PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31404}

Haker

5,3 26 689
ocen
5,3 10 1 26689
3,6 5
ocen krytyków
Haker
powrót do forum filmu Haker

Emacsem przez sendmail

ocenił(a) film na 4

uwaga sarkazm: Najlepszy film o hakerach — każdy haker używa Emacsa i Sendmail-a do hakowania. (Emacs to edytor, a Sendmail to program serwera poczty). Twórców filmu chyba nie stać było na to aby zatrudnić jakiegoś konsultanta, który ułożyłby dialogi i wymyślił co mogłoby być na ekranie monitora. Na szczęście monitorów w ogóle nie było widać bo byłby jeszcze większy śmiech.

Ale amerykanie są nie lepsi np. Samuel L. Jackson, który hakuje w Excelu wpisując jakieś losowe znaki w komórkach, czy Hugh Jackman który programuje w 3D.

jcubic

Podejście zwykłych śmiertelników do informatyki.
Nie zawiodłem się natomiast na Social Network, tam chociaż widać, że coś skrobie i przynajmniej dialogi są w miarę dobre.

jcubic

"Ale amerykanie są nie lepsi np. Samuel L. Jackson, który hakuje w Excelu wpisując jakieś losowe znaki w komórkach, czy Hugh Jackman który programuje w 3D." Jak nazywają się te filmy bo bardzo chciałbym to zobaczyć :P

xzet27

Ten z Jackmanem to "Kod dostępu" :) Bardzo chciałbym zobaczyć jak Samuel L. Jackson "hakuje" w Excelu :D

Luki_1

ten z Samuelem to "Unthinkable"

Luki_1

http://niebezpiecznik.pl/post/hackowanie-excelem-film-unthinkable/

ocenił(a) film na 8
jcubic

Emacs ma tyle rozszerzeń, że wielu uznało go niemal za system operacyjny, nie jest to tylko edytor. Spokojnie można z niego wywoływać polecenia systemowe, czy wysyłać maile, więc na upartego można by "włamać się" nim "przez sendmaila" (uproszczając).
Excel też jest podatny na fake`owe pliczki, filmu nie widziałem ale wyobrażam sobie, że da się udupić komuś kompa odpowiednio spreparowanym plikiem (filmu o którym mówisz nie widziałem, więc nie wiem jak odnieść to co robi bohater do rzeczywistości).

Artanis

http://niebezpiecznik.pl/post/hackowanie-excelem-film-unthinkable/

jcubic

Czy ktoś ma jakieś informacje nt. tego, kto jest autorem tej wiekopomnej frazy?
Wiecie może kto był autorem dialogów?

ocenił(a) film na 7
jcubic

O ile dobrze pamiętam w dialogach było coś o exploitach nawet, a myślicie że w tamtych czasach były takie zabezpieczenia jak dzisiaj? Były takie banalne metody że dzisiaj 3/4 osób obeszła by tamte zabezpieczenia..

ocenił(a) film na 6
jcubic

No i proszę pana tu możesz się pan mylić.
Na przełomie wieków (lata '90 i początek '00) wiele e-zin'ów o tematyce hakerskiej podawało opis (czysto teoretyczny) sposobu włamania się na zdalną maszynę przy wykorzystaniu luki w Sendmailu, właśnie z poziomu Emacsa. Chodziło bodajże o przepełnienie bufora na stosie, nadpisanie adresu powrotu ze stosu i wstrzyknięcie własnego kodu (teoretycznie pozwalało to na "zrobienie" roota na zdalnej maszynie).
Jeden z opisów można znaleźć nawet dziś:
http://people.cs.umass.edu/~trekp/csc262/lectures/04c.pdf
Czy to prawda czy nie - trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: nie jest to radosna twórczość scenarzysty, tylko metoda szeroko opisywana w tamtym czasie w sieci.

pio075

Znam Cię, twój kumpel zrobił prosty układ z włącznika i potencjometru 10k, który niby pozwalał na darmowe wdzwanianie się na 0202122 do TPSA. Potem dostał wezwanie

ocenił(a) film na 6
jcubic

Myślę, że to dobry element (bo jak dla mnie właśnie chodzi o śmiech, gdyż jest to komedia:)

Tak przy okazji, takie szczegóły są nie istotne (w kinie specjalistyczne niuanse to kwestie nie drugu, a raczej szóstko rzędne).
Bo to, że coś /co zauważy jeden widz na milion/ nie jest odzwierciedlone 100% nikogo nie obchodzi.
Nawet jeśli to większy odsetek (znawców hakowania, którzy to wychwycą) to tylko ludziom, nie umiejącym oglądać filmów -czepiającym się szczegółów. będzie to przeszkadzać. Zawsze do wszystkiego można się przyczepić, ale oglądanie filmów na tym nie polega (nie bądźmy masochistami).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones