PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 324 984
oceny
7,5 10 1 324984
6,5 24
oceny krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Magiczne przedmioty posiadające ogromną moc obrosły w legendę. Po bardzo długim czasie
zapomniano, że istnienie tych rzeczy jest prawdziwą częścią tej opowieści. Legenda przerodziła
się w bajkę, czytaną dzieciom. Bajka mówi o trzech braciach, którzy przechytrzyli śmierć.
Pierwszy, najstarszy, umarł, bo chciał być potężniejszy od śmierci. Drugi z nich umarł z tęsknoty
za dawną miłością. Trzeci zaś stanął przed śmiercią jak równy z równym. Po wielu latach od
powstania legendy narodzili się mężczyźni, którzy odpowiednio pasują do braci. Dzieli ich różnica
pokoleń, a nie tak jak braci, wiek. Nie są braćmi, jednak są ego samego statusu krwi. Jesteś
pewien, że znasz znaczenie tej legendy? Wiesz, do kogo naprawdę nawiązywała legenda?
Pomyśl uważnie, wysil swój umysł, by znaleźć ukryty przez J.K. Rowling sens w tej legendzie.
Odpowiednicy braci wcale nie mieli w posiadaniu atrybutów, opisanych w opowieści. I bracia i
przedmioty w gruncie rzeczy były częściami dwóch innych historii. O kim mowa?

ocenił(a) film na 8
fifi39

Najstarszy brat chciał być potężniejszy od śmierci- Voldemort :)
Drugi brat umarł z tęsknoty za dawną miłością- Severus :)
Trzeci stanął przed śmiercią jak równy z równym- Harry :)
Dostanę nagrodę? :D

ocenił(a) film na 8
IroniaLasu

Dostaniesz oklaski!!!!

ocenił(a) film na 10
IroniaLasu

łał a no proszę

ocenił(a) film na 8
LobeliaSakvil

Przełożenie opowieści o trzech braciach na to co 'rzeczywiście" działo się w magicznym świecie jest chyba znane.
W książce wiele jest takich ukrytych wątków :)

użytkownik usunięty
fifi39

to jest po prostu świetne!!! powiedz proszę, gdzie znalazłeś tę zagadkę i gdzie można znaleźć ich więcej?

ocenił(a) film na 8

Dostałem od koleżanki, ale sądzę że to chyba pojedyńcza zagadka :(

ocenił(a) film na 8

A co powiecie na to :
"Modlimy się by był wieczny,
A Harry liczy, że jest bezpieczny.
Bo gdy inny na niego wpadnie,
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie"?
O czym mowa?
Od razu uprzedzam, że również nie wiem : )

IroniaLasu

życie?
tak mi przyszło do głowy xd

ocenił(a) film na 8
Rougeer

Chyba jednak nie. Myślę, że to jakaś potterowska rzecz. Zastanawiałam się nad złotym zniczem, ale też nie pasuje w 100% :)

IroniaLasu

nad odpowiedzią do tej zagadki trzeba by się dużo zastanawiać..ja wysiliłam się ale niestety nic to nie dało.
Ale myślę,że znicz to bardzo dobra myśl :)

ocenił(a) film na 8
Rougeer

Myślałam teraz trochę nad tym i nie mam pojęcia :) Może "złoty znicz" choć nie jestem pewna. Czekam, aż ktoś poda lepszą propozycję :)

IroniaLasu

ej,a jakby do każdego wersa dać inną odpowiedź?

Modlimy się by był wieczny - szczęście
A Harry liczy, że jest bezpieczny - życie xd
Bo gdy inny na niego wpadnie - znicz..
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie - los

tak na prawdę to kupy się to nie trzyma,ale dobra ;P

ocenił(a) film na 8
Rougeer

Raczej wszystko powinno być dopasowane, więc" wieczny szczęście" trochę się gryzie ; P
Najlepsze jest to, że przeszukałam internet i nie ma jako takiej odpowiedzi na tą zagadkę !
Myślę, że złoty znicz jest najbliżej prawdy, choć jak tak teraz myślę, to może Hogwart w czasie I / II bitwy ? Tylko 4 wers jest jakiś nienormalny! (:

ocenił(a) film na 7
IroniaLasu

A może peleryna niewidka ?

Modlimy się by był wieczny - czar niektórych peleryn wyczerpuje się więc modlimy się,aby nasza była tą jedyną (jedną z insygniów)
A Harry liczy, że jest bezpieczny.- pod peleryną go nie widać więc czuje się bezpiecznie
Bo gdy inny na niego wpadnie, - jednak, gdy ktoś odkryje jego tajemnicę
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie - będzie trochę słabo, bo skoro się pod nią ukrywa to pewnie nie powinno go być w tym miejscu :P

ocenił(a) film na 8
pompeja

Kurczę, widzę, że się nieźle natrudziłaś. Jak dla mnie to peleryna pasuje prawie idealnie, choć 4 wers wciąż mi przeszkadza. Dlaczego ktoś nie napisał, że będzie słabo z Harrym, bo potrafi być niewidzialny. Czy takie ułożenie takich wyrazów było jedynym możliwym sposobem zrymowania? Chyba nie... Zastanawiam się czy to może być coś związanego z 4 częścią- Turniej Trójmagiczny, bo było to zadanie z jajkiem, a potem w tym jeziorze byli...jakieś pomysły? :)

IroniaLasu

Chyba SEN...

Modlimy się by był wieczny = chrześcijaństwo i raj jako wieczny sen
A Harry liczy, że jest bezpieczny = boi się legilimencji Voldemorta (patrz "Zakon Feniksa")
Bo gdy inny na niego wpadnie = jeśli Voldemort włamie się do jego świadomości
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie = może aluzja do blizny Harry'ego, może Cruciatus użyte przez niego na Bellatrix (w konsekwencji wydarzeń z ministerstwa, które z kolei były skutkami w/w ingerencji Voldemorta w sny Pottera)

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Bardzo ciekawa propozycja! Nie wpadłabym na to..
To mamy już sen, pelerynę niewidkę i złoty znicz :)

IroniaLasu

A może Pokój Życzeń ?

Modlimy się by był wieczny = Pokój Życzeń to w sumie taka alegoria szczęścia, miejsce gdzie spełniają się marzenia
A Harry liczy, że jest bezpieczny = spotkania GD, skrytka dla podręcznika Księcia Półkrwi
Bo gdy inny na niego wpadnie = Brygada Inkwizycyjna, Snape, Malfoy naprawiający Znikającą Szafkę
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie = kara dla Umbridge (która jest de facto "przegraną na dnie"), albo aluzja do "Wieży rozjarzonej błyskawicami" - Mroczny znak i śmierć Dumbledora na Wieży Astronomicznej

Może coś w ten deseń... ;)

IroniaLasu

Albo Dumbledore...

Modlimy się by był wieczny = najpotężniejszy czarodziej, póki żył Voldemort się kontrolował
A Harry liczy, że jest bezpieczny = bał się o swojego mentora, to jasne
Bo gdy inny na niego wpadnie = Snape na polecenie Voldemorta (nie do końca jego polecenie :D)
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie = w/w Mroczny Znak i śmierć Dumbledora

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Wow! Jestem zaskoczona pomysłami. Każdy pasuje, więc chyba zagadka nie ma jednego rozwiązania :)

IroniaLasu

Ta zagadka jest świetna !

Tak jeszcze myślę: Kamień Filozofów :)

Modlimy się by był wieczny = idea nieśmiertelności, życia wiecznego
A Harry liczy, że jest bezpieczny = nie chciał go zdobyć tylko ukryć przed Voldemortem
Bo gdy inny na niego wpadnie = Quirell/Voldemort
Błyskawica uderzy w przegraną na dnie = Harry (błyskawica to blizna)

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Hahaha zaskoczyłaś mnie! Myślałam, że już nic nie wymyślisz.. Widzę, że nieźle sobie radzisz z zagadkami :)
Ktoś mógł ją dopracować bardziej, bo traktując ostatni wers w przenośni bardzo dużo rzeczy pasuje.

IroniaLasu

Pomyślę jeszcze nad tym, coś się może jeszcze znajdzie :)

Jak masz jakieś inne zagadki to jestem gotowy do główkowania :)

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

GotowY? No ładnie, a ja ciągle piszę "zaskoczyłAŚ, "natrudziłAŚ", wybacz :)
Mam zagadkę, ale jest raczej łatwa, a dla kogoś kto czytał książkę to już w ogóle.
Co to( z czego, gdzie to pisało), od kogo, do kogo i o kim:
"Ma oczy zielone jak pikle ropuchy,
jego włosy są czarne jak tablica.
Och, gdyby mym został bohater mych snów,
służyłabym mu jak diablica."
?
Tylko bez internetu proszę! :)

IroniaLasu

"Komnata Tajemnic"
Wyśpiewane przez gnoma-kupidyna, od Ginny dla Harrego i o nim właśnie :)

im_jacks_wasted_life

To w ramach rewanżu: podaj imiona kuzynek (3) Syriusza :)

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Narcyza, Andromeda, Bellatriks ?
O nie chodzi? :)
Jak miała na imię dziewczyna Percy'ego, pojawiająca się w II i III części ?

IroniaLasu

Dokładnie, szlachetny i starożytny ród Blacków :)

Penelopa Clearwater.

Coś trudniejszego: jak nazywał się urzędnik Ministerstwa, który odwiedził dom Gauntów i w jakim celu tam przybył ?

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Szczerze muszę przyznać, że nie pamiętał jak się nazywa, ale przyszedł, żeby wezwać Morfina na przesłuchanie za używanie czarów na mugolu (który był ojcem Voldemorta) ?
Czytałam książki 2 lata temu, już trochę mi umyka wszystko : P
Jak miał na imię kolega ,którego Dudley zabiera do zoo w I tomie ? :)

IroniaLasu

Urzędnik to Bob Ogden.

Kolega Dudleya... O, matko :) No tym to mnie załatwiłaś :D
Strzelam: Peter ? Ale nie mam bladego pojęcia...

Więc skoro gramy na trudne pytania to może... Na jakiej miotle latał Ron ? ;)

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Na zmiataczu! :D
Kolega Dudleya to Piers. Byłeś blisko ; p
Rozwiń skrót WESZ :)

IroniaLasu

Walka o Emancypację Skrzatów Zniewolonych :)
Co Stworek dał Potterowi na święta w "Księciu" ? :D

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

Dokładnie to stowarzyszenie walki o emancypację skrzatów zniewolonych, ale niech ci będzie :)
A co do pytania to nie mam pojęcia! Wiem, że Zgredek dawał zawsze skarpetki, nie do pary :D
19.Jak nazywał się ogrodnik Riddle'ów ??
a) Wilkie Twycross
b) Everard Twycross
c)Frank Bryce
d) Herbert Beery
Mam pełno takich pytań z potteriady, sprzed roku :)

IroniaLasu

Harry dostał larwy :)

Frank Bryce oczywiście ;) akurat przedwczoraj "Księcia" skończyłem czytać

Co powiesz na zagadkę, którą wymyśliłem ? Mam nadzieję, że Ci się spodoba i ją rozwiążesz :D

Choć nie czarodziej, zna się na czarach.
Za przyjaźń okrutna spotkała go kara.
Lecz umarł szczęśliwy w przyjaciela rękach.
Bohater oddany, który już nie klęka.

ocenił(a) film na 8
im_jacks_wasted_life

A to ja się nie dziwię, że ty tak wszystko ogarniasz, jak jesteś na świeżo po lekturze!
A zagadka świetna! Haha, serio, musiałam pomyśleć troszeczkę, ale oczywiście, że... ZGREDEK.
Może przeniesiemy się na priv? Nikt się nie rwie do dyskusji :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones