PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 862
oceny
7,2 10 1 281862
5,2 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Z okazji zbliżającego się nowego filmu spod szyldu "Star Wars", wspaniałym pomysłem byłoby odświeżenie sobie wszystkich poprzednich części. Jeszcze lepszym miejscem niż domowe zacisze, byłoby oczywiście kino.

Marzy mi się, jak i zapewne wielu fanom serii zobaczenie wszystkich epizodów na raz lub na dwa razy w kinie. Zobaczyć całą sagę jednego dnia, albo całą trylogię za jednym razem, drugą trylogię za następnym razem, tak jak co roku jest wyświetlana trylogia "Władca Pierścieni".

Co wy na to, aby zorganizować jakąś petycję w tej sprawie? Do kogo trzeba by ją napisać? Myślę że chętni by się na pewno znaleźli na takie widowisko.

Niech moc będzie z wami!

darthbergi

http://www.filmweb.pl/film/Gwiezdne+wojny%3A+Przebudzenie+Mocy-2015-671051/discu ssion/MARATON+KINOWY+%22Gwiezdnych+Wojen%22,2677765

ocenił(a) film na 10
darthbergi

ja to tylko pisałem do tvnu by puścili obie trylogie :)

ocenił(a) film na 7
nieznajomy43

W AXN leci z lektorem cała saga.

ocenił(a) film na 4
Konieczko

Ale cienki ten lektor jak dupa węża.

ocenił(a) film na 7
SztywnyPatyk

Jacek Brzostyński cienki? OK...

ocenił(a) film na 4
Konieczko

Nie jest cienki, w tym filmie jest cienki.

ocenił(a) film na 9
Konieczko

Dialogi w nowej trylogii rzeczywiście są dosyć słabe, jeśli słucha się tego z lektorem, o wiele bardziej to przeszkadza, przyciąga uwagę. Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest tutaj szczególnie ważna, jako że siłą sagi są efekty dźwiękowe (laserów czy mieczy świet(l)nych) czy muzyka, więc wyciszenie jej pogarsza odbiór filmu. To jest po prostu ten jednostkowy przypadek, gdzie lektor ciąży na jakości.

ocenił(a) film na 7
Mr. President1

Nie wiem mi lektor ciąży na jakości od zawsze, nie ważne w jakim filmie bo przez lektora nic nie słychać., mówiąc skrótem myślowym kinomaniaka ;-)

ocenił(a) film na 9
Arti58

To prawda, lektor to generalnie nic dobrego dla filmu, ale przy Nowej Trylogii szczególnie to czuć, dialogi są zbyt słabe, by jeszcze były podkreślane przez kogoś, kto nie czyta ich w sposób dostatecznie przezroczysty.

użytkownik usunięty
SztywnyPatyk

lektor jest dobry

użytkownik usunięty
darthbergi

w kinach na 100% będzie

ocenił(a) film na 10
darthbergi

W zeszłym roku premiera Hobbita wypadła o tej samej porze, co VII i zrobili maraton enemefu. Ale to były tylko trzy filmy i część widzów nie wytrzymała, a co dopiero siedem.

ocenił(a) film na 10
darthbergi

Dziś w gazecie wyborczej pierwsza część i jutro druga i tak co tydzień :-)

ocenił(a) film na 8
darthbergi

"ENEMEF: Nocny Maraton Filmowy Chcieliśmy, walczyliśmy... Niestety, nie tym razem :( Maratony w naszej części świata zostały zablokowane. Nie tracimy jednak nadziei, że jeszcze kiedyś moc będzie z nami :)" - cytat z pejsbuka ENEMEFU.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones