PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 240 875
ocen
7,2 10 1 240875
7,4 40
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Cześć, zakładam nowy temat, bo wszędzie indziej jest naspamowane komentarzami, i nowe informacje przeplatają się z kłótniami o to, która z poprzednich części była najgorsza itd.
A więc, Kylo Ren - nowy "czarny charakter". Co o nim sądzicie? Czytałem, że wg. niektórych jest za młody, niedoświadczony i nie będzie budził respektu jak inni użytkownicy Ciemnej Strony Mocy, ani nie będzie tak wyszkolony - właściwie wiadomo o nim coś więcej poza imieniem?
Ale wracając do postaci, dla mnie jest to ciekawe, że dostajemy bohatera w tak młodym wieku, bo możemy zobaczyć jak się będzie kształtował na przestrzeni "lat". Podoba mi się też, że nie jest ani jakoś piękny, nie jest dobrze zbudowany, ani nie jest stary - czyli we wszystkich espektach postać jest powiewem świeżości dla Gwiezdnych Wojen :)
Jakie są wasze opinie?

ocenił(a) film na 7
Ygrek_

Adam Driver to bardzo dobry aktor i dość charakterystyczny, to co widzimy na trailerach i spotach to tylko cząstka, w wywiadach Abrams mówi, że będzie miał dużo do grania bez maski i jest to jedna z najciekawszych postaci w nowym UE, a sam Driver mówi, że jego postać nie jest zła, wydaję mu się, że to co robi jest słuszne i jest to postać bardzo złożona....jest dla mnie pewne, że jest to potomek albo Solo, albo Skywalker.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
peterson78

Mega mądrze spojlerować w miejscu, gdzie nikt się tego nie spodziewa kolego.
Gdybym nie był dziś po seansie to bym Ci chyba łeb ukręcił. :)

użytkownik usunięty
peesem

Mi ten aktor Adam Driver ,jest nieznany . Dopiero od Przebudzenia Mocy, mam z nim styczność , i żadnych filmów z jego udziałem nie widziałem .

użytkownik usunięty

nie ma to jak odpisywać na stary post...

użytkownik usunięty

A co w tym złego widzisz ?

użytkownik usunięty

spam

użytkownik usunięty

oj tam wszędzie, spamu widzisz

użytkownik usunięty

milcz

użytkownik usunięty

zapomnij o tym , nie ma nikogo kto by na mnie wpłyną .

użytkownik usunięty

twój ojciec wpłynie...

użytkownik usunięty

Mój ojciec wie o tym co, robię na Filmweb . I nic w mej winie nie widzi

użytkownik usunięty

bo ma taki rozum jak ty...

użytkownik usunięty

raczej nie !! tylko ; przedstawiłem memu ojcu całą sytuacje począwszy od blogu oro skończywszy na skargach użytkowników . I na serio w mej winie nic nie widzi . Mój ojciec to były wojskowy

Mój tata uznał tak
- Nie mają o co sie awanturować, tylko wsiadać na ciebie z powodu spamu , i słabej ortografi . Nie mają życia, nie przejmuj sie tym synu .

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Masz na to jakiś twardy dowód ? Przecież nigdy go na oczy nie widziałeś . Wątpliwe jest , jak by wysłuchał skarg użytkowników Filmweb moda oro osobiście, to nie nakazałby mi ; Wszystkich przeprosić . Zamiast poprzeć, filmweb wstawi sie za mną , jak na ojca przystało .
Twój ojciec to pewnie, w grobie sie przewraca . Gdy wie jaki nie uprzejmy przez net jesteś .

użytkownik usunięty

Jeśli sie spodziewasz że, skargi użytkowników filmweb z powodu spamu i słabej ortografi dadzą mi do myślenia . To daremny jest twój wysiłek , nie jest mi wogóle wstyd .

użytkownik usunięty

jesteś żałosny

użytkownik usunięty

Nie żałosny, tylko normalny . Nikt normalny,nie bierze krytyki przez net do siebie . Daremny jest twój wysiłek, aby mi było wstyd za spam i słabą pisownie .

użytkownik usunięty

Mój ojciec na pewno nie weźmie strony Filmweb, i nie nakaże mi wszystkich przeprosić . Jak kiedyś realnie sie spotkamy, tylko weźmie moją strone . Bo każdy rodzic ma obowiązek chronić dziecko \ dorosłą osobę, i nie zakazawszy na okoliczności bronić . Nawet tu na filmweb

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Aha to ; Idąc twoim tokiem myślenia, to ; Normalny człowiek, przyjmuje krytykę ,słabej pisowni i spamu ? I podporządkuje sie , to co co piszą użytkownicy,tego portalu np ty ? Jeśli tak to,ty masz coś z głową nie w porządku .

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

Wiesz co? Chyba musisz na kimś wyładował gniew. Atakujesz gościa bez powodu, obrażasz nie tylko go, ale także jego ojca? Wzywasz, od upośledzonych? Dlaczego? Jakie masz powody ?

użytkownik usunięty
BILLYBATSON2004

mam bardzo duże powody. Pogadaj z nim sam to zrozumiesz

Ty jak widać nie jesteś lepszy...

I co z tego? Az ma problemy z ortografią (i chyba nie tylko z nią XD), ale czy nie lepiej go po prostu olać? Trzeba go obrażać?

Winicie go za spamy, ale sami mu na to pozwalacie - wszak wchodzicie z nim w dyskusję, a lista spamów jest często zalana nie tylko z jego udziałem, ale wieloma użytkownikami, którzy z nim gadają i prowokują... czyli wychodzi na to, że wam to pasuje, sami spamujecie, a potem go obwiniacie...

użytkownik usunięty
cloe4

aha...

ocenił(a) film na 9
Ygrek_

Daję kciuka bo fajny temat i nie chcę żeby zniknął w gąszczu na forum. Wyrażę się jednak potem, bo matma :(

ocenił(a) film na 8
Ygrek_

Bardzo podoba mi się jego dizajn, ma fajowy głos a sam Driver jest świetnym aktorem, więc bez maski da radę :D Ten miecz z rozbieganą kilngą i laserowym jelcem super wygląda i już stał się symbolem tej części (coś jak dwa ostrza Maula przy Ep. I). Do tego lepiej wstrzymać się z opiniami, jaki to ten miecz nie jest "debilny" do czasu obejrzenia filmu, kiedy to się przekonamy, w jaki sposób będzie się nim posługiwał :) Jestem bardzo pozytywnie nastawiony :)

ocenił(a) film na 5
Fass_

Miecz mi się bardzo podoba, wreszcie coś nowego :) Widziałem obrazek, że tej "jelec" jest odłączany, ale podejrzewam że to był tylko fanart. Do tego podoba mi się jego charakterystyka, może maska jest troszkę śmieszna, to w połączeniu z kapturem daje całkiem niezły efekt. I mam ogromną nadzieję, że to nie jest żaden Solo ani Skywalker, bo w sumie po kim by miał czarne włosy? :P

ocenił(a) film na 8
Ygrek_

Han całe życie się farbował xD a tak serio to Leia miała czarne :P

ocenił(a) film na 5
Fass_

Akurat ciemnobrązowe, ale dość już spamu :<

Ygrek_

Po Szymonie Majewskim

Fass_

Eh dla mnie wygląda jak Szymon Majewski

Ygrek_

wydaje mi się, że ta postać jest częściowo wzorowana na Anakinie/ Vaderze (tak jak Generał Hux będzie miał przypuszczalnie coś wspólnego w sposobie bycia i działaniu z Tarkinem) . Anakin/ Vader też był przekonany, że to co robi jest słuszne, nie był jednoznacznie zły i zawzięty jak Sidious, poza tym Kylo jest stosunkowo młody (jak Anakin w "Zemście Sithów") i czytałam gdzieś, że to Snoke miał nawrócić go na Ciemną Stronę Mocy. Zobaczymy, zobaczymy. Moja jedyna obawa jest taka, że "czarne charaktery" w tej najnowszej serii (Snoke , Kylo, Hux) nie będą dysponowały taką potęgą i umiejętnościami jak bohaterowie znani nam z poprzednich części, a tym samym "jasna strona" nie będzie miała godnych siebie przeciwników. Mam nadzieję, że jest to nieuzasadniona obawa. :)

ocenił(a) film na 9
Ygrek_

Dla mnie cały design postaci jest świetny. Oczywiście można było mu dać szatę w piękne wzory itp, ale zdecydowano się na prostą czerń. Dzięki temu cała uwaga jest kierowana na pięknie zdobioną maskę i miecz, który już teraz wygląda na broń brutalnego mordercy. z tego co słyszeliśmy w zwiastunach Kylo nieraz się odezwie, a ma świetny, głęboki i mroczny głos. Mam nadzieję, że będzie miał też wyraźnie zaznaczony charakter i nie zostanie zmarnowany jak Maul w Epizodzie I. Czekam na pokaz jego siły.

ocenił(a) film na 5
wifi_wifi

Mnie osobiście bardzo podoba się jego kaptur, który wygląda jakby był kolczugą i te iskry na jego klindze :> Ale co do jego potęgi to mam wątpliwości, bo w trailerach były pokazane momenty gdzie np. walczy z tym Finem (tym czarnym) jak i z tą kobietą, niestety zapomniałem jej imienia - a na pewno oni to przeżyją ;/

ocenił(a) film na 9
Ygrek_

Nie wiemy w jakich okolicznościach może skończyć się ta finałowa(?) walka - może coś rozproszy Kylo i dzięki temu Rey i Finn uciekną. Przekonamy się za 15 dni. ;)

ocenił(a) film na 9
Ygrek_

Śledzę wszelkie pojawiające się SPOILERY i informacje dotyczące nowych Gwiezdnych Wojen, o postaci Kylo Rena wiem chyba całkiem sporo, zatem postaram się w skrócie przedstawić co sądzę na jego temat.
Raz jeszcze ostrzegam - będę zdradzał potencjalne info o Kylo, oczywiście jeśli wszystko to co znajdziemy w sieci miałoby się potwierdzić. Plus domysły. ;)

Według najpopularniejszych plotek Kylo Ren miałby być synem Hana Solo i Leii Organy. W młodości zaczął wykazywać zdolności związane z Mocą, został zatem wysłany do prowadzonej przez Luke Skywalkera namiastki Akademii Jedi. Podczas nieobecności Luke uczniowie zostają zaatakowani i niemal w całości wybici przez tajemniczych wyznawców ciemnej strony, pozostałość inkwizycji, czyli Rycerzy Ren. Warto dodać, że Renowie będą gorliwymi wielbicielami Dartha Vadera, chociaż nie będą świadomi jego powrotu na jasną stronę. Luke Skywalker sądząc, że Kylo równie zginął postanawia ukryć się przed światem. Kylo został natomiast porwany w młodym wieku i podczas szkoleń sam stanie się Rycerzem Ren.

Kylo Ren zostaje zatem wyznawcą Dartha Vadera, wierzy też że musi dokończyć jego misję i zniszczyć wszystkich Jedi, szuka zatem artefaktów powiązanych z Zakonem. Wierzy też w siłę Ciemnej Strony.

Dalszą wizje tej postaci przedstawił użytkownik markuspeart na portalu reddit. Kylo nie jest Sithem, nie jest też oczywiście Jedi.

Jego historia będzie w sumie odwróconym losem Anakina - w EPVII wraz ze Snokiem będzie tym złym, w EPVIII po spotkaniu Luke Skywalkera nabierze wątpliwości co do ciemnej strony mocy, a w EPIX przyłączy się do Luke'a, Rey, Finna i Poe we wspólnej walce przeciwko Snokowi.

Przyznam, że podoba mi się to rozwiązanie, chociaż Kylo Renowi może być ciężko zyskać sympatię fanów jeśli dopuści się czegoś niedopuszczalnego w "Przebudzeniu Mocy". Ale kto wie. ;)

ocenił(a) film na 5
Yoschan

Jeszcze mi powiedz, które z tych informacji są potwierdzone a które nie. Jeżeli mają z tej "złej" postaci z plakatów zrobić pod koniec serii pluszowego misiaczka to dla mnie te "nowe" Gwiezdne Wojny" kończą się zanim się zaczęły.

ocenił(a) film na 9
Ygrek_

Czyli Jasna Strona to dla ciebie same "pluszowe misie"? Źle sytuacje oceniasz młody padawanie. ;) Jak dla mnie to nawet po "dobrej" stronie Kylo mógłby wymiatać i liczę, że tak się stanie.

Potwierdzone? Prawie żadna z nich. :) Większość to domysły, albo plotki, albo ogólniki podawane przez Abramsa między wierszami. To co potwierdzono to fakt, że to Snoke przekonał Kylo do Ciemnej Strony, a resztę (czyli prawie nic) masz w zwiastunach. Jak będzie, dowiemy się za 15 dni. ;)

ocenił(a) film na 10
Ygrek_

Malkontent alert!!!

ocenił(a) film na 10
Ygrek_

Widziałem, jak dla mnie zagrał genialnie.

ocenił(a) film na 5
rafalab777

Jedyne chichoty jakie słyszałem w kinie były w momencie gdy Kyle zdjął maskę i ukazał się twarz rozhisteryzowanego nastolatka. To ma być były rycerz jedi, później sith?
Postać komiczna.

nawieczor

Twarz rozhisteryzowanego nastolatka.

Aktor ma 32 lata. W sumie nawet komplement, pewnie go o dowód pytają, jak piwo kupuje.

ocenił(a) film na 5
Anja_Parus


i czego chciałaś dowieść tą wypowiedzią?

nawieczor

a czego chciałeś dowieść tą wypowiedzią?

ocenił(a) film na 5
Anja_Parus


nie potrafisz odróżnić roli granej przez aktora od jego wieku?

wracaj do piaskownicy

nawieczor

Hmm, chwila, a ta postać nie jest przypadkiem rozhisteryzowanym chłopakiem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones