PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 905
ocen
8,1 10 1 296905
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Po obejrzeniu zakończenia szóstej części gwiezdnych wojen zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz. Otóż, gdy film ten był emitowany kiedyś, podczas ostatniej sceny, gdy widać zjawy Yody, Obi-wana i Anakina, Anakin był pokazany jako ten, gdy Luke zdjął mu hełm. A dzisiaj pokazali Anakina jako młodszego tego z II i III części. Może mi to ktoś wyjaśnić?

użytkownik usunięty
kotek1489

widzę że też oglądałeś :) ja też założylem atek o tym bo też mnie to wkurzyło. Z tym młodym Anakinem to dla mnie max profanacja w ogóle bezsensu bo wyszło na to, że jego ojciec był tylko młody, to ciekawe czemu Obi Wan nie pojawia się jak Ewan Mcgregor? bezsensu, w ogóle jak można było Davida Prowse`a usunąć! wstyd

jak tak Cie to boli ze usuneli tamta postac to dowiedzialbys sie chociaz ze to nie byl David Prows a Sebastian Shaw. I nie oraj sie tak! Chociaz przyznaje ze Christiansen mogl sobie oodpuscic te uśmieszki:)

jak sam piszesz zakladasz tematy a nie masz pojecia o czym;))

ocenił(a) film na 8

a w oryginale w tym miejscu nie stał Shaw?

W każdym razie ja postać Anakina/Christensena kojarzę dopiero w wersji DVD (6 części), a jeszcze w remasterowanej klinowej go nie było

Chcieli pokazać ducha Anakina jako Jedi, pokazać takiego jaki był jeszcze przed przejsciem na ciemna strone mocy. Moim zdaniem bardzo dobrze że zmienili na Hayden Christensen w wersji DVD

ocenił(a) film na 8
kotek1489

Pewna nie jestem, ale z tego co wiem Gwiezdne Wojny zostały podrasowane w tym tysiącleciu (nie pamiętam dokładnie kiedy). Lepsze efekty specjalne i te sprawy. W drugiej (czy tam piątej) części podmienili głowę imperatora tak, żeby pasowała do tego z nowej trylogii. Tu pewnie było tak samo.

ocenił(a) film na 10
Aquilla

Możliwe że dlatego że chcieli połączyć jakoś starą i nową trylogię. Poza tym anakin był jedi zanim stał się sithem.

ocenił(a) film na 10
kotek1489

Ja mam wręcz wrażenie ze po przeróbkach cały film stracił zamiast zyskaćjescze pamiętam go z kin i po pierwszej przeróbce teraz to juz poszli po bandzie i z filmu kultowego zrobili kicz w którym mozna wszystko zmienic! ciekawy jestem kiedy postacie zmienia na nowe

tomwiech

Zauważyłem głowę Imperatora, ale łudziłem się, że to w trzeciej części zrobili go na wzór Starej Trylogii... ale ten dzisiejszy Imperator nie pasował do tego hologramu z Imperium Kontratakuje. Mam VHS gdzie jest stary Anakin.
Inna kwestia. Pamiętacie co było zamiast śpiewaków u Jabby kiedy zielona kobitka spada do Rankora? Oni też byli dodani, bo pamiętam, że jak byłem młodszy to byłem zaskoczony kiedy ich zobaczyłem w którejś tam wersji.

ocenił(a) film na 10
Fiyo

info, ładnie brzmi xD

Choć ciało Anakina zniknęło w jasności, zbroja Vadera - zgodnie ze starym zwyczajem Jedi - została symbolicznie spalona przez Luke'a na stosie pogrzebowym urządzonym przez niego na powierzchni Endora. Gdy wszyscy świętowali po zniszczeniu Drugiej Gwiazdy Śmierci, ojciec ukazał się Luke'owi w postaci ducha Mocy - o wyglądzie młodzieńca, jeszcze sprzed zakucia w czarną zbroję

ocenił(a) film na 8
Fiyo

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=1127

ocenił(a) film na 9
Fiyo

W wersji z 1997 roku zmienili piosenkę i wydłużyli scenę z piosenką. do zespołu dodali też kilka nowych osób (nie wspomnianych w opowieściach z pałacu Jabby).

ocenił(a) film na 9
kotek1489

Bo to wersja DVD z 2004. Tam dokonano wielu zmian (głównie poprawek efektów specjalnych) i dodali kilka nowych ujęć. TVP emitowało cała stara trylogię w tej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones