kong 2005 gorsze efekty dinozaurów niżw Jurassic park 1993
hobbity 2012-2014 gorsze efekty niż we Władcy pierścieni 2001-2003. Masz się czym zachwycać rzeczywiście.

ocenił(a) film na 6
returner

Twój mózg pokazuje tylko, że masz marny gust.
Nowa trylogia była wielki zawodem nie bez powodu.
Mroczne widmo imdb 6.5
Atak klonów imdb 6.7
Zwykłe popłuczyny, które lepiej, żeby nigdy nie powstały.

ocenił(a) film na 10
returner

Po twojej wypowiedzi stwierdzam że nie ma sensu dalsza rozmowa z takim taboretem jak ty który ma problem ze zrozumieniem ze komuś podoba się co innego. Gratuluje rodzicom jak wychowali dziecko. Nie potrafi przyjść krytyki, każdy kto ma inne zdanie jest gorszy. Tylko pozazdrościć.

ocenił(a) film na 10
Rhydian_XCX

mądre słowa brawo

ocenił(a) film na 10
returner

Ja natomiast mam więcej niż 30 lat, i mi NIE przeszkadza mi komputerowe CGI .

''Klimat gorszy, humor gorszy, postacie bardziej drewniane, mało kultowych momentów, zero nagród, zawód ludzi którzy kochali star wars ''

Zobacz TFA i TLJ a zrozumiesz znaczenie gorszego klimatu , i drewnianych postaci , i co znaczy kultowy moment .

ocenił(a) film na 6
returner

Tak, sam wygląd mieczy świetlnych bardzo dobrze poprawiony w imperium kontratakuje, zauważ zarys fabuły nowej nadziei, cały film był zbudowany w oparciu o ograniczenia, wszystkie miejsca z efektami specjalnymi to strefy zamknięte, w sumie o to mi chodziło, sam film wypada genialnie (no poza tymi walkami, ale REŻYSERSKO, Mam nadzieję że to co napisałem nie zostało uznane za bełkot i wiesz o co chodzi. Ciężko stwierdzić czy CGI jest tańsze od tradycyjnej metody, nowa trylogia ma ogromny budżet, miło że nie wrzuciłeś cgi z zemsty sithów do poprzedników bo jest na prawdę dobre. CGI na pewno się starzeje szybciej co nie znaczy że efekty inną metodą również nie są w stanie przetrwać próby czasu (pokoleniowo oczywiście). Oczywiście że żadna część z nt nie miała szans z matrixem(który swoją drogą jest kolejnym przykładem skopanego cgi) czy władcą.

ocenił(a) film na 6
returner

Poza tym zrobienie 7 części jako prawie to samo co 4 było sprytne, ale na pewno nie byłbym z tego dumny...

ocenił(a) film na 6
Mazoch

CO TY GOŚCIU PISZESZ JAKA KOLEJNOŚĆ KRĘCENIA !!!!!!!!!!!!! Jedyne i słuszne jest oglądanie wedle kolejności epizodów czyli 1,2,3,4,5,6,7. Jak można oglądać filmy od końca????!!!!!!! Władce pierścieni tez oglądasz od "Powrotu króla???

ocenił(a) film na 6
lukaszov20

syna sadzasz przed ekranem nigdy nie widział Gwiezdnych Wojen.Odpalasz mu Nową Nadzieje,poznaje Vadera,Luka,Leie w Imperium Kontratakuje doznaje szoku gdy dowiaduje się w dramatycznyej sytuacji kto jest ojcem Luka, nie psuj zaskoczenia- niespodzianki puszczając najpierw 1,2,3..https://www.youtube.com/watch?v=z4XgmP855lo

ocenił(a) film na 6
darecki77

bez przesady zresztą chyba nr. epizodów nie są podane bez powodu

ocenił(a) film na 6
lukaszov20

nie przesadzam, numerycznie to można sobie obejrzeć po jakimś czasie jak już zna się historie .Byłem na Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje w kinie na premierze w PRL i wbiło sale w fotel jak Vader powiedział Lukowi kim jest dla niego,gdy Luke szukał wielkiego wojownika Jedi, nikt nie wiedział że tym wielkim wojownikiem jest mały staruszek ze szpiczastymi uszami,potem jeszcze niespodzianka że Leia to siostra Luka.a Solo podejrzewał romans miedzy nimi i był zazdrosny o Leie w Powrocie Jedi.Puścił byś mlodemu najpierw 1,2,3 to praktycznie psujesz mu zabawe bo wszystko wyłożone ma na tacy-kto jest kim i co stało się z ojcem Luka Anakinem, zabił go Vader tak jak mówił Kenobi Lukowi.,1,2,3 powstało tylko po to by pokazać skąd i jak powstało Imperium

ocenił(a) film na 6
darecki77

bardzo dobre myślenie seriale tez powinniście oglądać od ostatniego do pierwszego zacznij tak może od "mody na sukces":)

ocenił(a) film na 6
lukaszov20

Nic nie zrozumiałeś.Serial to nie to samo co Gwiezdne Wojny.Seriale powstają z pewnym zamysłem.Star Wars powstały nietypowo , nikt nie przypuszczal że powstanie historia sprzed Nowej Nadziei.Pewnie uwielbiasz spoilery.Są ludzie którzy pytają fanów jak oglądać pierwszy raz Gwiezdne wojny, wszyscy odpowiadają ,,tak jak powstały rocznikowo'' największa frajda i zaskoczenia.Zawsze tak odpowiem i nie zmienie zdania.Popatrz na reakcje tych dzieci z filmiku, nie były by takie i oglądały by na sucho bez emocji bo wiedziały by od początku kim jest Vader.Kończe

lukaszov20

Bynajmniej. Nigdy jakoś szczególnie nie chciałam zapoznawać się z kultowymi "Gwiezdnymi Wojnami" - moja niechęć wzrosła gdy wszyscy robili ogromny szum wokół tego całego "Przebudzenia Mocy". Ale i tak obejrzałam wczoraj w TV, korzystając z okazji. W ogóle mi się nie podobało. Wolę poprzestać z "Gwiezdnymi Wojnami" na tym jednym filmie - resztę sobie podziękuję.

ocenił(a) film na 6
isobel

no nie każdemu się podoba po prostu nie Twój klimat kina:)

lukaszov20

no nie mój klimat. obejrzałam, bo to w końcu kultowe Star Wars, ale już na początku wiedziałam że mi się nie spodoba. nie jestem fanką sf, choć zawsze mogą być jakieś wyjątki od reguły ;)

ocenił(a) film na 6
isobel

dokładnie ja np. lubie sf i fantasy np. hobbit Władca pierścieni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones