PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 636
ocen
7,9 10 1 328636
7,8 37
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Ma ktoś linka do oryginału z 1977? Bo wszystko co jest na internecie to wersje przerobione cyfrowo, a chciałbym obejrzeć pierwowzór.

ocenił(a) film na 10
miloszgilga

Pewnie już sporo po czasie odpowiedź, ale jedyną opcją na zapoznanie się z wersją najbliższą oryginalnej, jest ściągnięcie specjalnej edycji robionej przez fana, zwanej despecialized edition, części IV V VI. Moim zdaniem najlepsza i jedyna słuszna wersja starej trylogii :D. Facet odwalił kawał dobrej roboty, to właśnie te wersje powinny być tymi głównymi. Niestety, wszystkie dokrętki, zmiany itp. strasznie psują odbiór, są strasznie nachalne i odstają jakościowo od filmu. Są też zupełnym brakiem szacunku do własnego dzieła niestety.

ocenił(a) film na 10
DontEat

Podaje dłoń za trafną ocenę manii wielkości Lucasa. Facet bezcześci swoje dzieło (podobnie jak z Indianą Jones), dodaje coraz głupsze efekty (wiwaty na Naboo i Tatoin, duch Haydena Christensena jako Vadera?!), jeszcze w dodatku zakazał dystrybucji starszych, oryginalnych edycji trylogii, nawet nie chcial ich udostępnić Filmotece Narodowej USA... I każe fanom zapomnieć o poprzednich wersjach.
Już nie mówiąc o tym, że sam osobiście nakręcił plastikowe, pozbawione klimatu i uroku części I, II i III.
Powiedz mi, jak mogę dostać to Despecialized Edition, niby za darmo w internecie ale dogrzebać się do tego nigdzie nie mogę :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones