PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1502}
7,6 353 787
ocen
7,6 10 1 353787
6,0 29
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum filmu Hannibal

niewypał Scott'a ?

ocenił(a) film na 6

Muzyka, klimat środkowej części filmu w Europie, gra aktorska Hopkinsa i Gianniniego to są niewątpliwe atuty tego filmu. Cała w ogóle część środkowa wydaje mi się najciekawsza. Ale żeby to miała być kontynuacja klasyka jakim jest Milczenie Owiec dorównująca filmowi z 91 roku to nie mogę powiedzieć. Przede wszystkim Jodie Foster była znacznie lepsza w roli Starling niż Julianne Moore , miała tez lepiej napisaną rolę i wiecej do pokazania. Film nie ma tak gęstej atmosfery jak Milczenie Owiec chociaż akcja jest bardziej różnorodna , więcej jest wątków to w tym przypadku ta różnorodnośc nic nie daje. Podobnie zresztą jest w przypadku Czerwonego Smoka - Norton też nie dorównuje aktorsko Jodie Foster ( chociaż to świetny aktor ) i jego rola również nie jest napisana jakoś ciekawie, też mamy różnorodność większą niż w Milczeniu ale jednak atmosfery Milczenia nie przebija.





spoiler !!!

Na końcu jest wyjątkowo niesmacznie - chodzi mi o samą finałową scenę z dzieckiem. Mimo wszystko tego sobie mogli darować.

ocenił(a) film na 6
armarange

spoiler 2

Dodam jeszcze to, że nie wiem jak w książce, ale kuriozalne wydaje mi się podróżowanie sobie Hopkinsa po świecie bez operacji plastycznej czy charakteryzacji twarzy tak, że każdy może go rozpoznać ( w końcu to jeden z 10 najbardziej poszukiwanych ludzi przez FBI ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones