PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761997}
6,1 8 874
oceny
6,1 10 1 8874
5,9 28
ocen krytyków
Happy End
powrót do forum filmu Happy End

Słaby film.

ocenił(a) film na 4

Proszę Państwa film jest łopatologiczny i przy tym nudny. Reżyseria leży i kwiczy. Gdyby ten film nakręcił debiutant -krytyka nie zostawiła by na nim suchej nitki. Zwyczajnie słaby film.

RafalGawel

ale nakręcił go guru lewaków

Shadow_dawnego_ggggggg

Tyle masz do napisania w tej materii? To może napisz jaki guru nakręcił Smoleńsk?

springsteen

Chciałeś powiedzieć: mój guru? To też guru sety smoleńskiej i bishopa tejże religii smoleńskiej - Maciora. Nieprawdaż...

Shadow_dawnego_ggggggg

Chciałem napisać sekty smoleńskiej.

Shadow_dawnego_ggggggg

Chcieć a móc... Za dużo tych setek, mój drogi.

RafalGawel

Niestety podzielam opinię ☹ Spodziewałam się czegoś więcej. Choć porusza ciekawe tematy i pomysl na film był bardzo dobry to dla mnie wykonanie słabe. Był po prostu nudny.

RafalGawel

Rzeczywiście słaby film, od początku do końca nie przekonuje. Jakiś pomysł z nagrywaniem komórką może wydawał się reżyserowi odkrywczy, ale nagrywanie komórkami, aparatami, kamerami istnieje od kilkunastu lat, więc to było słabe. No ale gość ma swoje lata, więc mógł myśleć inaczej. Praca kamery, poszczególne sceny, wszystko to nie przekonuje, nie mówiąc już o postaciach, które są bardzo nijakie. Gdzieś w recenzjach pisali, że to wielki film o problemach współczesnej Europy. Przepraszam, ale o rozpadzie więzi rodzinnych i wyobcowaniu klas wyższych mówi się od stu a może od dwustu lat, więc nie przesadzajmy, a w tym filmie ta kwestia nie została przedstawiona w sposób minimalnie odkrywczy. Jedynie warta uwagi jest scena z końca filmu - scena przyjęcia, ale nie warto dla tej jednej sceny marnować tyle czasu.

ocenił(a) film na 8
zambrotta

Czekaj czekaj, czy ja dobrze rozumiem. Żeby film nie był słaby to musi wykorzystywać nowe rozwiązania formalne i poruszać nowe tematy? Bo jak komórką już było i o rozpadzie rodziny już było, to pobite gary? No Panie, z takim podejściem to byśmy mieli w kinach 2 filmy rocznie. Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że praca kamery i poszczególne sceny Cię nie przekonują, ale postacie własnie takie mają być. Całą rodzinę oglądamy z dystansu i nie mamy się z nikim utożsamiać, tylko dostrzec w nich większą perspektywę społeczeństwa, którego koniec może i jest bliski, ale bynajmniej nie szczęśliwy :)

kawkader

Mnie ten film nie porwał, mimo otwartości na porwanie :) Oczywiście, że nie można nakręcić filmu o nowym temacie, bo wszystko już powiedziano, ale o tym, co powiedziano, można mówić wciąż ciekawie i odkrywczo, nie wiem, czy tu tak było. Mamy odmienną opinię, chyba się nie zgodzimy :)

ocenił(a) film na 8
zambrotta

PS I dzięki za zdanie "No ale gość ma swoje lata, więc mógł myśleć inaczej." Szczerze się zaśmiałem, wyobrażając sobie jak Haneke krzyczy Eureka, bo jest przekonany, że w 2017 roku jako pierwszy nakręci jakieś sceny komórką.

kawkader

Właśnie też sobie to tak mniej więcej wyobraziłem :)

ocenił(a) film na 9
zambrotta

Telefon tu był chyba użyty merytorycznie, nie dla formy.

ocenił(a) film na 8
RafalGawel

Hm. Rozumiem że takie opinie wygłaszasz z pozycji eksperta? Bo przecież jakbyś nie miał pojęcia o czym mówisz, to byś się nie wypowiadał, prawda? Poproszę o jakieś argumenty na poparcie tego zabawnego stwierdzenia, jakoby reżyseria leżała i kwiczała :D Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
RafalGawel

Krytyka może i tak, ale ja bym raczej wyżej ocenił taki film nakręcony przez debiutanta, bo jednak pomysł na jakiś scenariusz i wzbudzenie emocji w widzu był, nie zmienia to jednak faktu, że przez cały seans towarzyszyło mi wrażenie "gdzieś już to widziałem" i w sumie widziałem to u samego Hanekego, bo to "Miłość" uzupełniona o "Siódmy Kontynent" z fetyszyzmami wziętymi z "Pianistki". I tak jest to po prostu "kolejny film Hanekego". Niby psychologiczny, ale ja się czułem jakbym oglądał zwykłą obyczajówkę.

ocenił(a) film na 6
RafalGawel

Przesadzasz. Słaby Haneke to nadal nie najgorsze kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones