Nauka w swiecie Harrego Pottera

drizztjf drizztjf

Mam pewne watpliwosci co do nauki w Hogwarcie. Ci magowie chyba nie mają czasu na uczenie się języka, czy nauk ścisłych. Właściwie to magia jest na tyle uniwersalna, że rozwiązuje problemy egzystencjalne, jednak coś tu jest nie tak. Magia rozwiązała by problem głodu na świecie, wszystko stało by się prostsze. Jednak jedno dobre piwo, i mogą czarować mugole. Zmierzam do tego, że życie codzienne, nasze, ludzkie ma w sobie elementy magii, która jest trudniejsza w odbiorze, niż proste puff... A gdyby tak mugole odkryli prawde? Nic by to nie zmienilo, poza sensacją. Piękno magii oznacza nieprzywidywalność, a niej w książce brakuje. Jednak jedno małe piwo, daje więcej satysfakcji, niż rzucenie czaru. Więc w razie kłopotów bierzcie kumpla, kolezanki na impreze i dyskutujcie o Harrym potterze. Ja jestem za tym, żeby nasza cywilizacja pokonała nawet magię. Chetnie z kims podyskutuje na temat filmu...

• Lady_I__Black Lady_I__Black
    brak oceny

Bardzo ciekawa wypowiedz. Piwo owszem, czemu nie?! Tez rozmyslalam, czy ucza sie czegos wiecej procz magii, ale doszlam do wniosku, ze jezyka, rachunkow, geografii, i innych normalnych mugolskich przedmiotow, musieli nauczyc sie do 11 roku zycia. A po Hogwarcie pewnie moga sie ksztalcic dalej.
    zdrowko! kremowe poraz drugi!

• drizztjf drizztjf

Ten cały Harry Potter, jest brany za raczke przez Hermione. Ona powinna go głaskać i całować, a nasz główny bohater stałby się bardziej życiowy. Weasley to postać, która bardzo lubi robić głupie miny, gdyby takie miny robiliby ludzie, wszyscy bylibyśmy aktorami. Sama istota magii, polega na tym, że się nie wie jak to działa, a się zna efekt. To taka odwrotność nauki. Harry to cholerny szczęściarz. Malfoy to mały zagubiony chłopaczek, który szuka w swojej osobowości więcej zła, niż go ma. Moim zdaniem, rowling powinna zakręcić bardziej magią i ją urealnić, a jak się uda, to i można już uwierzyć we wszystko, w co się chce.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: