PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 921
ocen
8,1 10 1 296921
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Co się dzieje na filmwebie, że pod niemal każdym klasykiem pojawiają się coraz bardziej liczne komentarze: "0/10 beznadzieja", "1/10 najgorsze gówno jakie w życiu widziałam", "obejrzałam 5 minut i stawiam 1" itd., pisane przez jakieś Diablicaa, Niuniaa czy jakieś inne Margerity08, które łączy ze sobą to, że w ulubionych filmach mają filmy "Zmierzch" lub inne zmierzcho-podobne? Ciężko czasem przebrnąć przez to, żeby dotrzeć do jakiś sensownych opinii. Czy na filmwebie grasuje zorganizowana banda trolli? Czy może to jakieś pojedyncze trolle z multikontami? Czy też może faktycznie znudzone małolaty przejęły władzę nad portalem?

Miku

Otóż drogi użytkowniku - tak, wymienione przez ciebie osoby (szczególnie powszechnie znana Diablica) należą do grupy trolli.
A dokładniej co do Diablicy - fanka Zmierzchu i wypocin pani Meyer (wręcz fanatyczka), w każdym dostrzega swojego wroga (jeśli krytykuje wspomniany Zmierzch), obraża i używa wulgaryzmów w stosunku do innych forumowiczów... przykłady:

"ej podasz mi linka gdzie znalazłaś tego teksta śmieciu?"
"Na serio przestań pisać bo mi cukier spada mała gejfrutko. "
"Cała ty zero mózgu 100% dupodajki"
"Samą prawdę niestety piszę wiem ale jesteś taka głupiaa i nie szczekaj tyle bo Cię hycel złapie"
"Kto cię wypuścił z smyczy, twój tatusiek albo matka?
Wiesz która jest kochanie??
Umyj ząbeczki i spać."
"too nie oglądaj to dziffko ... boże jak można być tak głupim ! "
"skończyłam z tobą tranwestyto. "
czy "Jak widzę poziom Twojego rozumowania jest adekwatny do ilorazu inteligencji niemowlęcia, iż Twoje argumenty są tak denne jak tapeta na Twojej mordzie."

*błędy występujące w jej komentarzach są autorstwa oczywiście Diablicy

Użytkowniczka ta wystawiła GW 1/10 (z serduszkiem) nie oglądając tych filmów - także widzimy sposób jest oceniania.
Jednak zapytana o jakiekolwiek argumenty - nie potrafiła udzielić odpowiedzi i "przypomniała" sobie, że obejrzała jedynie 15 minut całego filmu :)

TROLL i tyle

użytkownik usunięty
Ofeflia

Raz powie że obejrzała wszystko , za drugim 5 minut , za trzecim 15 , za czwartym 40

Ofeflia

Nigdy nie byłem zwolennikiem moderacji forum, ale takie posty trolli absolutnie nic nie wnoszą do dyskusji tylko zaśmiecają. Takie wypowiedzi należy traktować tak samo jakby ktoś pisał w komentarzu "dbhjwvcdjw svafcdjewavbfje" albo "pofoie dowifcedwn fewqojdfeoiwq cbh" czyli od razu do kasacji. Szkoda że ludzie dają się sprowokować i po takim pości Diablicyyy jest ponad 500 odpowiedzi:/

ocenił(a) film na 10
Miku

No trolli to jest na trym portalu mnóstwo

ocenił(a) film na 8
Ofeflia

W ogóle to wydaje mi sie, że nie wiesz co to troll,jak z reszta większość uzytkowników wypowiadajaca sie w tym temacie. Jeśli Diablica jest trollem to znaczy, ze nie jest dziewczynką besztająca klasyki, a pewnie jakims znudzonym siedemnastolatkiem, ktory lubi was wkur.wiac. Troll to ktoś kto udaje! Robi coś specjalnie zeby otrzymac komentarze, zdenerwować ludzi itp.

ocenił(a) film na 10
Ofeflia

Ahahahaha..o kqrwa...ahaha...

ocenił(a) film na 10
oZeta

To bylo do cytatu Miku

ocenił(a) film na 10
oZeta

O przepraszam.ofefili :):)

oZeta

OfeFLIA, ale spoko, każdy się myli :P
eh stare czasy :)

ocenił(a) film na 10
Miku

Demokracja Kur** mać. Każdy ma prawo głosu nawet kompletni idioci, a filmweb nic z tym nie robi z nie wiadomywch mi powodów. Ilekroć widzę takie Trolle i robie jeszcze wgląd w profil, aby zobaczyć wypowiedzi i widze niesamowity stek bzdur przez nich wypisywane najczęściej w skrajnie agresywnej formie, nie mogę zrozumieć dlaczego filmweb nie reaguje. Nawet jeżeli zgłasza się do nich nadużycie.

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

..a zgłaszacie te wulgarne i debilne posty za pomocą przycisku "zgłoś nadużycie" ?
Za moją sprawa skasowano niejeden wątek i dziesiątki wpisów. Walczmy o lepszy internet. Precz z trollami.

użytkownik usunięty
S_T_P

PHI ja zgłosiłem i dostałem odpowiedź coś w stylu takiego wała pani Diablicaa to pewnie ma immunitet

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
S_T_P

Niestety nie zawsze to działa. mojego kumpla jeden kretyn od lat obraża pod różnymi nickami, zgłaszałem i nic

użytkownik usunięty
Miku

Bo powiem ci Zmierzch to jedyny klasyk w X- letniej( nie dziesiecioletniej) lepiej napisze n-letniej kinematografiii
To oczywiście żart mój ale dla tej diabliczki to życiowe motto - wpuścić dzieci na dyskusje a oni ci powiedzą żeRobert de Niro to przepraszam
c&ujowy aktor przy Robercie Pattinsonie

Faktycznie, to nie są żarty, przejrzałem właśnie "top 100 ludzi kina" i niejaki Ian Somerhalder gwiazda "Pamiętników wampirów" (nie widziałem ale to chyba coś zmierzcho-podobnego), jest znacznie wyżej od Dustina Hofmana, Paula Newmana czy Jeremy Ironsa. No ale jakie spojrzenie ma zabójcze... nastolatki szaleją.

użytkownik usunięty
Miku

14 i 13 latki uważaja że 1\10
-Ojciec Chrzestny trylgia
- Władca Pierścieni 3 części
- Czas Apokalipsy
- Skazani na Shawshank
- Forrest Gump
- Zielona Mila
- Gwiezdne Wojny VI części
-Pulp Fiction
-Milczenie Owiec
- Chłopcy z Ferajny
-Człowiek z blizną
- Szeregowiecm Rayn
- Wróg u bram
-Seksmisja
Oczywiście jeszcze długo można pisać . Nie mówie że wszystko co wymieniłem to klasyki ale bardzo dużo i bardzo porządne filmy ale i tak
u takiej diablicyyy
10- Zmierzch , Wyznania Zakupoholiczki???????????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 7

Te filmy akurat , które wymieniłeś prawie wszystkie są w top 100. A wystarczy wejść w forum filmu "Odyseja kosmiczna 2001" tam średnia jest już 7,7 a z 2 lata temu coś około 8,1 i chyba tam najwięcej komentarzów typu: 1/10 - "Kubrick muł bagienny" itp.

użytkownik usunięty
przemyslav07

No i o tym mowa filmweb nie powienien być tak na wszystkich otwarty

ocenił(a) film na 4
przemyslav07

I jeszcze Terminator ma strasznie zaniżoną ocenę. Żal czasem spojrzeć na ten ranking. Lśnienie za to za niedługo wypadnie zapewne z top 100 tego marnego rankingu.

ocenił(a) film na 8

Proszę mnie nie obrażać, ja mam 14 lat i lubię większość z tych filmów, a nienawidzę "Zmierzchu" i temu podobnych. Niestety jest wielu ludzi w moim wieku, którzy mają odwrotnie, ale nie można tak uogólniać

użytkownik usunięty
eagee

Proszę wybacz jesteś jednym z nielicznych wyjatków

użytkownik usunięty

ja też mam 14 i nienawidzę zmierzchu, ale uwielbiam większość z tych filmów no ale cóż i tak wiem, ze jestem w mniejszości.
;)

są wyjątki.Ja jestem wyjątkiem, zmierzch to okropieństwo.

ocenił(a) film na 8
Miku

Kiedy widzisz coś takiego, proponuję wtedy odpowiedzieć tym linkiem na takie posty:
http://www.youtube.com/watch?v=22SK1oxMuNc

Co do filmu to oczywiście dziś oglądam :)
Choć ten film jest stary to i tak fantastyczny.

ocenił(a) film na 8
Miku

to nie są trolle tylko idioci/ignoranci/dzieciaki. troll robi prowokacje a ci pewnie tak uważają bo się nie znają/są za młodzi/za głupi

ocenił(a) film na 10
Miku

Zauważcie że nie chodzi tu tylko o zwykłych userów. Często zdarzają się "perełki" w stylu znaczka FILMWEB POLECA przyznane takim epokowym dziełom jak np. Piranha 3D. A przy sadze Lucasa jakoś tego znaczka nie widziałem...... Świat idzie na dno, a Filmweb tonie coraz szybciej.....kompromitacja redakcji Filmwebu.....

relax

Filmweb poleca pojawia się od powstania tej strony w 1998 i polega na tym, że polecają najlepsze (według ich) filmy roku. A zważając na fakt, że Star wars powstawały 1977-1983, to ciężko byłoby to polecić w 1998.
Choć trzeba jednak przyznać, że polecają tam często szajs omijając dobre filmy.

Miku

Ach ta diablicaaa, a w zasadzie mała dziewczynka, której wydaje się że jest diablicą. Pluje na klasyki, a zachwyca się świecącym pseudo- wampirem i podobnymi kiczowatymi romansidłami. No cóż, namnożyło się ostatnio sweet panienek oraz hipsterów na siłę jadących po tym co kultowe. Ale Gwiezdne wojny bronią się od ponad 30 lat i bandy sfrustrowanych dzieci z polskich forów tego nie zmienią.

ocenił(a) film na 10
Miku

to nie trolle stanowią tu problem, tylko "normalni" z pozoru użytkownicy, których burzą takie wypowiedzi i rozpoczyna się wielka dyskusja, temat z opinią "0/10" widnieje na pierwszej stronie i liczy sobie 500 odpowiedzi.
NIE KARMIĆ TROLLI - czy to takie trudne ?

Miku

Koles masz 100% racjii. Klasyki maja coraz slabsze oceny na koszt jakiegos shit'u. Jak komentujesz cos takiego na np. Zmierzchu czy Avengers'iw wychodza ci z tekstem ,,gimbus'' itp.

ocenił(a) film na 10
EMERSION

Niestety tak

Miku

masz racje. Pierwsze 5 minut było nudne bo muzyka i okropny Jabba. Ale, żeby poznać film trzeba obejrzeć do końca.Mam mniej niz 15 lat i uważam, że ten film jest fajny. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
DarthLadyVideo

Dlaczego w Mrocznym Widmie i Nowej Nadziei Jabba wygląda normalnie, a w Powrocie Jedi tak żałośnie i brzydko?

Ryloth

Za dużo jarania z fajki wodnej i pizzy na gastrofazie zniszczyło mu cerę.

Hnyszard

Pizza Hut.
I wszystko jasne.

donmaslanoz14

Przypomina mi się tekst z Kosmicznych Jaj: "Pizzaba Hutt został znaleziony dziś rano martwy na tylnym siedzeniu swojej limuzyny. Sekcja zwłok wykazała, że zjadł sam siebie". :D:D:D

użytkownik usunięty
Ryloth

Pewnie to kwestia efektów specjalnych. W TPM i ANH jest zrobiony komputerowo, a w RoTJ taki, jaki był.

ocenił(a) film na 10

Pewnie tak.

ocenił(a) film na 9

Jakim cudem Jabba w Nowej Nadziei (1977) mógł być zrobiony komputerowo??

dorotagniedziejko1998

Był zrobiony komputerowo, ale w oryginale tej sceny nie było. Została nagrana z jakimś człowiekiem, bo Jabba na początku miał być człowiekiem, a po latach wstawiono tę scenę z komputerowym Jabbą na miejscu zwykłego aktora.

ocenił(a) film na 10
Miku

A ja mam pomysł.
Zgłoszenie na filmwebie rzadko odnosi skutek. Róbmy Vet za Vet
1. One dadzą klasykowi 1/10 my dajmy ich kochanemu Zmierzchu 1/10, na serio zoorganizujmy się i atakujmy. Niech zobaczą ile jest fanów Star Warsów którzy chcą się zemścić :) i patrzmy jak ocena Zmierzchu powolutku spada
2. One nas obrażają, nie cackajmy się. Ich też obrażajmy jeszcze gorzej.
3. Obrażajmy Zmierzch i te filmy które uwielbiają! Nie cierpią one tego.
4. Wyzywanie od idiotów tu nie pomoże, tu trzeba siły

LastDay

Obawiam się, że wtedy filmweb stanie się miejscem nie do zniesienia, jak trolle i normalni użytkownicy skoczą sobie do gardeł. Nie wspominając, że użytkownikom groziłaby rychła porażka, ponieważ trolle mają coś czego inni mają mało - ogromną ilość wolnego czasu.
Najlepiej nie odpisywać to najlepsza metoda na trolla. Zniechęci się i pójdzie na inne forum. Odpisywanie, obrażanie i agresja tylko go nakręca. Dziwię się, że pod każdym głupim postem Diablicyy jest kilkaset wpisów. Chyba zbyt łatwo dajemy się prowokować.

LastDay

Ale czym byśmy wtedy się stali? Robilibyśmy to samo co oni. Hejtowalibyśmy filmy, których nawet nie widzieliśmy, robili debilne posty... I po co? Dla zemsty która się nie uda? Jak Miku mądrze wspomniał powyżej, trolle mają więcej wolnego czasu. A jakbyśmy ich gorzej hejtowali to filmweb by najprawdopodobniej nas zbanował, a trolli zostawił.
Tu trzeba innej strategi. Tu potrzeba moderatorów, którzy by tych pseudo-trolli banowali.

Miku

Bo nowe, gówniane pokolenia, (którym telewizja internet i obecny system edukacji wciskają nieustannie świńskie ekskrementy do głowy) dorastają na tyle, że postanawiają artykułować swoje bezwartościowe opinie na FW.

ocenił(a) film na 10
Miku

Banda małolatów. Ot co.

ocenił(a) film na 10
Miku

Takie pokolenie bezmózgów nam rośnie, ehh Polsko...

użytkownik usunięty
Himiteshu

a ja przepraszam jak kogos uraziłem bo nie chciałem cofam wszystko złe i przepraszam tych ktorych uraziłem

ocenił(a) film na 10
Miku

Zgadzam się. W dzisiejszych to porządne filmy typu np. Star Wars, Auta, Dzwonnik z Notre Dame są komentowane typu ,,beznadzieja". Owszem, każdy ma inne zdanie, ale żeby od razu mówić że jest do niczego?

Miku

mam oceniac badziew na 10 bo jest klasykiem? to jest jak u Gombrowicza z jego slynnym dlaczego Slowacki wielkim poeta byl. dla mnie ta czesc gwiezdnych wojen to 6/10 i to naciagne, bajka, bardzo prosta bajka, w dodatku nawet niezbyt wyrobiony widz dopatrzy sie wielu bledow. w latach 80 to sie moglo podobac dzieciakom, ale teraz? nie ma tu przekonywującej historii, efekty sa ok, ale teraz robimy lepsze, historie jest nawina, wrecz rzewna, hollywoodzka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones