PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 489
ocen
6,8 10 1 149489
6,8 43
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Chciałam po latach przypomnieć sobie całą serię SW.Ktoś mi doradzi...czy oglądać według kolejności epizodów,czy według lat...kiedy miały premierę kolejne części?

ocenił(a) film na 9
Kalina102

Czy google użyć to nie łaska? Ale niech Ci będzie :D
Części powstawały następująco
4-5-6-1-2-3-7-3,9-8.
Jeśli chodzi o to jak to oglądać są trzy szkoły jednak żadna z nich nie ma póki co określonego miejsca na Łotra 1 który jest właśnie częścią 3,9 (dzieje się tuż przed nową nadzieją).
Porządek chronologiczny - polecany dla osób które Star Wars znają i nie zrobią na nich wrażenia twisty fabularne z części V i VI
1-2-3-3,9-4-5-6-7-8
Porządek powstawania - tutaj nie wiadomo gdzie wstawić Łotra bo ogląda się go najlepiej dobrze znając część 4. Jest z nią super mocno powiązany. Polecany każdemu.
4-5-6-1-2-3-7-8
Porządek Maczety - obcina "niepotrzebną" część Mroczne Widmo, bo ma ona naprawdę mały wpływ na inne części i eliminuje część najbardziej drażniących elementów. Polecany zarówno nowym osobom które nie chcą sobie psuć plot-twistów jak i dobrze zaznajomionym fanom, którzy pragną odkryć nowe powiązania między trylogiami
3,9-4-5-2-3-6-7-8.

ocenił(a) film na 9
wifi_wifi

Dodam że te kolejności mają znaczenie tylko dla niezaznajomionych z filmami.

wifi_wifi

Ojej!..Dzięki za taką reakcje!...do tego bardzo szybką! Ja mam te filmy opisane latami i częściami. Teraz widzę z Twojej "rozpiski".że mam oglądać według tego,jak kręcili..Na koniec widzę...3,9-4-5-2-3-6-7-8...i tak "polecę" .Dzięki wielkie! Ostatnich dwóch części nie oglądałam,bo ciągle zabierałam się do odświeżenia całej serii.Teraz wiem...jak oglądać.Pozdrawiam...i jeszcze raz dzięki za reakcję! :-)

ocenił(a) film na 4
Kalina102

Koleś bzdury opowiada. Ogląda się w kolejności 1-6.
Reszty nie trzeba, po co sobie nerwy szarpać szajsem.

WhiteDemon

Jak oglądć to.. wszystko! Potem najwyżej stwierdzę, że spaprali. Ty przecież obejrzałeś..skoro oceniłeś na 1 ;-).Muszę sama sprawdzić! Chcę sobie w przyszły weekend (3 dniowy) zrobić maraton. Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

1-6? I rozumiem dobrowolnie zmęczyć się beznadziejnym Atakiem Klonów i średnim Mrocznym Widmem, stracić możliwość docenienia postępu w efektach specjalnych i co najważniejsze zrujnować sobie plot twist z końcówki piątej części?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Boże człowieku ogarnij się, jeżeli zapytasz kogokolwiek na świecie w fandomie odpisze Ci że są 3 porządki oglądania filmów SW.
Wystarczy wpisać Machete order sw w google by Ci to wyskoczyło.
Ale rozumiem że sama moja ocena części 8 jest powodem żebyś na mnie naskakiwał i podważał moje zdanie?
Powiem tak, nie znasz się na temacie to proszę nie wypowiadaj się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Moja racja jest najmojsza. XD

To forum to rak, nie można się wypowiedzieć by nie zostać zjechanym przez Was za ocenę filmu. Różnica pomiędzy mną i Tobą jest taka że ja zacząłem post od faktów a Ty od nazwania moich faktów bzdurami. W tym momencie żegnam się i cieszę się jedynie że osoba zainteresowana tematem posta doceniła to co napisałem.

ocenił(a) film na 4
wifi_wifi

Bo opowiadasz głupoty "radząc" koleżance ominięcie dwóch niezwykle istotnych epizodów. Co mam Cię może pogłaskać za to po główce? Trochę ogaru. To nie Marvel gdzie można ominąć 5 filmów.

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Jakich dwóch? Jedynie Mrocznego Widma. I powiedziałem z czym to się wiąże. I było to przy okazji tylko jednego porządku.

ocenił(a) film na 4
wifi_wifi

I tak zgrzeszyłeś. :P

ocenił(a) film na 3
WhiteDemon

zostałaś zgłoszona do moderatora oro , ale nie prze zemnie . Dam ci linka prywatnie

ocenił(a) film na 4
Gokussb

A poproszę, poproszę, chcę wiedzieć co to za personę coś uwiera...Chyba zaraz też zacznę się bawić w dziecinnie zgłaszanie, jak ktoś napisze coś co mi się nie spodoba.;) Jezu, ludzie nie mają problemów w życiu, istna piaskownica.^^

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Ryloth

Kurcze, czemu Ty faktów nie prowadzisz? Zaraz by się lepiej oglądało ;)

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Właśnie... prywatnie na ten temat.

ocenił(a) film na 2
Oro

To niech on dostanie wreszcie porządną nauczkę i nie będzie potrzeby nic o nim pisać. Ja wiem, że to nie od ciebie zależy, ale to po prostu niepojęte, żeby ktoś taki jak on nadal jeszcze był na tym forum, nie mówiąc już w ogóle o czelności zgłaszania jakichkolwiek postów. To młyn na wodę dla tego typa. Kompletnie nic się nie zmienił od ostatniej kasacji konta.

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Ryloth nasza umowa też nie została anulowana, stąd kasuję te posty.
To działa w dwie strony...

ocenił(a) film na 2
Oro

Gdyby ten typ nie latał znowu na forum po tematach i nie zgłaszał ludzi, to nie byłoby problemu. Gość nadal nie ogarnął, że wszystko co się działo wcześniej to była przede wszystkim JEGO wina. Dopóki tego nie zrozumie, dopóki nie przestanie zrzucać swoich przewinień na ludzi dookoła, dopóty nie będzie spokoju. Sam widzisz, ile osób na twoim blogu czy chociażby w tym temacie ma go dosyć... Wie, że nic mu nie możesz zrobić, do tego reagujesz na jego zgłoszenia i sobie za dużo pozwala. Przecież jak mu będzie grozić ban to sobie usunie konto jak zwykle i potem będzie prosić o 66. szansę...

A ten typ znowu jakieś głupoty o blogu sentii gada. Pomijam to, że tam razem z tym zboczeńcem ozjaszem zachowywali się jak trolle, ale sentia stwierdziła po prostu, że lubi mieć w swoim otoczeniu takie dziwne osobniki jak ich dwoje, czy jakoś tak (dokładnych słów nie pamiętam).

ocenił(a) film na 3
Oro

Oro ja stosuje sie do tego ustalenia , i nie wspominam nic o tym typie . I przychylam sie do tego co napisał Ryloth , w tym temacie oraz na twym blogu ludzie mają go dosyć .

Zauważ prosze jedno że jak reagujesz na zgłoszenia tego typa , to jemu sie wydaje że jemu wszystko wolno .

ocenił(a) film na 5
Oro

Dzięki Oro. Wiem że ja rozjuszyłem ten konflikt a mogłem go nie ruszać, mogłem ci od razu zgłaszać kiedy to się zaczęło od bloga Sentii. Wiem że czasu nie cofnę, chociaż bardzo bym chciał ale przynajmniej mogę się starać nie brać udziału.


Powiedz mi jednak jeśli możesz i będziesz mieć taką ochotę. Czy zgłoszenia które zgłaszam, i które naprawdę są łamaniem regulaminu i je argumentuje oznacza że się nie zmieniłem? Widzisz sam powiedzialeś mamy oceniać filmy nie ludzi więc czy jeśli takie posty są jak te wyżej mam ich nie zgłaszać?

A kwestia konta DenisPipkaNastolatka? Przecież to konto parszywie z premedytacją się podszywa pod moją osobę. Czy będziesz zatem mógł przyjąć zgłoszenie na te konto? Jeśli ci udowodnię że mnie podrabia? I że wypisywał zarówno tu moje drugie imię, pierwsze i mnie zniesławił

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Jakby co to nie ja XD

ocenił(a) film na 4
wifi_wifi

Wiem że to nie Ty. :)

PS. I przepraszam za tamto, chyba za dużo negatywnych emocji się u mnie wytworzyło w ciągu dnia, i niepotrzebnie się odezwałam, gdzie nie miałam.

ocenił(a) film na 4
Gokussb

No tak...czemu mnie to nie zdziwiło... YodaZgredek tzn. Teraz już Yoda MiszczDżedaj jak zwykle w formie.^^

ocenił(a) film na 3
WhiteDemon

jeżeli chcesz udziel sie na blogu oro

ocenił(a) film na 3
WhiteDemon

ja przez tego kolesia wogóle praktycznie sie nie udzielam na forum

ocenił(a) film na 4
Gokussb

No ale to jest chyba nie w porządku. :/

ocenił(a) film na 2
WhiteDemon

Odnośnie faktów - nie wiesz, czego oczekujesz ;)

A w porządku to wiadomo, że nie jest, bo gdyby admini przejmowali się tym portalem, to takie typy jak yodazgredek już dawno miały by permanentnego bana i na forum byłby spokój. Do tego moderator, który prowadzi wyżej wspomnianego bloga i próbuje wyręczać adminów jak umie jest strasznie wyrozumiały i dał mu już n-tą z kolei szansę. Widać, jak zgred z niej korzysta...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
DenisPipkaNastolatka

Uważaj, bo zaraz cię zgłosi. ;)

ocenił(a) film na 3
cloe4

już to zrobił prywatnie ci linka dam

cloe4

Razem z paroma innymi userami których nicków celowo nie podam zgłosiliśmy go już do góry Filmwebu, Jędrasiaka i Pietrzyka,. Jako dowód screeny z bloga Oro, i z poprzednich kont, z forum Przebudzenia Mocy m.in. Jeden admin napisał że się przyjrzy. Teraz czekamy na odzew.

DenisPipkaNastolatka

Dzięki wielkie. Może się skończy wreszcie ta cała burza z donosicielstwem tylko za krytykę TLj. ;)

ocenił(a) film na 5
cloe4

Nastąpiło za moim pośrednictwem PipkaNastolatka dostał bana. Mam teraz stały kontakt z redakcją również telefoniczny, zadzwoniłem raz mogę to zrobić znowu. Tak więc to jest moja ostatnia informacja a do Oro zgłaszać po prostu nie będę

ocenił(a) film na 5
DenisPipkaNastolatka

Skoro tak stawiasz prawdę. Również to zrobię ale telefonicznie. Tyle że u ciebie sprawa się skończy inaczej...

Yoda_MistrzJedi

haha, to mnie powiadom bo moge nie zauważyc
byle obeszło się bez seks telefonów

ocenił(a) film na 2
DenisPipkaNastolatka

Macie mój miecz. Jeszcze raz wyplenimy chwasty. I nastanie pokój.

ocenił(a) film na 3
Ryloth

oby nastąpił pokój i to szybko , moje ki goda temu podoła .

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

To że telewizja jest upośledzena i puszcza je w kolejności od 1 do 8 pominę milczeniem

wifi_wifi

Fakt, telewizja mogłaby odpuścić bękarty Disneya i puścić tylko 1-6. ;)

ocenił(a) film na 4
cloe4

"Bękarty Disneya" <3

ocenił(a) film na 2
cloe4

O, byłoby fajnie :)

ocenił(a) film na 4
Kalina102

Ale ja z dobrego serca Ci doradzam. ^^ PseudoGwiezdne twory Disneya powodują chęć wymiotów, bóle brzucha oraz głowy; a po co narażać się na tego typu dolegliwości xD

Kalina102

Polecam kolejność 1-6. Między 3 a 4 możesz włączyć Rogue One. 7 I 8 odradzam. To kalki 4-6 nie wnoszące nic do.sagi, a wręcz ją psują. Stracony czas, lepiej drugi raz 4 i 5 obejrzeć. Uwierz mi, że to ja jedno wychodzi. xD

ocenił(a) film na 9
cloe4

Super pomysł nastawiać kogoś negatywnie przed seansem. XD
A może tak daj człowiekowi samemu ocenić? Czy ja pisałem coś w stylu odpuść Atak Klonów bo to jeden z największy blockbusterowych paździerzy jakie widziałem? Nie. Gość pyta o tryby oglądania to mu napisz swój i daj się cieszyć seansem bez uprzedzeń.

wifi_wifi

Przecież napisałes w taki sposöb. Cytuję:

"1-6? I rozumiem dobrowolnie zmęczyć się beznadziejnym Atakiem Klonów i średnim Mrocznym Widmem, stracić możliwość docenienia postępu w efektach specjalnych i co najważniejsze zrujnować sobie plot twist z końcówki piątej części?"

Zabraniasz komuś podejścia do sagi w dowolnej kolejności?

A to co napisałam o 7 i 8 to brutalna prawda. Sequele to tylko beznadziejne remake'i starych filmów. Lepiej obejrzeć 4, 5 i 6 jeszcze raz. ;) Nie wiem jak ty, ale ja żałuję że nikt mnie przed wypocinami Disneya wtedy nie ostrzegał.

ocenił(a) film na 9
cloe4

Brutalna prawda czy Twoja opinia? Bo bym to rozróżniał. A o swojej opinii dotyczącej tych filmów napisałem dopiero po Waszych postach. Także uważaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones