PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 256 821
ocen
7,6 10 1 256821
6,2 25
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Mistrzowie Mocy....

ocenił(a) film na 10

...i pytanie - po obejrzeniu filmów lub lekturze książek - KTÓREGO ZE ZNANYCH MISTRZÓW padawanem lub padawanką chcielibyście być?

ja wybieram przede wszystkim ANAKINA SKYWALKERA na miejscu pierwszym, podobnie jak Palpatine kiedyś w nim,tak i ja dostrzegłam siebie, jest niekonwencjonalny a ja nie lubię konwencji jak anachronizmów - generalnie mam swoje zestawienie najbardziej idealnych mistrzów -

ANAKIN SKYWALKER

QUI-GON JINN
DARTH BANE
DARTH ZANNAH
DARTH MAUL

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Darth Maul? A jaki z niego mistrz? Przecież to tylko maszyna do zabijania, by być mistrzem trzeba mieć nieco więcej rozumu

Do tej listy dodałbym Darth'a Plagueis'a gdyby nie to że nie nauczył Sidious'a wszystkiego co umiał.

ocenił(a) film na 10
knocun1

...maszynę z niego zrobił Sidious - a miał w sobie wielką moc - :)

zatracił zdolność samodzielnego decydowania - był świetnym wojownikiem ale niestety ślepo wpatrzonym w Sidiousa - i to był jego problem:(

Baronek7

Starkiller
Darth Vader
Luke Skywalker
Yoda
Revan
Darth Nihilus
Darth Sidious
marka ragnos
bastila shan
Satele Shan

Baronek7

Naga Sadow
Revan
Yoda
Obi-wan
Luke Skywalker

ocenił(a) film na 10
hr_dooku

Revan

ocenił(a) film na 10
LauresMajere

Revan się często pojawia.......:)

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Bo Revan to jedna z najbardziej epickich postaci w całym Universum, Bije na głowę każdą postać z obydwu trylogii.

Revan ,Kreya, Darth Bane, Darth Plagueis, Quigon Jinn to moje ulubione postacie. Każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy

Revan - nie szedł w skrajności, nie był w pełni adeptem ciemnej strony jak i jasnej, był tylko patriotą i był w pełni oddany Republice
Kreya - jedyna co nienawidziła mocy i zarówno gardziłą sithami jak i Jedi. Miała własną filozofie
Darth Bane - dzięki niemu sitowie w końcu zwyciężyli Jedi
Darth Plagueis - nikt nie miał takiej wiedzy na temat mocy jak on, bo z nikim się nią nie podzielił
Quigon Jinn - nie podążał ślepo za pozostałymi Jedi w upadającym już zakonie

ocenił(a) film na 10
knocun1

podoba mi się ostatni punkt - wydaje mi się - i kiedyś o tym napiszę,że równowaga mocy to brak skrajności - wyzbycie się definicji i silenia się na wierność autorytetom - autorytetami powinny być zasady - nie ludzie - ludzie powinni się w nich jednoczyć - :)

użytkownik usunięty
Baronek7

Bardan Jusik
Revan
Obi-Wan
Qui-Gon
Darth Bane

Baronek7

Ja tam chciałbym być padawanem albo Obi Wana albo Yody.
Obi Wana dla tego,ponieważ gdy Anakin był jego uczniem to nawiązali taką piękną przyjaźń,a to że Skywalker to debil to inna sprawa.Poza tym Kenobi oprócz swojej fajnej postawy,jest świetnym wojownikiem,śmiem twierdzić że lepszym od Qui-Gona Jinna.

Yody dlatego że był najmądrzejszy i śmiesznie mówił oraz nie pozwoliłby na to żebym stał się zły.
Żeby nie było że Yoda i Obi Wan to moi ulubieńcy,po prostu uważam że oni to fantastyczni mistrzowie.
Chociaż,że nie na temat to powiem że szkoda mi Anakina.Stał się zły dla miłości,choć potem żądza władzy odebrała mu to dla kogo stał się zły.

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

ANAKIN to debil?

przecież DEBIL to ktoś całkiem inny niż Anakin - nie sądzę też by posiłkował się rządzą władzy - raczej potrzebował jej by chronić co kochał - przynajmniej tak mu się wydawało,że dzięki niej to osiągnie - był powoli zwodzony przez kogoś podstępniejszego i bardzo inteligentnego - był jednak niezwykły - niestereotypowy - być może nigdy nie powinien być Jedi - tym bardziej Jedi z brzemieniem zbawiciela galaktyki - wierzono w niego a to okazało się złą sprawą - poddany presji i właściwie pragnący żyć z Padme stał się coraz bardziej pełen strachu i niepewności - Dooku wyczuł,że w Anakinie jest moc - podobnie jego uczeń Qui-Gon - debilizm to nie jest odpowiednia nazwa dla Anakina - :(

Baronek7

Masz rację może źle to ująłem,lecz zwróć uwagę że miłość do Padme miłością do Padme,jednak potem przy walce z Obi Wanem zaczął pieprzyć o swojej potędze.Pewnie że to wszystko wina Palpatine'a,ale jednak mistrz Yoda już w "Mrocznym Widmie" wyczuł że Anakin jest pełen strachu,a poza tym w drugiej odsłonie wyrżnął w pień ludzi pustyni,choć za matkę to oczywiste że się zemścił.

Podsumowując myślę że Anakin może nie był debilem tylko rozkapryszonym,aroganckim dupkiem który nawet podczas walki na Mustafar zlekceważył Obi Wana i przez to właśnie przegrał.

awesomeone1

awesomeone1 tylko że Anakin nie był już sobą .

ocenił(a) film na 10
awesomeone1

Palpataine / Sidious żerował na jego chwiejności emocjonalnej - był i psychopatą i świetnym psychologiem - o Sidiousie mówię - a tacy potrafią reżyserować swoje wizje i je odgrywać - są kreatorami i aktorami - jego przebiegłość dorównywała jedynie rządzy jego władzy - a potrzebował do tego Anakina - nie wybrałby go gdyby nie to co tkwiło w nim - wielka moc i wielki potencjał ale nie za bardzo nauczanie Jedi mu pomogło albowiem ANAKIN BYŁ ROZDARTY - między jedną sferą życia a drugą - to ogarnia całe populacje - taka neuroza - lęk - obawa - toczy jednostki a jednostki tworzą społeczeństwa - jednak Anakin miał wielką moc - nie był przeciętny - był niezwykły - dostrzegł to niezależny Qui-Gon - Dooku - Sidious - tak - ''pieprzył'' o potędze ale nie o władzy - ON POTRZEBOWAŁ POTĘGI BO TOCZYŁ GO LĘK - taki sam jaki zajmuje miejsca w kolejce do psychiatrów i psychologów - lęk którego być może nie ma tylko bezwzględny psychopata jak Sidious czy Breivik - to tak jak z Lecterem - wielki geniusz osobowości ale na początku była zemsta - po wielkiej traumie - która może w istotny sposób zmienić psychikę.......

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Starkiller
Rahm Kota
Darth Vader
Darth Bane
Darth Revan
Darth Nihilus
Yoda
Obi Wan Kenobi
Luke Skywalker
Darth Plagueis

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Obi-Wan Kenobi,
Quin-Gon Jinn,
Yoda.

ocenił(a) film na 10
Baronek7

starkiller

Baronek7

Lord Vader
Lord Sidious
Mistrz Yoda

ocenił(a) film na 8
BIOLLANTE

Mace Windu - reszta może mu co najwyżej klęknąć :).

ocenił(a) film na 10
Werewolf4fun

aczkolwiek Mace - choć wielki - został pokonany przez ''gierki'' Sidiousa z którym mógł walczyć już TYLKO Yoda :(

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Tylko, że Mace pokonał Sidiousa, a Yoda nie.

A te gierki, to były rozpaczliwe próby ocalenia sobie życia, wykorzystał też to, że Anakin postanowił przylecieć. Gdyby nie to, jego plan by się nie udał,a Sidious byłby martwy albo aresztowany.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

ISTOTNIE:)

sztuka walki MACE najbardziej mi się podoba:)

a Sidious był psychopatą i manipulatorem - strategiczną grą psychologiczną zdziałał więcej niż inni mieczami świetlnymi i rozmyślaniami:)

użytkownik usunięty
Baronek7

http://www.ossus.pl/biblioteka/Vaapad

tu jest co nieco o tej technice :)

ocenił(a) film na 8
Baronek7

Mace Windu , a dalej to Ki Adi Mundi był wporzo i oczywiście nie zastąpiony Obi-wan Kenobi

ocenił(a) film na 10
Lodowy

:)

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Na pierwszym miejscu stawiałbym na Qui Gona Jinna, kierował się tak zwaną "żywą mocą", był bardzo mądry, a po śmierci powrócił z niebytu i to dzięki niemu Jedi potrafili stać się po śmierci duchami. W którejś z książek Yoda rozmawiając ze zmarłym już Qui Gonem mówi, że to on teraz stał się jego (Jinna) uczniem. Niestety Qui Gon nie dał rady już stworzyć własnego ducha, dlatego nie ukazywał się on Yodzie, jednak to, co zrobił i to jak postępował za życia stawia go u mnie na 1-szym miejscu. Myślę, że gdyby był kilka lat młodszy, pokonałby Maula.

Drugi dla mnie to mistrz Yoda, najstarszy i najmądrzejszy z Jedi, posiadający bardzo potężne umiejętności, doświadczenie, ciekawie mówi.

Trzeci to Obi Wan Kenobi - wspaniały rycerz, niedoceniony, rozsądny, miał dobrą technikę walki mieczem, która była słaba tylko w walce z Dooku (wkońcu technika walki krzywą rękojeścią była niecodzienna).

Czwarty Luke, ale tylko wtedy, gdy już uratował świat kilka razy po filmowej sadze, czyli gdy zdobył ogromne umiejętności pokazane w książkach opowiadających o jego losach po filmie. W końcu to on nauczył się teleportacji, w sumie to osiągnął więcej, niż jakikolwiek Jedi.

Nie wymieniam tu sithów, bo po prostu ich filozofia byłaby trochę sprzeczna z moimi poglądami, czasami w głupich grach nie potrafię zrobić złych rzeczy (np. pozwolić, żeby zbóje pobili kogoś tam), a co dopiero w takim uniersum Star Wars (Ahh każdy fan chyba marzył aby być wojownikiem z mieczem świetlnym) :)

ocenił(a) film na 8
Baronek7

Ja bym chciał być uczniem:
- Starkillera, bo nie był ani sithem, ani jedi. Był gdzieś pomiędzy. Był silniejszy od Vadera i Imperatora i większości sithów (jeśli nie wszystkich). Jego moc była ogromna. To, że zginął przez Imperatora to już inna sprawa, ale przy okazji uratował przyjaciół i stworzył Sojusz Rebeliantów.
- Dartha Maula (tego z Clone Wars) gdybym chciał być sithem to nikt inny. Ten gniew, ta chęć zemsty, ta nieznana przyczyna jego wrócenia do świata żywych. Ja tego Maula z Clone Wars wolałbym widzieć jako głównego antagonistę w całej Nowej Trylogii.
- Luke'a Skywalkera bo był ostatnim i świetnym jedi. Nie był jak jego ojciec i nie przeszedł na Ciemną Stronę Mocy (choć początkowo ,,Powrót Jedi" miał mieć mroczniejsze zakończenie).
- Obi-wana Kenobiego, gdyby Anakin nie był tym kim był to utrzymałby świetną przyjaźń z Obi-wanem. Z Lukiem też świetnie się dogadywał.
- Yody - mimo iż niektóre jego nauki są niezrozumiałe to jest jednym z najlepszych mistrzów jedi.
- Mace'a Windu - świetna postać. Jedyny jedi, który mógł zabić Imperatora. Zakładam, że gdyby nie fakt, że potem były jeszcze części od IV - VI to tak by się stało.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
Baronek7

Obi Wan-Kenobi zdecydowanie. Spora moc połączona z rozsądkiem.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

[Z Anakinem zagryźlibyśmy się pierwszego dnia. Ty górą, czy ja... Kogoś spokojniejszego potrzeba.]

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Qui-Gon
Anakin
Luke
Obi Wan
Djinn Altis

Reszta zapie...ła by mnie pierwszego dnia, i vice versa^^

Dodała bym Yodę, ale ktoś kto ze strachu leje na SWÓJ NAJWAŻNIEJSZY OBOWIĄZEK w ciągu 900 letniej kariery jako Jedi jest po prostu nie godzien zaufania;) .

ocenił(a) film na 7
Baronek7

Luke Skywalker
Yoda
Revan
Exar Kun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones