PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 023
oceny
7,6 10 1 412023
7,1 30
ocen krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Wg mnie

1.Alfonso Cuaron (`Więzień Azkabanu`,ocena 9)
2.Chris Columbus (`Kamień filozoficzny,`Komnata tajemnic,ocena 8 & 8)
3.David Yates (`Zakon Feniksa,`Książe Półkrwi,Insygnia ŚmierciPart1`,ocena 7,8,8)
4.Mike Newell (`Czara Ognia`,ocena 8)

Wybór był ciężki oprócz pierwszego miejsca.Teraz czas na wasze typy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Heroes222

Ja mam tak samo jak ty, tylko Newela na miejscu 3 a Yatesa na 4
Mimo calkiem udanej czesci pierwszej insygniow i dobrze zapowiadajacej sie 2, to za zakon i ksiecia mu sie nalezy.
Nie sa to moze zle filmy, ale jako ekranizacje ksiazek, odpadaja

ocenił(a) film na 7
Jacob Voorhees


1.Mike Newell (`Czara Ognia`,ocena 10)
2.Alfonso Cuaron (`Więzień Azkabanu`,ocena 9)
3.Chris Columbus (`Kamień filozoficzny,`Komnata tajemnic,ocena 8 & 7)
4.David Yates (`Zakon Feniksa,`Książe Półkrwi,Insygnia ŚmierciPart1`,ocena 2,8,7)

ocenił(a) film na 9
Heroes222

do poki nie pojawil sie yates to dla mnie byt pierwszy columbus teraz kiedy juz jestem starszy i ogladam filmy yatesa bardziej mroczniejsze od poprzenich lepiej mi to podchodzi filmy columbusa uwazam za troche przeslodzone ,cuaron byl ok , natomiast wedlug mnie newell najbardziej schrzanil wersje co do ksiazki
1.David Yates
2.Chris Columbus
3.Alfonso Cuaron
4.Mike Newell

ocenił(a) film na 8
Heroes222

Jak dla mnie:
1. Alfonso Cuaron
2. Chris Columbus
3. Mike Newell
4. David Yates

"Zakon Feniksa" Yatesowi zupełnie nie wyszedł, ale niezgodności z książką należy się doszukiwać w scenariuszu, który pisał Goldenberg, a nie Kloves. "Książę Półkrwi" miał już scenariusz pierwotnego scenarzysty i był dużo lepszy, aczkolwiek też dość przeciętny. Natomiast jak dla mnie duet Yates-Kloves sprawdził się już w "Insygniach Śmierci". Mimo wszystko Yatesowi 5. i 6. części wybaczyć nie można, więc jest na ostatnim miejscu.

Darth_Dread

1.David Yates (1. miejsce za Zakon i Insygnia, pomijając tragicznego Księcia...)
2.Alfonso Cuaron (doskonały Więzień Azkabanu)
3.Chris Columbus (ciekawie zrobione 2. pierwsze części)
4.Mike Newell (bez komentarza...)

Grzei

1.Mike Newell-Alfonso Cuaron
2.David Yates
3.Chris Columbus

ocenił(a) film na 7
Heroes222

1.Columbus
2..Mike Newell
3.Alfonso Cuaron
..........
10000000000000000000000. David Yates-nienawidzę gościa za to,że tak bardzo schrzanił 6. część i ostatnią...

Heroes222

1. Alfonso Cuarón / Chris Columbus
2. Mike Newell
i podobnież
99999999999999999999. David Yates... chociaż parę rzeczy mu nawet wyszło ;D

ocenił(a) film na 10
Heroes222

1.Mike Newell
2.Alfonso Curaon/Chris Columbus
3.David Yates

użytkownik usunięty
Heroes222

1.Mike Newell (`Czara Ognia)
2.Alfonso Cuaron (`Więzień Azkabanu)
3.Chris Columbus (`Kamień filozoficzny,`Komnata tajemnic)
4.David Yates (`Zakon Feniksa,`Książe Półkrwi,Insygnia ŚmierciPart1)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Heroes222

Heroes222, zgadzam się z Twoją kolejnością. Yates zrobił słabo piątą i szóstą część, ale za to dwie ostatnie uważam za świetne, co się jakoś tutaj równoważy. Newell wyreżyserował tylko jedną część i zrobił to raczej słabo, więc dla mnie na końcu. Co prawda Cuaron też tylko jedną, ale za to najlepiej - szkoda, że nie zajmował się następnymi. A Columbus był po prostu dobry. Zrobił dobre wprowadzenie.

użytkownik usunięty

Ja również się zgadzam. Cuaron zdecydowanie najgorszy reżyser, HP stracił na klimacie, co innego Colombos, tu bardzo dobrze, mroczny kącik. Yatesa nawet nie biorę pod uwagę, tak jak i jego sztabu. Chyba najlepiej wypadł Cuaron, dostał szansę i ją wykorzystał. Tylko dlaczego producenci mu nie zaufali i nie otrzymał szansy nakręcenia kolejnych filmów? Zasługiwał na to.

ocenił(a) film na 8

1: Columbus
2: Cuaron
3: Newell
4: Yates

Wybór pomiędzy Columbusem a Cuaronem był ciężki ale jednak mam duży sentyment do KF i KT. A plamą na honorze Cuarona zawsze pozostanie dla mnie to że w WA nie wyjaśniono jak Syriusz uciekł z Azkabanu. Newell też miał sporo niedociągnięć ale za to CO była zdecydowanie najzabawniejsza i to ją ratuje. Ale Yates kompletnie nawalił. Jedyne co ratuje jego filmy to klimat, jego filmy były naprawdę mroczne. No i IŚ2, którym się (trochę) zrehabilitował. Ale reszta... Szkoda gadać.

Heroes222

1.Chris Columbus (Kamień filozoficzny & Komnata tajemnic) - 9,5 ; 9,5
2.Alfonso Cuaron (Więzień Azkabanu) - 9
3.Mike Newell (Czara Ognia)- 8
4.David Yates (`Zakon Feniksa &Książe Półkrwi& Insygnia Śmierci Part1 i part 2 )- 7,5 ; 6,5; 7,5; 7,5

ocenił(a) film na 6
Heroes222

1.Columbus szkoda że niebył reżyserem wszystkich części
2.Cuaron
3.Newell
4.Yates za zrobienie dla pieniędzy 2 części insygniów

użytkownik usunięty
tomek4815

hej ale Insygnie w dwóch częściach były świetnym pomysłem

użytkownik usunięty
Heroes222

1. Alfonso Cuaron
2. David Yates
3. Chris Columbus
4. Mike Newell

użytkownik usunięty
Heroes222

1. Alfonso Cuaron
2. Chris Columbus
3. Mike Newell
4. David Yates

użytkownik usunięty

i prawilnie :D Tyle że u mnie Chris Columbus na 1 miejscu :)

ocenił(a) film na 8
Heroes222

1. Columbus - Kamień i Komnata to części najwierniejsze książkom, do tego najbardziej klimatyczne
2. Cuaron
3. Newell
4. Yates - z tym to pół na pół, bo Zakon i Księcia uważam na najgorsze filmy spośród wszystkich, za to Insygnia lubię.

użytkownik usunięty
Julia_20

No Columbus zrobił najlepsze części zdecydowanie. Co do Zakonu Feniksa wolę go bardziej niż księcia półromansu ale zgadzam się :)

ocenił(a) film na 8

"Co do Zakonu Feniksa wolę go bardziej niż księcia półromansu ale zgadzam się :)"

Do niedawna jeszcze też tak bym twierdziła. Ale latem odświeżyłam sobie i książki i filmy i uznałam, że Książę Półkrwi, pomimo tych głupawych miłosnych wstawek (w sumie, w książce też były), jest jednak minimalnie lepszy od Zakonu. Starałam się za każdym razem przeczytać książkę i zaraz potem obejrzeć film, więc wszystko dość dobrze pamiętałam z lektury i miałam świeże porównanie. I jednak Zakon najgorszy jak dla mnie.

użytkownik usunięty
Julia_20

zaś właśnie dla mnie tak samo ale odwrotnie bo książę półkrwi jako książkę kocham film nie znoszę

użytkownik usunięty
Heroes222

1 miejsce Chris Columbus
Kamień Filozoficzny 8/10
Komnata Tajemnic 10/10
2 miejsce Cuaron
Więzień Azkabanu 9,5/10
3 miejsce Nevell jednak
Czara Ognia 4/10
4 miejsce Yates
Zakon Feniksa 7,5/10
książę półromansu 2/10
Insygnia Śmierci part 1 i 2 10 i 9,5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones