PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 048
ocen
7,6 10 1 257048
6,3 28
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Dlaczego ta ważna postać bardzo fajna nawiasem mówiąc w całej nowej sadze sie kompletnie nie pojawia ? Osbiście jest to dla mnie nie zrozumiałe

ocenił(a) film na 4
ninja_4

Bo Ahsoka Tano jest postacią wymyśloną dopiero po premierze Zemsty Sithów. To jest pytanie w rodzaju "dlaczego nie ma Jar Jar Binksa albo Watto w Nowej Nadzieji". Ciekawe jak teraz twórcy wojen klonów wybrną z tego wątku. Co wymyślą aby serial był spójny z wątkami sagi Star Wars.

rusekolsztyn

ale według mnie istnienie Ahsoki jest w ogóle niedorzeczne. ludzie przecież ANAKIN NIE BYŁ MISTRZEM więc NIE MÓGŁ mieć padawana. dla mnie wątek z Ahsoką jest jakąś kompletną bzdurą...

Ananana

Bo ja wiem czy nie mógł ;) jak obiłan zaczoł szkolić młodego Anakina w I czesci z tego co mi wiadomo też nie był mistrzem a Ahsoki bardzo brakuje w zemście sitków film bez niej jest bardzo niepełny

ninja_4

nie prawda, Obi-Wan był mistrzem gdy szkolił Anakina

ocenił(a) film na 9
Ananana

Obi został mianowany mistrzem Aniego zaraz po pasowaniu na rycerza. Mistrzem został przed Zemstą Sithów. Po za tym nie trzeba być Mistrzem aby mieć padawana.

Shay

nie będę się z wami kłócić ale moje zdanie pozostaje niezmienne: żeby dostać padawana trzeba być mistrzem.

Ananana

Mi sie wydaje że nie trzeba ;) ale kto tam wie tych jedi :p

ocenił(a) film na 9
Ananana

ojeju wejdź sobie na ossusa i tam masz wszystko ładnie, pięknie napisane

http://www.ossus.pl/biblioteka/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

ocenił(a) film na 7
Shay

Mi też się wydaje że każdy już pasowany Jedi może miec Padawana i jest mistrzem dla padawana a range mistrza otrzymuje się gdy jest się członkiem głównej rady Jedi

ocenił(a) film na 8
albus 12

gdy się jest członkiem rady, to się jest członkiem rady i mistrzem =.= Czyli według Ciebie było tak mało mistrzów? Mylisz się.

Inna sprawa to, że Ashoka to postać wymyślona dla dzieci i głupiego serialu jakim są clone warsy ;>

caprica7

tu się zgodzę, ten serial jest głupotą dla dzieci, a co gorsza bezcześci to moją ulubioną sagę

ocenił(a) film na 10
Ananana

Nieprawda aby dostać padawana wystarczy być rycerzem Jedi. Udowadnie to tym że Jedi najczęściej staje się mistrzem gdy jego padawan stanie się rycerzem Jedi

Shay

Na pewno nie trzeba być mistrzem.

ninja_4

"a Ahsoki bardzo brakuje w zemście sitków film bez niej jest bardzo niepełny" - jestem pewny, że po premierze nie brakowało Ci Ashoki, a nawet gdyby była to tylko wszystko by zepsuła

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

''jestem pewny, że po premierze nie brakowało Ci Ashoki, a nawet gdyby była to tylko wszystko by zepsuła ''

Ale z ciebie czarnowidz

Gokussb

ale po 6 latach nadal nie zmieniłem zdania i nadal trudno mi się zgodzić z autorem temat - ahsoka nie jest ważna i nie jest fajna ;)

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Jakby to co mówisz było prawdą nie wyszła by, książka oparta o niej a wyszła nie dawno . Zajrzyj na strone 2 tego tematu i zobacz link który podałem autorowi tematu i ja sie z autorem tematu zgadzam .

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

i książka która o niej wyszła należy do starego kanonu który unieważnił Disney

tu masz dowód
http://www.ossus.pl/biblioteka/Ahsoka

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

Odpowiedź jest prosta: Ahsoka zginie, innego wyjścia nie ma.

ocenił(a) film na 9
ZjedzCiastko

Niekoniecznie, może przejdzie próby i ją gdzieś wyślą. W końcu ta wojna trochę trwała.

ocenił(a) film na 8
Shay

Możliwe ale takie dramatyczne zakończenie dodałoby pikanterii ;)

ocenił(a) film na 9
ZjedzCiastko

clon warsy to serial DLA DZIECI, nie może się skończyć śmiercią ashoki :) ja tam ja lubię... ;>

ocenił(a) film na 9
stokrotka12

To co, że dla dzieci, tam jest więcej śmierci niż w większości filmów po 20 :D

ocenił(a) film na 8
Shay

Jak dla mnie Wojny Klonów to bajeczka dla dzieci która całkowicie nie pasuje do filmów.

pionas666

w ogóle nie powinno jej być

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

żartujesz sobie ?? Wojny klonów to kontynuacja sw po Ataku klonów

ocenił(a) film na 8
stokrotka12

Musi zginąć, innego rozwiązania nie ma. A w WK śmierci jest dużo więc nie widzę powodu by nie rozpatrywać takiego rozwiązania :P

ocenił(a) film na 8
ZjedzCiastko

wg mnie śmierć Ahsoki będzie kolejnym etapem przejścia Anakina na ciemna stronę ^^

ocenił(a) film na 9
alfa940

By było jakby to Anakin ją załatwił ;) ale na takie posunięcie raczej się nie zdecydują. Szkoda, że nie pomyśleli wcześnie o tej postaci bo można by właśnie zrobić z tego fajny wątek nawet gdyby zginęła przed III epizodem.

A odnośnie tego bycia mistrzem to jasno było powiedziane w I części. Yoda mówi Obiemu, że osiągnął status rycerza Jedi a potem daje mu Anakina jako ucznia. Wystarczy więc być rycerzem żeby dostać ucznia. W zasadzie jeszcze w Ataku Klonów Dooku nazywa Obiego rycerzem Jedi a nie mistrzem, którym ten został prawdopodobnie dopiero po przyjęciu Go do rady Jedi co miało miejsce między II a III epizodem rzecz jasna.

ocenił(a) film na 8
reese

mistrzem jedi zostaje się po wyszkoleniu ucznia na rycerza = Obi został mistrzem jak Anakin został rycerzem ;)
a więc Anakin mógł jak najbardziej szkolić Ahsokę a nawet powinien

ocenił(a) film na 9
alfa940

W książce "Wojny klonów" Anakin był Mistrzem. W gruncie rzeczy sama nie wiem, czy to dobrze, że pominęli Ahsokę, czy nie. Już się przyzwyczaiłam, że jej nie ma:)

ocenił(a) film na 8
Boleynowa_9

nie mógł mieć w czasie Wojen Klonów tytułu mistrza bo Zemsta Sithów by się kupy nie trzymała ;) przecież w ,,zemście" anakin wyrzuca obi wanowi że mistrzowie umieścili go w radzie nie dając tytułu mistrza. no ale mogę się mylić z reszta pierwszy raz słyszę o takiej książce

ocenił(a) film na 8
reese

Właśnie tak w "zemście" mógłby być poruszany temat Ashoki co dodałoby dużej pikanterii ;)

ocenił(a) film na 10
ZjedzCiastko

co sądzisz o tym że książka o Ahsoce sie ukazała ?? To jest dowód na to że jednak ta postać ,nie jest tragiczna jak jej przeciwnicy twierdzą . Ja osobiście sie ciesze że ta książka sie ukazała

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Więc tak Ahsoka jest padawem anakina między atakiem klonów a zemstą sithów. Opuszcza zakon kilka mięsięcy przed zemstą.

ocenił(a) film na 4
Gracu999

Dzisiaj był ten odcinek w Cartoon Network. Sądzę nawet, że chyba kilka tygodni przed Zemstą Sithów, bo widać już schyłek Wojen klonów, np poprzez podobną technolgię i uzbrojenie separatystów i klonów w tych ostatnich odcinkach 5 sezonu do uzbrojenia jakie widzieliśmy w trzeciej części Gwiezdnych Wojen i narastającą wrogość społeczeństwa do Jedi i ich wewnętrznych konfliktów i braku zaufania. Mimo iż wiele w ty serialu było chaosu to wątek Ahsoki jeszcze bardziej uwiarygodnił decyzję zdrady wobec Rady Jedi przez Anakina, które nastąpi już niedługo, po odejściu Ahsoki z zakonu

użytkownik usunięty
rusekolsztyn

nie prawda !!!!!!!! Ahsoka Tano nie jest wymyślona postacią !!!!!!!! Występuje w tej części !!!!!!!!!!!!!! Trenuje pod okiem yody wraz z innymi padwanami !!!!!!!

ninja_4

Ale wy jesteście tępi, że ja jebie... Jak ktoś nie zna Expanded Universe to niech się nie odzywa, błagam.
1. Tak. Jedi, który ma nadaną rangę "Rycerz", może posiadać ucznia. Patrz Obi-Wan - Anakin.
2. Pomysł na danie Ahsoki pod opiekę Anakina jest wręcz, śmieszny i beznadziejny zarazem. Pomijając już fakt, że Ahsoka ssie, to Anakin był świeżo upieczonym Rycerzem.
3. Anakin nigdy nie osiągnął rangi Mistrza. Jedynie Ahsuka go tak tytułowała, ze względu na szacunek, ponieważ Anakin był jej nauczycielem.
4. Co do głównego tematu, to odpowiedź jest prosta. Ahsoka została stworzona ze względu na dzieci i na potrzebę tego idiotycznego Serialiku "The Clone Wars". Ta postać pozwala dzieciom identyfikować się z nią, czyli krótko rzecz biorąc jest takim Lukiem Skywalkerem, dla fanów z epoki Oryginalnej Trylogii, jest bohaterkom, a najprościej rzecz ujmując, bawiąc się na "podwórku" bachory się kłucą, kto jest Ahsuka, a kto Anakinem..., a że TCW wyszło w 2008, a EIII w 2005 to raczej jest to wytłumaczalne dlaczego jej nie ma w Zemście SZitów.
A najlepiej jakby Skywalker ją zabił :D

ocenił(a) film na 8
cristiano171

tępi ? doszliśmy do tego czym tyś zacny nas oświecił. tylko w formie kultury

cristiano171

Co z tego że Anakin nie miał rangi mistrza ,każdy padawan musiał tak nazywać Jedi szkolącego go .Aha i Anakin był w radzie Jedi ale nie przyznano mu rangi mistrza

ocenił(a) film na 9
dragonmen32

Moim zdaniem Lucas, przy kolejnej edycji specjalnej, tym razem nowej trylogii, doda sekwencję w rozkazie 66 że klony ashoke zabijają na jakiejś planecie. A jej istnienie jest tym bardziej idiotyczne, że w TCW jest ona takim Anakinem z ep.II i III, tzn. Pyskata, pewna siebie, dziecinna, co od razu przeobraziło Anakina w takiego Obiawna, a to nie pasuje do sfery psychologicznej postaci Anakina.

cristiano171

dokładnie. W ogóle nie wiem po co robią ten durny serial? Kasa, kasa kasa, Niech i dzieci poznają SW, a ch*j z nimi. Jak podrosną to obejrzą. Ten serial jest absurdalny, bezsensu, śmieszny i irytujący zarazem - zwłaszcza ten wstęp z pseudo-mądrościami. Kaleczą tytuł "STAR WARS".
Osobiście nie miałbym nic przeciwko jakimś serialom, które ukazały by czasy po bitwie na Endorze, przed Mrocznym Widmem oraz pomiędzy poszczególnymi częściami, żeby uzupełnić widzę itp.

użytkownik usunięty
Wookie_LG

no to chcesz takie seriale czy nie, bo w koncu nie zrozumialam, w koncu TCW to jest serial 'pomiedzy poszcz czesciami' ?

obejrzalam pare odcinkow i przyznaje ze wojny klonow prezentuja sie calkiem przyzwoicie, napewno obejrze calosc

Uważam, że coś (film bądź serial) pokazujący nam co się działo pomiędzy poszczególnymi częściami bądź przed I i po VI czę. było by świetne. Dowiedzielibyśmy się wielu rzeczy. Sam chętnie zobaczył bym Dartha Malaka, Korriban, Kyle'a Katarna, kapitana Thrawna, Marę Jade itp.
Ale ten serial to jakaś kpina z fanów SW. Seriali dla dzieci z durnymi "mądrościami" na początku. Ten serial kaleczy inne filmy. Jest nudny, bezsensu a wprowadzenie postaci Ahsoki było dużym błędem, przede wszystkim dlatego, że rada nie ufała Anakinowi. Nie daliby komuś o wątpliwej przyszłości ucznia.

użytkownik usunięty
Wookie_LG

ten brak zaufania bardziej nazwałabym uznaniem za niegotowego i mozna uznac, ze wlasnie posiadanie padawana mialo anakina przygototwac;-)

Miało przygotować jedynie na lekcję. Anakin miał się nauczyć rozstawać się z tym i kim co kocha. Tak jak Yoda pouczał Anakina, gdy ten opowiedział mu, że ma sny, w których umiera mu ktoś bliski.
A rada, może nie cała, ale ogólnie nie ufała anakinowi. Mistrzowie wiedzieli bowiem, że w szkoleniu Anakina kryje się groźba. Po za tym od początku pobytu w Świątyni Ani nieco odstawał od schematu padawana. Anakinem też targało za dużo emocji (miłość, tęsknota, zazdrość, złość etc) czego nie da się ukryć przed mistrzami. Na dodatek wolał słuchać się kanclerza niż Najwyższej Rady.

użytkownik usunięty
cristiano171

Nie dam sobie uciac reki, bo dopiero zaczelam TCW, ale wydaje mi sie, ze wiekszaliczba osob mowila o Anakinie ' mistrz ', co i tak nie trzyma sie calosci bo jak wiemy TCW lezy pomiedzy AK i ZS a wlasnie w zemscie anakinowi tytulu mistrza odmowiono. 'mistrzu' zwracali sie tez do anakina chlopcy szkoleni w swiayni, ktorych zabil.

kiedys ogladalam rysunkowa serie wojen klonow gdzie bylo pokazane jak anakin zostal jedi (proba ktorej zostal poddany) jednak mistrzem nie zostal, bo odmowil mu yoda, czego nie moglam zrozumiec.
fakt braku zaufania i odrzucenia ze strony innych jedi z yoda i windu na czele byl obok milosci do padme i strachu o nia najsilniejszym bodzzcem ktory skierowal anakina na ciemna strone, yoda niby tak wszystko czul i wiedzial, a tego nie byl swiadom.
dziwilo mnie tez zawsze ze jedi wyczuwajamoc zamiary itd, a nie wyczuli tak silnie naladowanej ciemna strona postaci jaka byl palpatine !

coż. Trudno było połączyć nowe ze starym. Weźmy na przykład Leię: w VI części mówi, że pamięta trochę matkę, jej obrazy, pamiętała też, że była smutna. Ale w III części Padme umiera przy porodzie, więc Leja nie może pamiętać.
Mimo to uważam, że i tak nieźle wyszło...

użytkownik usunięty
Wookie_LG

nawet wewnatrz samej starej trylogii jaak pocalunek blizniat^^
gdzies czytalam, ze fani tlumacza to, iz Leia pamieta matke ze wzgledu na to, ze byla "silna mocą" jednak to do mnie nie bardzo trafia

naciągają aby było cacy, ale nie dadzą rady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones