PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 226 718
ocen
7,2 10 1 226718
5,2 24
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Miecz swietlny

ocenił(a) film na 7

Tak sobie oglądam teraz wszystkie odsłony "Gwiezdnych Wojen" i jak mi się zdaje nigdzie nie wyjasniono kwestii kolorów mieczy, którymi walczą rycerze yedi. Czy kolory te mają cos wspólnego z hierarchią? Np. czerwony to uczeń, niebieski mistrz itd. Czy ktos z was potrafi to wyjasnić?

ju7689sp9

Po pierwsze, nie "Yedi", tylko "Jedi" xD
Z tego co mi wiadomo, kolory nie mają nic wspólnego z hierarchią. Koloru czerwonego używali zwykle Sithowie albo Mroczni Jedi (generalnie czarne charaktery, choć zdarzały się wyjątki, np Grievous używał niebieskich i zielonych mieczy, które zabrał pokonanym Jedi).
W grze Knights of the Old Republic podczas budowania miecza świetlnego można sobie wybrać kolor; każdy kolor symbolizuje inną ścieżkę. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale niebieski to Obrońca (czyli ten co najwięcej walczy), zielony to Negocjator (bardziej używa umysłu, itd), a żółty to Strażnik (chyba coś pomiędzy Obrońcą i Negocjatorem).
Jeżeli coś pomyliłam, to mnie poprawcie, bo jakimś super fanem nie jestem :P

ocenił(a) film na 7
WaterbenderGirl

Dzięki za obszerną odpowiedz i poprawkę w nazwie rycerzy. To zwykłe przejęzyczenie, Chociaż w " Imperium kontratakuję" był taki jeden stwór, który bardzo człowieka sniegu przypominał.

ocenił(a) film na 7
ju7689sp9

capture-20151007-112715.png

ju7689sp9

Link który wysłałeś nie działa, ale domyślam się że chodzi Ci o Wampę xD

http://vignette3.wikia.nocookie.net/starwars/images/d/d0/SkywalkerWampa.jpg/revi sion/latest?cb=20061124141157

ocenił(a) film na 7
WaterbenderGirl

Dokładnie jego miałem na mysli. Chciałem wysłać zdjęcie ale mi się nie udało a komentarza nie mogłem usunąć.

ocenił(a) film na 7
ju7689sp9

Jeżeli chodzi o kolory to jest tak:
Zielony/ Niebieski / Żółty - to takie kolory typowe dla rycerzy Jedi, jednak zielony oznacza mistrza (najczęściej), chociaż te kolory nie mają tak naprawdę nic do rzeczy , każdy ma z takiego kryształu, jakiego użyje albo zasłuży.
Fioletowy - rzadki kryształ, baaardzo potężny, trudno jest znaleźć fioletowy kryształ (mistrz Windu znalazł go w na jakieś planecie, gdzie bodajże obywatele byli postaciami z kamienia. Jest to opisane w jednym z komiksów. I chyba za pomoc wobec nich Windu dostał go w prezencie). Kolor ten był kiedyś używany także przez Sithów.
Czerwony - kolor Sithów :)
Biały, Czarny - też bardzo rzadki, podobnie do fioletowego.

ocenił(a) film na 7
kapsel97

PS: Sorry za ewentualne błędy :)

kapsel97

Na wiki można znaleźć lepsze i dokładniejsze wyjaśnienie :) Polecam.

ocenił(a) film na 8
kapsel97

Ponoć czarny nie może istnieć. Kolor miecza zależy głównie od kryształu. Sithowie wolą czerwone, z jednej stronie jest to spowodowane istniejącą ideologią, też trochę tradycją i dostępnością kryształów. Masz rację biały i fioletowy bardzo rzadkie. Ponoć Samuel sobie takiego zażyczył, chciał by jego postać się odróżniała.

ocenił(a) film na 8
sebastikantus

Czarne światło to rzeczywiście ciekawe zagadnienie, zważywszy, że optycznie czarny pochłania wszelkie fale świetlne (a biały z kolei odbija). Gdyby ktoś miał czarny, to zapewne nie byłby już miecz świetlny, tylko miecz ze 'smugi cienia' (cytując Josepha Conrada).

TangoAndWaltz

Jak czarny, to z pewnością jako kryształ ktoś musiał użyć wungla.

ocenił(a) film na 8
kapsel97

Kiedyś ktoś zauważył u Disneya kod barwny 'biała magia - różowe, czarna magia - zielone'. Disneyowski Rasputin chodzi w zielonej poświacie itp. A tutaj mamy, zdaje się, na odwyrtkę ;)

TangoAndWaltz

Rasputin? Ten z Anastazji? To nie Disney tylko Fox.

ocenił(a) film na 8
Christofor

No tak. Ale w tym też jest na przykład
http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99kna+i+Bestia%3A+Zaczarowane+%C5%9Awi%C4%99ta- 1997-151650

ocenił(a) film na 7
ju7689sp9

https://www.youtube.com/watch?v=JI9JwgziSJY

ocenił(a) film na 7
oszczar

Dzięki. Ten film wyjasnia wszystko to co chciałem wiedzieć o mieczu swietlnym.

ju7689sp9

Gówno się tam znacie. Miecze nie maja nic wspólnego z czynnosciamy wykonywanymi przez Jedi. Otóż każdy Jedi jako padawan ma za zadanie zrobić samemu własny miecz świetlny. Głównym jego elementem jest kryształ (gantunków kamieni uzywanych jest kilkadziesiat jesli sie nie myle) który ma zwykle wpływ tylko na wygląd miecza. Nie ważne czy ktos jest Sithem czy nie moze mieć czerwony miecz. W sumie kolorów jest mnóstwo od tych podstawowych widzianych w filmach, aż po czarne o ktorych mozna dowiedziec sie czegos jedynie z ksiażek. Większość z nich nie ma większego znaczenia, maja po prostu skupiać światło. Niektóre jednak są rzadkie i mają ogromną moc, wzmacniają miecz, lub odziałują na jego użytkowniku. Polecam zapoznać się chociaż odrobinę z tematem zamiast wprowadzać w błąd...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones