PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32465}
7,4 602
oceny
7,4 10 1 602
Hanussen
powrót do forum filmu Hanussen

Mam pytanie. Jak myślicie czy jeśli Hanussen potrafił przewidzieć przyszłość czemu nie uciekał z Rzeszy? Ktoś mi powiedział, że może swojej nie potrafił przewidzieć a mi się wydaje, wręcz przeciwnie a czemu nie uciekł? wydaje mi się, że chciał nawet sobie udowodnić, że ma rację i nigdy się nie myli, znał swoją przyszłość, ale nie chciał jej zmieniać. Inne pomysły?

ocenił(a) film na 8
Charlie_M_

On do końca sobie nie wierzył. Dla niego to była zabawa, sposób na życie, taka mała mistyfikacja. dopiero pozniej zaczal sie orientowac, ze wiele z tych jego wizji jest trafnych. Był zaniepokojony, ale niedowierzał sobie. Stąd jego koniec. Hitlera i nazistów tez do konca nie brał powaznie i nie wyczuł zagrozenia.

Charlie_M_

Ludzie n i e przewidują przyszłości; świnie nie latają. Za to na pewno mogą ją - częściowo - przewidzieć demony. I czasem udostępniają tę wiedzę niektórym ludziom - nie dlatego że ich lubią, lecz dla własnych nieznanych nam celów. Tak głosi oficjalna chrześcijańska teologia, od wieków. Odsyłam do Ojców Kościoła.

Czyli - Hanussen wiedział co nieco - tyle, ile mu pokazano. Nic więcej. Zabrakło mu pokory.

ocenił(a) film na 7
RatnaDevi

Był doradcą Hitlera, pomagał mu kreować wizerunek. Zginął prawdopodobnie dlatego, że prominentni naziści bali się jego wpływu, że jest zbyt blisko Adolfa i będzie dla nich konkurencją. Być może zabito go też dlatego, ze wiedział o pożarze Reichstagu. Jeśli wierzyli w to, że przepowiada przyszłość a pożar był prowokacją to mógł zdradzić, że odpowiadają za niego naziści. Z drugiej strony sam fakt, że to przepowiedział mógł niektórym dać do myśli, że brał udział w tym pożarze.

ocenił(a) film na 7
witek6

I nie zapominajmy, że Żydzi nie byli mile widziani w bliskim otoczeniu Hitlera. W dalszym zresztą również. Niektórzy naziści nie lubili również być szantażowani. To o prawdziwym Hanussenie, bo w filmie przedstawiono go po prostu kłamliwie.

Charlie_M_

Przypomina mi się kawał o jasnowidzach: Na kongresie jasnowidzów dziennikarze pytają ich: Czy za rok znów się spotkacie? A oni: jeszcze nie wiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones