PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 296 918
ocen
8,1 10 1 296918
7,8 31
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Wygląd Vadera

ocenił(a) film na 8

spojler spojler spojler
Mam pytanie co do wyglądu Vadera. Dlaczego jest on tak strasznie zniszczony, nosi swój kombinezon który utrzymuje go przy życiu? Oglądałam 3 części nowych wersji, które są o jego przeszłości i jest tam wszystko wyjaśnione ale pojawiły się one stosunkowo niedawno. Jestem ciekawa czy w starych częściach było coś wspominane na temat tego jak on wygląda i dlaczego?

ocenił(a) film na 10
HollyShort

Jeżeli piszesz że widziałaś 3 najnowsze części, to powinnaś pamiętać, że w "Zemsćie Sithów" po przegranym pojedynku z Kenobim na Mustafarze jego ciało zostało drastycznie poparzone od lawy. Czasami zadaje sobie pytanie, czemu Palaptine'a dał medycznym droidom polecenie aby zakuć go w ten czarny kombinezon skoro występujący w tej samej części Generał Grievous też jest pół istotą żywą pół robotem, a jego ciało zostało dużo bardziej ulepszone w trakcie reanimacjyjnej operacji. Sądze, że ten kombinezon miał być swego rodzaju smyczą, aby Vader nie odważył się obalić Palpatine'a - ograniczał jego możliwości ruchowe i fizjologiczne (Darth Vader chyba musiał jeść wyłącznie przez słomkę, bo w przeciwnym razie dłuższe zdejmowanie hełmu i maski z głowy mogło go zabić), przez co pewnie rany jakich doznał na Mustafarze nie mogły się w pełni wygoić i dlatego w szóstej części jest tak wyniszczony.

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania (czytanie ze zrozumieniem się kłania)... ja wiem co się stało ale jestem ciekawa czy było o tym coś wspominane w starych częściach. Czy ludzie w latach dziewięćdziesiątych, gdy jeszcze nie było mowy o nowych częściach nie zastanawiali się dlaczego Dark Vader wygląda tak, a nie inaczej. Czym kierowali się autorzy scenariusza? Czy wiedzieli, że za parę lat nakręcą nowe części gdzie wszystko wyjaśnią?

HollyShort

W klasycznej trylogii nie wspomniano o jego wyglądzie. Jestem świeżo po obejrzeniu wszystkich części starej i nowej trylogii. W starej trylogii nie było o tym ani słowa.

ocenił(a) film na 10
HollyShort

Lucas wiedział że nakreci kolejne części GW poprzedzające klasyczną trylogie ; p

SzOpMaN

Miał pomysł na następne części, ale nie wiedział, że je nakręci.
Skoro przy premierze Nowej Nadziei wyjechał z kraju... :p

HollyShort

Wyniszczyły go:
1 - Narkotyki (swojego czasu Vader nałogowo palił opium i crack, zażywał także tzw. speedball czyli bardzo niebezpieczną mieszankę kokainy i heroiny, nierzadko sowicie zapijając to alkoholem)
2 - leki przeciwbólowe (sekcja zwłok wykazała, że Anakin był lekomanem, ludzie z jego bliskiego otoczenia wspominali, że potrafił zjeść całe opakowanie panadolu naraz, nierzadko zapijając to alkoholem)
3 - seks bez zabezpieczenia (znany był z rozwiązłego stylu życia, miał 17 potwierdzonych kochanek, nieoficjalne statystyki wspominają, że było ich niemal sześć razy tyle, a choroby weneryczne nie śpią, ponadto nierzadko zapijał to alkoholem)
4 - papierosy (Darth potrafił wypalać 3 paczki mocnych papierosów bez filtra dziennie, nierzadko zapijając to alkoholem)
5 - Alkohol (Vader spożywał legendarne wręcz ilości alkoholu - piwo, wino, wódka, whiskey, tanie jabole - żaden z tych trunków nie był mu obcy, ponadto nierzadko zapijał to wszystko alkoholem)

Hnyszard

Uśmiałam się. ;) Trzeba było jeszcze dopisać dopalacze. ;)

HollyShort

Ja sądzę, że wyniszczyły go:

1 - Walka z Obi - Wanem na Mustafarze

2 - Ciemna Strona

3 - Gdy Imperator ginął, zdążył jeszcze strzelić go błyskawicami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones