PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 981
ocen
8,1 10 1 296981
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Moim zdaniem najlepszą sceną w filmie jest poscig na skuterach powietrznych przez gęsty las. W latach osiemdziesiątych, gdy film był wielkim hiciorem ta scena zapierała mi dech w piersiach. A jakie waszym zdaniem jest najlepsza scena? Czekam na wypowiedzi.

ju7689sp9

Ciężko wybrać tylko jedną scenę, bo ta część jest moją ulubioną, ale gdybym już musiała wybierać to pewnie wskazałabym na scenę walki Luke'a z ojcem, gdy Vader mówi, że jeśli nie Luke to może jego siostra do niego dołączy. Oglądanie walki ojca z synem prawie zawsze wywołuje u mnie łzy w oczach... Lubię tą scenę ze względu na uczucia, które jej towarzyszą, choć nie przeczę, że nagranie sceny jaką ty przytoczyłeś(aś) z pewnością było dla reżysera większym wyzwaniem.

ocenił(a) film na 10
martins_92

Też tą czesć uważam za najlepszą z całej gwiezdnej sagi. Może dlatego że darzę ją wielkim sentymentem. Pamiętam ile trzeba było stać w kolejkach do kasy by zdobyć bilet i ta radosć gdy już go się posiadało. Przynajmniej w moim przypadku w dniu premiery w polskich kinach biletu nie zdobyłem bo wszystkie zostały wyprzedane. Dopiero za drugim podejsciem na kilka dni przed planowanym seansem udało mi się go wreszcie kupić ku mojej wielkiej radosci. Takie to były dziwne czasy.

ocenił(a) film na 10
ju7689sp9

Scena w której Luke zdejmuje ojcu maskę i Anakin umiera :(.... i dołącza do duchów Yody i Obi-wana :) na samym końcu filmu.

rusekolsztyn

Zgadzam się, kultowa scena!

ocenił(a) film na 10
ju7689sp9

Najlepsza scena? Moim zdaniem, jest to końcówka filmu, gdy Luke widzi duchy Bena, Anakina i Yody. Bardzo wzruszająca i wywołująca mimowolny uśmiech na twarzy scena (ale tylko w nowej wersji, ze zmienioną muzyką i młodszym Anakinem)
Kultowy i niepowtarzalny widok.

ju7689sp9

https://www.youtube.com/watch?v=_RFYoZ7H67A

3:09-3:55

w porównaniu z tą sceną cała reszta filmu to to jakieś niewarte uwagi głupotki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones