PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 447
ocen
7,6 10 1 48447
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

10/10

ocenił(a) film na 10

Znakomite połączenie filmu kryminalnego z horrorem! Świetny w każdym calu - bardzo wciągająca i intrygująca z biegiem czasu fabuła. Znakomity, zapadający w pamięci klimat lat 50-tych USA, do którego aż chce się wracać, podsycany niesamowitą, napawającą niepokojem muzyką z wielu instrumentów. Wielkim plusem jest gra aktorska Robert de Niro w roli Lucyfera oraz głównego bohatera, którego gra Mickey Rourke. Nie można się chyba do nich przyczepić. Następnie mamy tu świetne "przerywniki" w postaci mrocznych scen (zbliżonych do koszmarów głównego bohatera), które potrafią trzymać nas w niepewności. To są te sceny, gdzie możemy podziwiać dobrą grę świateł i cieni. Tak naprawdę jednak przerażające sceny mamy pod koniec filmu, gdzie zostawiono nam świetne rozwiązanie wątków, które da nam spory dreszczyk. Tak już pozostanie do ostatniej sceny filmu, a nawet do napisów końcowych, podczas których oglądamy symboliczną scenę drogi do piekła. Zresztą symboliki i różnych "smaczków" mamy tu naprawdę wiele. Jest to przede wszystkim film ambitny. Całości towarzyszą także bardzo dobre zdjęcia. Na pewno jest to jeden z najlepszych filmów, jakie dotychczas obejrzałem i polecam go każdemu. Moja ocena: 10/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Dałem 9/10 bo trochę innego typu filmom wystawiam 10 czyli łatka Arcydzieło na Filmwebie. Wg. mnie jest to najlepszy horror jaki miałem okazję oglądać. W zasadzie to kolega wyżej opisał wszystkie zalety, które chciałem wymienić. A kadry z filmu jak wspomina mój przedmówca są tak dobre, że śmiało można by je wstawić w ramki i dać do jakiegoś lokalu o wystroju w cięższych klimatach lub na wystawę fotografii - scena z wiatrakiem, z zakonnicami, zjazd windą, spiralne schody tonące w półmroku itd. Dodam jeszcze, że muzyka w filmie jest genialna, zwłaszcza kawałek, którym się horror zaczyna. Ogólnie, film może nie straszy, ale klimat jest rewelacyjny. Do tego ciekawa końcówka ze sceną przy lustrze - jakże prawdziwa.

użytkownik usunięty

To ani horror ani kryminal to thriller psychologiczny.
Patrz tu Pierwsze potega.
Czytaj Firt Power.
Lou Daimond Philips.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones