PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273934}

Gwiezdny pył

Stardust
7,3 147 442
oceny
7,3 10 1 147442
6,6 22
oceny krytyków
Gwiezdny pył
powrót do forum filmu Gwiezdny pył

1/10...Porazka

ocenił(a) film na 1

Co tu duzo mowic...tragedia...panowie scenarzysci dostali swietne opowiadanie do zekranizowania a to co z nim zrobili to kompletna porazka. Fabula zostala maksymalnie splycona, a za zmiane zakonczenia zabronilbym im pracy w tym biznesie. Pomyslec ze opowiadanie to naprawde rewelacja (polecam!). Trzeba oczywiscie wspomniec o grze aktorow a wlasciwie jej braku, w tej gwiazdorskiej obsadzie jedynie C. Cox wychodzi obronna reka. Ogladanie tego filmu sprawilo mi tyle przyjemnosci co borowanie zeba...1,5 godzinne. Ehhh w sumie najwieksza porazka roku. Szkoda, mialo byc tak pieknie.

ocenił(a) film na 6
ukasz_wit

Film ma niesamowity klimat, kolory, stroje. Ale mi też czegoś zabrakło. Nie trzymał mnie w napięciu, gra aktorów pozostawia wiele do życzenia. Niestety, był to przerost formy nad treścią :) a szkoda, bo uwielbiam ten gatunek filmów!

ocenił(a) film na 7
ukasz_wit

"Porazka roku?"
Brednia roku...

ukasz_wit

Byłam dzisiaj w kinie na tym filmie i troche się zawiodłam. Myślałam, że będzie to jakiś naprawdę dobry film, a tu takie rozczarowanie. Nie jest najgorszy ani najlepszy, jest po prostu przereklamowany ;/

ukasz_wit

Jak widać, każdy ma zupełnie inne odczucia. Ja również jestem fanką literatury Gaimana i obawiałam się, że ekranizacja okaże się porażką. Według Ciebie, tak własnie się stało. Ja natomiast uważam, że film jest bardzo sprawnie zrealizowany i nie zgubił klimatu książki. A pewne zmiany są po prostu konieczne, nie da się przenieść każdego słowa na ekran. Naprawdę, rzadko podobają mi się ekranizacje książek, które wcześniej czytałam. Zwykle wszystko mi przeszkadza i czepiam się każdego szczegółu. Ale zdecydowanie jestem zdania, że "Gwiezdny pył" udał się całkiem nieźle.

visenna_3

c jak sie nazywa pioseneczka ktora leci na samym koncu filmu.... dzieki z gory :)

ocenił(a) film na 10
cezar_19

To "Rule The World" boysbandu Taje That(sic!) mówi się że ta piosenka ma duże szanse na Oscara. Jeśli chodzi Ci o tematy z końcówki filmu to "The Star Shines", "Coronation" i "Epilogue"

ukasz_wit

Heh,ktoś tu chyba należy do ludzi typu: film mi się podoba-dam mu 10, film mi się nie podoba dam mu 1.Rozumiem, że film mógł średnio się podobać, ale ta ocena, czyli 1 to właśnie jest brednia roku...Wczoraj byłem na tym w kinie i mi się bardzo podobał.Robert De Niro jako kapitan-pedzio po prostu świetny.Tym bardziej nie rozumiem kolegi, który pisał o fatalnej grze aktorów...

ocenił(a) film na 8
radek_wlkp

Akurat wysoki poziom aktorstwa oraz dobór artystów jest jednym z atutów tego filmu.

użytkownik usunięty
ukasz_wit

nie rozumiem opni dlaczego tragedia? Film mi sie bardzo podobal oczywiscie ze nie bedzie taki jak ksiazka, ale zaden film nigdy nie bedzie tak szczegolowy bo musialby trwac z 10 godzin ale i tak byl swietny :)) jak dla mnie zasluguje na dyszke bo bardzo mi umilil spedzony nad nim czas z dziewczna. Polecam serdecznie 10\10

ocenił(a) film na 1
ukasz_wit

Czyli jednym wielkim słowem nie wypał i klapa 1/10 nie polecam
pozdrawiam

użytkownik usunięty
krytyk_web

a ogladales w ogole? bo napisac taki komentarz to kazdy umie, jak juz krytykowac to wloz w to troche inwencji

ocenił(a) film na 1

pretorius ty to domnie mówisz jak tak to ci powiem ze oglondalem dwa razy i duzo osub sie zemna zgadza wienc nie polecam tego filmu
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
krytyk_web

Mów za siebie. Z oceny i postów wnioskować można, że większość osób się jednak nie zgadza. Więc polecam :D

użytkownik usunięty
krytyk_web

tak do ciebie, popatrz jak na taki kiepski film to ogladales go AZ 2 razy, dobry jestes

ocenił(a) film na 8
krytyk_web

Co ci moge powiedzieć, nawet bym się nie wdał w dyskusje, ale ten komentarz jest tak głupi jak nick... choć może z drugiej strony pasują do siebie, sa fatalne!
Jeżeli coś ciekawego, a za taki uważam ten film, jest banalizowany do wypowiedzi - "1/10...porażka", "duzo osub sie zemna zgadza" - Wykaż się i napisz co jest nie tak w tym filmie, jakie elementy wpływają na taką opinie - w końcu jesteś krytykiem! Jeżeli o jednym z ciekawszych aktorsko filmie mówisz - porażka - to wykaż się! Podejrzewam, że najważniejszy wpływ na opinie mięli ci inni, więc nie zabieraj głosu gdy nie masz nic do powiedzenia, chyba że sie myle - wtedy cie przeproszę na forum!!!

ocenił(a) film na 10
BabinX

krytyk web to nie jest krytyk tylko kretyn!!! buahaha zna się on na filmach jak gówno na poezji ha ha ha ha

sebo2109

Jak dla mnie film strzałem w dziesiątke jeśli chodzi o ekranizacje powieści.

ocenił(a) film na 9
krytyk_web

krytyk_web: Wracaj do lektury. Rok szkolny w połowie a tu Akademię Pana Kleksa trzeba czytać .... no nie ;)

krytyk_web

...chyba raczej "debil web"". Mnóstwo osób się z tobą zgadza hahaha - stary, podwórkowy trik żeby tzn. wszyscy mówią że mam rację:-D

krytyk_web

To po co oglądałeś drugi raz jak Ci sie nie podobał??
Jak dla mnie film był świetny!! Bardzo krytycznie podchodzę do filmów z gatunku fantasy, uważam, że są często przesadzone... Byłam na tym filmie w kinie i wyszłam zachwycona! Cudowna gra aktorów, Robert De Niro i C. Danes zagrali rewelacyjnie!! Wprawiłam się baśniowy nastrój i w takim też nastroju trwałam do końca... W prawdzie zakończenie było przewidywalne, ale można przymknąć na to oko, w końcu jak inaczej mogła się skończyć tak fantastyczna przygoda? ;)
Myślę, że film spodoba się przede wszystkim ludziom ciepłym i wrażliwym...
POLECAM!!!

kasiaaa7891

Osobiście uważam się za WIELKIEGO fana twórczości Gaimana. Przeczytałem bez mała wszystko autorstwa tego pana co zostało wydane w Polsce i szokują mnie niektóre opinie krytykujące ten film(!?). Fakt, faktem odbiega on nieco od fabuły książkowego "Gwiezdnego pyłu", ale to przecież powinno być zaletą ekranizacji, a jak mówił sam Gaiman "ta sama historia, gdy zostanie opowiedziana z innego punktu widzenia, staje się zupełnie nową historią" (cytat niedosłowny). Reżyser spisał się moim zdaniem na medal wprowadzając wiele do klimatu opowieści, wzbogacając ją i wręcz udoskonalając. Film znakomity, mi osobiście podobał się bardziej niż książka, która średnio zapadła mi w pamięć i nie uważam jej za jedno z największych dzieł mistrza (choć czytałem ją dość dawno temu). Znakomita gra aktorska, genialne scenografie, mnóstwo humoru i niesamowity klimat. Naprawdę dobry film, godny polecenia nie tylko fanom historii fantasy.

ocenił(a) film na 9
G_H_

Zgadzam sie calkowicie z przedmowca. Nie moge sie wprawdzie jeszcze nazwac wielkim fanem Gaimana (przeczytalem zaledwie Sandmana), wiec nie mam poriwnania ksiazki z filmem, jednakze bedac w kinie nie moglem spokojnie usiedziec w fotelu, wychylony do przodu chlonalem film. Humor, piekne sceny, gra aktorow(przezabawny De Niro, znakomicie zagrana wiedzma, a grupa martwych ksiazat zmuszala do wybuchow smiechu - zwlaszcza jak sie zatrzymali w gospodzie "Pod zaszlachtowanym ksieciem:P) a sam klimat basni sprawil ze znowu poczulem sie dzieciakiem chcacym przezywac tego rodzaju przygody. Po lekturze Sandmana myslalem ze film bedzie bardziej mroczny i tajemniczy jednak nie bylem zawiedziony nawet w najniejszym stopniu. teraz czekam tylko na DVD w sklepach, zeby moc obejrzec jeszcze raz - lub raczej kilka razy :P

9/10

ocenił(a) film na 9
krytyk_web

jejku jej, wiem ze teraz modne sie w szkolach zrobilo miec cos takiego jak zaswiadczenie o wszelkich rodzajach dys..costam (dysgrafie i inne smieszneprzypadlosci) ale od czytania tej wypowiedzi az czy bola wiec moze trzeba korekte zrobic?
bez obrazy pls :))
sprobuje:

"Pretorius Ty do mnie mowisz? Jak tak, to Ci powiem ze ogladalem dwa razy i duzo osob sie ze mna zgadza wiec nie polecam tego filmu.
Pozdrawiam"


Przepraszam za brak polskiej czcionki :)

ocenił(a) film na 9
gintry

ja nie czytalam odpowiadania i moze dlatego nie rozczarowalam sie. film jest raczej oparty na konwencji basni i dlatego nie spodziewalam sie jakiejs niesamowitej tresci ;) mily i przyjemny, z dawka ciekawego humoru i pewnymi niuansami wychwytywanymi jedynie przez dorosle osoby :) nie zawiodlam sie, nie zaluje i polecam :)

makt

hmm, oceniasz filmy które są na podobnym poziomie w caly swiat. Troszke szacunku dla ludzi którzy to tworza :)

Ogladalam ten film chyba juz 10 razy, a jesli ja ogldam film drugi raz to naprawde jest dobry, heh ;)

ocenił(a) film na 8
ukasz_wit

moim zdaniem muzyka poprostu wymiata w filmie, gra aktorów również stoi na wysokim poziomie gdzie popatrzeć na inne filmy tego gatunku, do tego mój ulubiony angielski humor:
"-ja strzegę powrót do innego świata a ty prosisz żebym cię po prostu przepuścił?!(...)"
czy:
"tak, ranna uprowadzona kobieta to najlepszy prezent(...)"
nie wiem czy książka była lepsza czy nie bo nie czytałem, ale
jak ktoś chce znaleźć w fajnym filmie jakieś minus zawsze znajdzie, jeśli ktoś dał filmowi poniżej 5 to sam chyba nie wie co dobre

ocenił(a) film na 10
ukasz_wit

ty jestes porazka i arcydebil. Idz sie wyhustaj na suchej galezi i nie obrazaj tak mojego ulubionego filmu

ocenił(a) film na 7
ukasz_wit

Trzeba byc niezlym przygłupem zeby takiemu filmowi dawac 1... a co dales Van Helsingowi ? 8 ? 9 ?

shamar

zobacznie jak on ocenia filmy, nie ma sie co przejmowac. PAN BEZGUŚCIE i tyle

kasiaaa7891

Skoro jego ulubionym filmem jest jakis tam Baranek-costam i Rambo, to nie ma o czym z nim rozmawiac. Koles ma prawdopodobnie zapewdy homoseksualne.

ocenił(a) film na 7
Arto0X

juz wkrotce sie twoje chamstwo sie skonczy

shamar

Juz wkrotce twoj caly byt na tym forum (czyli caly twoj virtualny swiat) sie zakonczy ;> Wiele osob zglosi twoje naduzycia ;> Zobaczysz ;>
Powiedzialbym, ze jedziemy na tym samym wozku, ale nie powiem, bo ty masz gorsza sytuacje niz Ja xD Hahahaha!!

ocenił(a) film na 10
ukasz_wit

Porażka? Człowieku. To jest FILM, nie książka. Oceniasz FILM. Jakie znaczenie ma co było w książce?????? Film jest 10/10. Książka nie ma nic do rzeczy. Jak wejdziesz na portal o książkach to wtedy oceniaj książkę. Proste.

ocenił(a) film na 10
ukasz_wit

Film 100 na 10!Ogląda się super i tyle.Ja tam nie widzę słabych stron,tylko pewnie jesteś sztywniakiem dla którego film musi mieć głębokie przesłanie,żeby był wart obejrzenia."Gwiezdny pył" to jeden z moich ulubionych filmów przede wszystkim dlatego,że jest cholernie pozytywny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones